Rusai nustatė naują amžiaus ribą: į karą kviestų ir asmenis, sulaukusius 70 metų

Rusijos parlamentas antradienį nustatė amžiaus ribą, iki kada asmenys gali būti mobilizuoti į kariuomenę. Teigiama, kad aukščiausio rango karininkai į kariuomenę galėtų būti kviečiami, jei ir sulauktų 70 metų.

„The Guardian“, remdamasi „Reuters“ naujienų agentūros publikacija, rašo, kad praėjusių metų rugsėjo mėnesį Rusija paskelbė apie pirmą mobilizacijos bangą nuo Antrojo pasaulinio karo laikų.

Tąkart Rusijos diktatorius Vladimiras Putinas įsakė į kariuomenę pašaukti daugiau kaip 300 tūkst. karinę tarnybą jau atlikusių asmenų tam, kad vėliau jie būtų išsiunčiami į karą Ukrainoje.

Antradienį priimtu įstatymu buvo nustatyta nauja amžiaus riba, pagal kurią asmenys, jau atlikę karo tarnybą, būtų kviečiami į kariuomenę dar kartą.

Tai reiškia, kad rezerve esantys ir aukščiausius laipsnius turintys karininkai dabar gali būti pašaukti į kariuomenę atlikti karinę tarnybą ne iki 65-erių, bet iki 70-ies metų, vyresniojo laipsnio karininkai – iki 65-erių, jaunesnieji karininkai – iki 60 metų, o visi kiti – ne iki 45, bet 55 metų

Be to, gynybos ministras Sergejus Šoigu pareiškė planuojantis didinti bazinį tarnaujančio kovinio personalo – profesinės karo tarnybos karių ir šauktinių – skaičių nuo 1,15 mln. iki 1,5 mln. asmenų.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer