Rusija: darysime viską, kad išnyktų ir NATO, ir Ukraina

Rusijos saugumo tarybos vicepirmininkas, ilgametis šalies premjeras Dmitrijus Medvedevas, po NATO šalių viršūnių susitikimo paskelbto komunikato dėl „negrįžtamo Ukrainos kelio į NATO“ pareiškė sieksiantis ir Ukrainos, ir NATO sunaikinimo.

NATO šalių susitikimą D. Medvedevas pavadino „mūsų priešų susitikimu“, o Rusijos tikslu įvardijo ir NATO, ir Ukrainos sunaikinimą.

„Išvada aiški. Mes turime daryti viską, kad „negrįžtamas Ukrainos kelias“ į NATO baigtųsi arba Ukrainos, arba NATO išnykimu. O geriausia – ir viena, ir kita“, – savo telegramo paskyroje rašė D. Medvedevas.

Vakarų diplomatai: NATO sutarė, kad Ukraina eina negrįžtamu keliu narystės link

NATO sutarė, kad Ukraina eina negrįžtamu keliu narystės link, trečiadienį pranešė Vakarų diplomatai.

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis siekia, kad NATO suteiktų bent jau tvirtą garantiją, jog Ukraina galės prisijungti prie karinio aljanso.

JAV ir kai kurios kitos šalys priešinasi Ukrainos narystei, kol tęsiasi karas su Rusija, kad sąjungininkai nebūtų įtraukti į didesnį konfliktą. Jos taip pat pabrėžė, kad Ukraina turi imtis svarbių žingsnių kovai su korupcija, taip pat kitų sisteminių reformų.

NATO generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas pabrėžė, kad Ukraina į Aljanso gretas įstos ne iš karto.

„Norint pakviesti naują sąjungininką, mums reikia konsensuso. Visi sąjungininkai sutinka, kad Ukraina taps nare, tačiau dar per anksti kalbėti, kada tai įvyks“, – sakė jis žurnalistams.

Viršūnių susitikimas Vašingtone vyksta minint 75-ąsias NATO įkūrimo metines, tačiau jo metu taip pat siekiama pasiųsti žinutes apie paramą Rusijos invazijai besipriešinančiai Ukrainai.

JAV prezidentas Joe Bidenas, siekdamas pabrėžti tvirtą JAV poziciją, viršūnių susitikimą pradėjo paskelbdamas, kad Vašingtonas suteiks Ukrainai papildomą oro gynybos sistemą „Patriot“.

Trečiadienį pranešta, kad ilgai laukti naikintuvai F-16 jau keliauja į Ukrainą.

www.tv3.lt

Site Footer