Rusijos apšaudytas prekybos centras visiškai sudegė, iš griuvėsių traukiami žuvusieji

Pirmadienį Rusijai apšaudžius prekybos centrą Kremenčuke, žuvo bent 10 žmonių, dar 40 buvo sužeista. Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis teigia, kad atakos metu viduje buvo virš tūkstančio žmonių. Pranešama, kad prekybos centras visiškai sudegė, vietoje toliau dirba gelbėtojai. Ukrainos duomenimis, Rusija prekybos centrą atakavo iš Kursko srities.

Svarbiausi karo Ukrainoje įvykiai:

21:25 | Ukrainos žvalgyba: Rusijoje trūksta karinių lėktuvų dalių, ieškoma analogų

Rusijos gynybos įmonės bando rasti savo lėktuvų dalių analogų, pranešė Ukrainos gynybos ministerijos Vyriausioji žvalgybos valdyba, rašo UNIAN.

Žvalgybos valdyba gavo susirašinėjimą tarp 8-osios specialiosios paskirties aviacijos divizijos vadovybės Maskvoje ir gynybos pramonės įmonių.

Susirašinėjimo metu 8-osios armijos aviacijos vadavietės vadovybė išreiškė susirūpinimą dėl importuojamų komponentų, skirtų An, Il ir TU serijų lėktuvų remontui ir techninei priežiūrai, trūkumo.

21:16 | Blinkenas: „pasaulis pasibaisėjęs“ Rusijos ataka prieš Ukrainos prekybos centrą

JAV valstybės sekretorius Antony Blinkenas pirmadienį išreiškė pasibaisėjimą kruvinu Rusijos smūgiu sausakimšam parduotuvių centrui Kremenčuko mieste centrinėje Ukrainoje ir pažadėjo patraukti Maskvą atsakomybėn.

„Pasaulis yra pasibaisėjęs šiandieniniu Rusijos raketų smūgiu, kuris pataikė į sausakimšą Ukrainos prekybos centrą – tai naujausias iš virtinės žiaurumų“, – socialiniame tinkle „Twitter“ rašė A. Blinkenas.

„Toliau remsime savo partnerius Ukrainoje ir reikalausime, kad Rusija, įskaitant už žiaurumus atsakingus asmenis, atsakytų“, – pridūrė jis.

20:45 | Rusija į Kremenčuką paleido dvi raketas

Pirmadienį Rusija į Kremenčuką paleido dvi raketas, rašo UNIAN. Viena iš jų pataikė į prekybos centrą „Amstro“, o kita į miesto stadioną, praneša Ukrainos Nacionalinio saugumo ir gynybos tarybos sekretorius Oleksijus Danilovas.

Kol kas skaičiuojama, kad prekybos centre žuvo bent 10 žmonių.

20:33 | Johnsonas apie Ukrainą: už laisvę „verta sumokėti“

Jungtinės Karalystės ministras pirmininkas Borisas Johnsonas pirmadienį Vakarų sprendimą remti Ukrainą pavadino kaina, kurią „verta sumokėti“, ir priminė sąjungininkų pergalę prieš nacių Vokietiją.

„Tik prisiminkite, demokratijoms praėjusio amžiaus viduryje prireikė daug laiko pripažinti, kad jos turi priešintis tironijai ir agresijai“, ir kad tai labai brangu, sakė jis britų transliuotojui BBC, turėdamas galvoje Antrąjį pasaulinį karą.

„Bet kas buvo pasiekta nugalėjus diktatorius, ypač nacių Vokietiją – pasiekti ištisi stabilumo dešimtmečiai“, – sakė jis.

„Kainą už laisvę verta sumokėti“, – pabrėžė jis.

Intensyvėjant Rusijos invazijos į Ukrainą ekonominiams padariniams, smarkiai augant kainoms, trūkstant maisto, kilus energijos krizei, vis labiau nuogąstaujama dėl nenumatytų padarinių.

Didžiojo septyneto (G-7) lyderiai pakvietė penkių besivystančių šalių vadovus bandydami užsitikrinti platesnę paramą savo pozicijai, kad reikia remti Ukrainą.

Vokietijoje vykstančiame G-7 viršūnių susitikimo pareiškime grupė pažadėjo remti Ukrainą Rusijos agresijos akivaizdoje „tiek ilgai, kiek reikės“.

Bendrame pareiškime, paskelbtame po kone dvi valandas trukusio vaizdo ryšiu vykusio susitikimo su Ukrainos prezidentu Volodymyru Zelenskiu, G-7 pabrėžė savo „tvirtą įsipareigojimą remti Ukrainos vyriausybę ir žmones, drąsiai ginančius savo šalies suverenitetą ir teritorinį vientisumą“.

„Kaip G-7 vieningai palaikome Ukrainą ir toliau ją remsime. Dėl to visi turime priimti sunkius, bet būtinus sprendimus“, – tviteryje parašė viršūnių susitikimo šeimininkas, Vokietijos kancleris Olafas Scholzas (Olafas Šolcas), padėkojęs V. Zelenskiui už dalyvavimą.

„Toliau didinsime spaudimą Putinui. Šis karas turi baigtis“, – pridūrė jis.

Kreipdamasi į Rusiją G-7 pareiškė, kad ji turi leisti išvežti grūdų krovinius iš Ukrainos, siekiant išvengti tolesnio pasaulinės maisto krizės augimo.

Be to, G-7 šalių lyderiai paragino Maskvą nedelsiant leisti sugrįžti namo ukrainiečiams, prieš jų valią išvežtiems į Rusiją.

20:24 | Johnsonas: smūgis prekybos centrui Ukrainoje parodo V. Putino barbariškumą

Rusų raketų smūgis sausakimšam parduotuvių centrui Ukrainos Kremenčuko mieste parodo Rusijos lyderio Vladimiro Putino „žiaurumo ir barbariškumo gelmes“, pirmadienį sakė Jungtinės Karalystės ministras pirmininkas Borisas Johnsonas.

Putinas privalo suprasti, kad jo elgesys tik dar labiau sustiprins ryžtą JK ir visoms kitoms G-7 (Didžiojo septyneto) šalims palaikyti Ukrainą tiek ilgai, kiek reikės“, – pabrėžė jis.

20:12 | Prekybos centras visiškai sudegė

Pirmadienį rusų raketomis apšaudytas Kremenčuko prekybos centras „Amstor“ visiškai sudegė, sako bendrovės „Smart Urban Solutions“ direktorius Romanas Jemecas, praneša UNIAN.

„Taip, tai mūsų prekybos centras. Labiausiai lankytojais perpildytas dienos metas. Jis visiškai sudegė, visos gelbėjimo tarnybos yra vietoje“, – sakė R. Jemecas.

Taip pat pranešama, kad Rusija prekybos centrą apšaudė iš Kursko srities Rusijoje. Buvo paleisti tolimojo nuotolio bombonešiai Tu-22M3, prekybos centrui smogė X-22 raketos.

19:59 | Prekybos centre jau rasta 10 žuvusiųjų

Gelbėjimo operacija Kremenčuko prekybos centre „Amstor“ tęsiasi, rašo UNIAN. Jau buvo rasti dešimties aukų kūnai, sako Poltavos srities vadovas Dmytro Luninas.

„10 žuvusiųjų, daugiau kaip 40 sužeistų ir sutraumuotų žmonių – tokia šiuo metu padėtis Kremenčuke dėl raketų atakų“, – cituojamas jis.

Gelbėtojai toliau dirba įvykio vietoje.

19:28 | Aukų skaičius Charkive auga

Pateikiama daugiau informacijos apie apšaudymą Charkive. Rusų raketos jau nusinešė keturias gyvybes, dar 19 žmonių buvo sužeista, rašo „Reuters“.

Charkivas yra antras pagal dydį Ukrainos miestas šalies šiaurės rytuose.

19:00 | Kremlius: V. Putinas dalyvaus G-20 viršūnių susitikime Indonezijoje

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas planuoja dalyvauti šį lapkritį Indonezijoje vyksiančiame Didžiojo dvidešimtuko (G-20) viršūnių susitikime, pirmadienį pranešė Kremliaus patarėjas.

„Gavome oficialų kvietimą… ir atsakėme teigiamai, pasakę, kad esame suinteresuoti dalyvauti“, – žurnalistams sakė Jurijus Ušakovas.

Jis sakė, kad iki lapkričio 15–16 dienomis Balyje vyksiančio aukščiausiojo lygio susitikimo liko „daug laiko“, todėl Rusijos dalyvavimo jame formatas gali būti pakeistas.

„Tačiau kol kas kviečiama dalyvauti asmeniškai“, – pridūrė J. Ušakovas.

Pernai spalį dėl COVID-19 pandemijos V. Putinas dalyvavo G-20 aukščiausiojo lygio susitikime Romoje vaizdo ryšiu.

Šiais metais rotacijos tvarka G-20 pirmininkaujanti Indonezija pakvietusi Rusiją į didžiųjų pasaulio ekonomikų susitikimą sukėlė diskusijų.

Vakarų šalys, vadovaujamos Jungtinių Valstijų, spaudė ją pašalinti Rusiją iš susitikimo, Maskvai užpuolus Ukrainą ir sulaukus kaltinimų dėl ten daromų karo nusikaltimų.

Tačiau Vokietijos kancleris Olafas Scholzas (Olafas Šolcas) anksčiau pirmadienį leido suprasti, kad yra pasirengęs dalyvauti G-20 viršūnių susitikime, nors jo organizatorė Indonezija kviečia ir Rusijos lyderį.

Vokietijos kancleris, kurio šalyje šiuo metu vyksta Didžiojo septyneto (G-7) viršūnių susitikimas, sakė, kad galutinį sprendimą dėl dalyvavimo priims „visai prieš išvykimą“.

Jis pabrėžė, kad Indonezija taip pat kviečia susitikime dalyvauti Ukrainos prezidentą Volodymyrą Zelenskį.

Europos Komisijos pirmininkė Ursula von der Leyen (Urzula fon der Lajen) savaitgalį taip pat sakė neatmetanti galimybės sėsti prie vieno stalo su V. Putinu G-20 aukščiausiojo lygio susitikime.

„Taip pat svarbu pasakyti jam į akis, ką apie jį galvojame, – sakė ji. – Turime atidžiai apsvarstyti, ar norime paralyžiuoti visą G-20.“

EK vadovė taip pat įspėjo, kad šis blokas yra „per daug svarbi platforma“, kad būtų galima jai kenkti.

G-20 šalys sukuria apie 80 proc. visos pasaulio ekonomikos produkcijos, o G-7 – apie 31 procentą.

18:53 | Rusija pranešė išsiunčianti aštuonis Graikijos diplomatus

Rusija išsiunčia aštuonis Graikijos diplomatus, pirmadienį pranešė Rusijos užsienio reikalų ministerija, rašo „Sky news“.

Kremliaus užsienio reikalų ministerija taip pat pareiškė, kad iškvietė Graikijos ambasadorių, jog pareikštų protestą dėl to, ką Rusija pavadino „konfrontaciniu Graikijos valdžios institucijų elgesiu Rusijos atžvilgiu, įskaitant ginklų ir karinės įrangos tiekimą Kyjivo režimui“.

Ministerija teigia taip pat pareiškusi protestą dėl Graikijos sprendimo paskelbti grupę Rusijos diplomatų „persona non grata“.

18:32 | Apšaudytas Charkivas, trys žmonės žuvo

Pirmadienį apšaudytas Charkivas, praneša UNIAN. Teigiama, kad ataka nusinešė tris gyvybes.

„Rusai apšaudė Charkivą. Preliminariai sužeista 15 žmonių. Tarp sužeistųjų yra vaikų. Trys žuvusieji. Skaičius nėra galutinis“, – cituojama Charkivo regiono vadovo patarėja Natalija Popova.

18:06 | Prekybos centre žuvo bent du žmonės

Pateikiama šiek tiek daugiau informacijos apie rusų ataką Kremenčuko prekybos centrui, kurio viduje buvo virš tūkstančio žmonių.

Vietos pareigūnas Kirilas Timošenko pranešė, kad ataka jau pareikalavo bent dviejų gyvybių, dar mažiausiai 20 žmonių buvo sužeista. Dabar turimais duomenimis, devynių iš sužeistųjų būklė yra sunki.

Kiek anksčiau Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis teigė, kad aukų skaičius yra „neįsivaizduojamas“.

Taip pat pasirodė ir vaizdo įrašas, kuriame matyti, kaip po smūgio raketomis atrodė prekybos centro vidus.

17:28 | Rusija Kremenčuke apšaudė prekybos centrą

Pirmadienį Rusija apšaudė Poltavos srityje esantį Kremenčuką. Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis praneša, kad rusų raketos pataikė į prekybos centrą, kuriame buvo bent tūkstantis žmonių.

„Okupantai raketomis apšaudė prekybos centrą, kuriame buvo daugiau nei tūkstantis civilių. Prekybos centras dega, gaisrą gesina gelbėtojai, aukų skaičiaus neįmanoma įsivaizduoti.

Jokio pavojaus Rusijos kariuomenei. Strateginės vertės nėra. Tik žmonių bandymas gyventi normalų gyvenimą, kuris taip piktina okupantus.

Rusija ir toliau savo bejėgiškumą išlieja ant paprastų žmonių. Neverta tikėtis jos adekvatumo ir žmogiškumo“, – „Telegram“ rašė V. Zelenskis.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer