Rusų diversantas: karo su NATO atveju išlaikyti Kaliningradą neturime jokių šansų

Rusijos diversantas, vienas iš 2014-ųjų karinės operacijos Donbase organizatorių Igoris Girkinas (Strelkovas) pareiškė, kad Rusija neturi jokių galimybių išsaugoti Kaliningradą, jeigu prasidėtų karinis konfliktas.

Jo manymu, Rusijos kariuomenės karo su NATO atveju Kaliningrade lauktų sutriuškinimas – „išlaikyti nėra šansų“.

I. Girkinas tvirtina, kad Rusijos kariuomenė neturi miesto išlaikymui reikalingų karinių resursų.

„Jeigu NATO realiai įsitrauks į karą, tai išlaikyti Kaliningradą mes negalėsime. Čia tiktų žodis visiškai“, – aiškino jis.

Pasak I. Girkino, praktiškai visos Rusijos kariuomenės antžeminės pajėgos šiuo metu yra apie 2 tūkst. km nusitęsusios fronto linijoje Ukrainoje. „Patikimai Kaliningrado apsaugai pajėgų mes neturime, jeigu bus puolimas iš visų pusių. O atakuos jį iš visų pusių: ten iš trijų pusių Lenkija, iš ketvirtos – Lietuva“, – aiškino smogikas.

Diversantas taip pat pridūrė, kad Baltijos jūroje NATO pajėgos turi ženklią viršenybę. „Ten mūsų daliniai ir junginiai galėtų tik herojiškai žūti mūšiuose su daug galingesnėmis priešininko jėgomis“, – pareiškė jis.

I. Girkinas (Strelkovas) nuo pat šių metų vasario 24-ąją V. Putino paskelbto karo Ukrainai pradžios kritikuoja Rusijos veiksmus ir nuolat kalba apie daromas strategines ir taktines klaidas. Būtent I. Girkinas, buvęs FSB karininkas, subūręs bendraminčių pajėgas ir palaikomas Rusijos kariuomenės struktūrų, 2014-aisiais Ukrainoje užėmė Slovjanską. Nuo šio miesto Donbaso regione užėmimo prasidėjo daugiau nei dešimties tūkstančių žmonių žūties pareikalavę karo (2014-2022 m.) veiksmai.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer