Ukrainietė moteris kartu su savo vos vienerių metų kūdikiu buvo pagrobta Rusijos kariuomenės karių ir tris savaites laikoma sausakimšame rūsyje. Čia moteris su vaiku pateko, kuomet bandė bėgti nuo Rusijos sukelto karo.
Viktorija Kovalenko slėpėsi stovinčiame automobilyje po to, kai jos vyras Petro ir 12 metų dukra Veronika žuvo po Rusijos apšaudymo, kuomet šeima kovo mėnesį bandė pabėgti nuo sprogdinimų Černihive.
Tačiau saugiai pasislėpti vyro ir vyresnės dukros netekusiai Viktorijai nepavyko. Rusų kariai pagrobė ją ir jos vienerių metų dukrą Varvarą ir išvežė abi į Yahidnės mokyklą.
Viktorija su dukra buvo laikomos sausakimšame rūsyje su dar 300 civilių kiek daugiau nei tris savaites.
Viktorija „BBC“ sakė: „Buvo tamsu ir dulkėta. Nebuvo nei oro, nei langų. Pastarasis buvo skirtas saugojimui, o ne žmonėms.
Toks elgesys buvo netoleruotinas. Tarp mūsų buvo ir vyresnių žmonių, kuriems virš 80-ies metų. Jiems buvo prasčiausiai, nes duso nuo deguonies trūkumo.
Rūsyje su anglies gabalėliu išraižydavome žuvusių žmonių vardus ir datas, kad galėtume vėliau juos užrašyti ant jų kapų. Net dvylika žmonių žuvo šiame rūsyje.
Tuo metu nieko negalvojau, nes buvau šoke, stengiausi blokuoti visas savo emocijas. Kalbėjausi su žmonėmis, tačiau visas mano dėmesys buvo nukreiptas į tikslą išgyventi.“
Pasak moters, žmonėms net nebuvo leista išeiti ir pasinaudoti tualetų. Vietoje jų, jie buvo priversti naudotis kibirais.
„Dėl judėjimo trūkumo žmonės pradėjo sirgti, turėjome miegoti sėdint arba gulint ant kėdžių. Matėme, kaip žmonėms pradėdavo kraujuoti venos, kaip jos ištindavo, todėl darėme jiems tvarsčius“, – pasakojo Viktorija.
Palaidojo vyrą ir dukrą
Kadangi žmonės mirdavo po vieną rūsyje, kaimynams buvo leista perkelti jų kūnus į masinę kapavietę, esančią artimiausiose kapinėse.
Viktorija maldavo rusų karių atgabenti jai vyro ir dukters kūnus. „Jie vis atsisakydavo, bet galiausiai pavyko mano prašymą perduoti to rusų dalinio vadui“, – sakė ji.
Viktorijos vyro Petro ir dukters Veronikos palaikai buvo atvežti į mokyklą ir vėliau palaidoti miške, rašoma thesun.co.uk.
Buvau šalia, kai buvo laidojami mano artimieji. Kartu su manimi buvo penki rusų kariai, kurie iškasė du kapus – vieną mano dukrai, o kitą – vyrui,“ – sakė ji.
Kuomet moteris buvo su vienerių metų dukra išleista iš mokyklos rūsio pasibaigus įnirtingiems mūšiams dėl Černihivo, ji su vaiku ant rankų iškart pabėgo į saugesnę Lvivo apskritį, o vėliau išvyko į Lenkiją.
Būtent šiuo metu čia yra apsistojusi moteris, kur daugiau nei 50 dienų laukia Jungtinės Karalystės vizos.
Ji sakė: „Šiuo metu esu Lenkijoje ir man darosi sunku. Man reikia judėti, neprisiminti to visai ar bent jau palikti įvykius prisiminimuose ir tiesiog daugiau apie tai nebegalvoti.“
Pranešama, kad Viktorija Jungtinėje Karalystėje turi rėmėją, tačiau laukdama vizos ji įstrigo nežinioje.
Vyriausybės atstovas „BBC“ sakė: „Mūsų neapribota Ukrainos šeimos schema ukrainiečiams yra viena greičiausių ir didžiausių vizų schemų Jungtinės Karalystės istorijoje. Šiuo metu yra išduota 124 400 vizų, o tai rodo, kad darbas, kurį atlikome siekdami pagreitinti procesą, veikia ir tobulėja kasdien.“