Šimtai sunkvežimių vairuotojų šią savaitę susirinko Briuselyje protestuoti prieš Europos Komisijos mobilumo paketą.
Demonstrantai iš Lenkijos, Bulgarijos, Rumunijos, Vengrijos ir Lietuvos teigia, kad paketas suskaldo Rytų ir Vakarų Europos transporto pramonę.
Ant jų buvo parašyta: „Kur yra ES? Tik Vakaruose? ir „Piktnaudžiavimo paketas Rytų vežimui“.
Europos Komisija teigė, kad Mobilumo paketu buvo siekiama išspręsti daugybę problemų Europos kelių transporto sektoriuose, įskaitant CO2 emisiją ir infrastruktūros saugos valdymą.
Už transportą atsakinga Europos Komisijos narė Violeta Bulc, Briuselyje susitikusi su Rytų bloko transporto ministrais, sakė, kad siūlomos teisės aktų reformos padės spręsti tiek vairuotojams, tiek operatoriams kylančius iššūkius.
„Europai reikia aiškių kelių transporto sektoriaus taisyklių“, – pranešime spaudai sakė Bulcas. „Status quo nėra išeitis!
„Be sprendimo susidursime su daugybe nesuderintų nacionalinių reikalavimų.
„Tai suskaidytų vidaus rinką, sukurtų netikrumą, padidėtų sąnaudos ir sumažėtų ES konkurencingumas!
Vienas iš ministrų, susitikusių su Bulcu, Bulgarijos transporto ministras Rossenas Jeliazkovas, atmetė keletą ataskaitos dalių, įskaitant draudimą vairuotojams ilsėtis sunkvežimių kabinose. Jis taip pat nepritarė skyriui, pagal kurį sunkvežimiai ir vairuotojai 20 dienų verčiami grįžti į savo kilmės šalį kas keturias savaites.
Pagal naujas taisykles vairuotojai pertraukas turės praleisti ne sunkvežimių salone, palikdami savo krovinius be priežiūros ir rizikuodami atvirame kelyje.
Lenkijos transporto asociacijos nariai „Euronews“ sakė baimindamiesi, kad įstatymai nesąžiningai pakeis transporto taisykles Europoje, todėl daugelis Rytų valdomų įmonių žlugs.
Jie baiminasi, kad į Rytų bloką grįžtantys tušti kroviniai gali finansiškai sužlugdyti transporto įmones ir nepajėgti konkuruoti Vakarų rinkoje.
ES Komisijos duomenimis, mobilumo pramonėje ES dirba daugiau nei 11 milijonų žmonių, tai sudaro apie 5% visų bloko užimtumo.
Numatoma, kad keleivių vežimas iki 2050 m. padidės 42%, o krovininis – daugiau nei 60% per tą patį laikotarpį.