Savo namuose neturi kur dėti akių: trikdo pusnuogis kaimynas – ką daryti?

Atšilus orams gyventojai ėmė daugiau laiko leisti kiemuose ar terasose. Dalis jų nusimetė ir drabužius, kieme laiką leidžia tik su apatiniais, nes būti su drabužiais per karšta. Tačiau kaimynus nuogaliai trikdo. Jie skundžiasi ir tikina, kad pagalbos kreipsis tiek į savivaldybę, tiek policiją. Šios ramina gyventojus ir prašo konfliktus spręsti taikiai. Tačiau įspėja, kad už viešosios tvarkos pažeidimą, gali skirti 240 eurų baudą.

Socialiniame tinkle vilnietė moteris skundėsi, apsinuoginęs kaimynas trikdo tiek ją, tiek dukrą.

„Taigi, atšilo oras ir vėl kaimynas su triusikais kieme. Daug kam pasirodys kas čia tokio, bet jis demonstratyviai kasinėjasi, krapštosi, gaudo žvilgsnį.

Gal ir kiti kaimynai vaikšto vien su triusikais, bet net nepastebiu, nes jokių nenormalių veiksmų neatlieka. O čia žmogus akivaizdu, kad turi nukrypimų“, – rašė moteris.

Ji tikino, kad su nemaloniu vaizdu galėtų ir susitaikyti, bet turi jauną dukrą, pas kurią ateina į svečius draugės, o vaizdelis kaimynystėje tikrai nekoks.

„Tas diedas vaikšto tik su maike ir tenka spėlioti ar jis su triusikais ar ne, nes pilvas užstoja. Jis vaikšto specialiai sklypo paribiu, todėl jo nepastebėti – neįmanoma“, – skundėsi moteris.

Jis pasakojo, kad su apsinuoginusiu kaimynu kažkada turėjo finansinių reikalų, taigi turi jo banko sąskaitos numerį.

„Noriu pervesti jam pinigų, o mokėjimo paskirtyje įrašyti – pinigai šortams. Kažin, ar už tai kas nors galėtų prie manęs prisikabinti. Daugiau nežinau, ką daryti.

Be to, jis turi žmoną, ji bandė jį gėdinti, bet žmogus vistiek nesupranta“ – rašė moteris.

Siūlo kreiptis į policiją

Komentatoriai po šiuo įrašu ėmė moteriai dalinti patarimus.

Nemaža dalis siūlė kreiptis į savivaldybę ar policiją.

„Už apsinuoginimą viešoje vietoje gresia baudos. Todėl skųskitės ir tą kaimyną nubaus. Gal susimokėjęs baudą jis susimąstys ir apsirengs“, – patarė komentatorė.

Kita moteris tikino, kad vyras peržengia visas mandagumo ir moralumo ribas.

„Nederėtų pusnuogiam vaikštinėti palei tvorą, bet matyt, jis nori, kad jį stebėtumėt. Jis, ko gero, mėgaujasi jūsų išgąsčiu, tai elkitės priešingai – atsisukite ir jį stebėkite. Gal tada pats susigės ir susipras. Na o jeigu ir tai nepadės kvieskite policiją, gal pareigūnai sutramdys vyrą“, – patarė kita komentatorė.

Tačiau moters įrašas sulaukė ir kitokių nuomonių. Žmonės rašė, kad karštu oru normalu vaikščioti apsinuoginus.

„Juk pačios moterys su maudymosi kostiumėliais ravi daržus, laisto augalus. Jos nieko neklausia, norime ar nenorime jas matyti pusnuoges. Taip ir šis vyras, jeigu jam karšta, tai ir vaikšto pusnuogis, kas čia blogo“, – rašė komentatorius.

Kada gresia 240 eurų bauda

Anot Vilniaus miesto savivaldybės, jei žmogus nėra visiškai apsinuoginęs ir savo veiksmas nesiekia tyčia pažeisti viešąją tvarką, tai iš esmės neturėtų būti laikoma pažeidimu.

„Tačiau konkrečią situaciją turėtų vertinti policija“, – siūlė savivaldybės atstovai.

Tuo metu policijos atstovai siūlė su kaimynais bendrauti draugiškai ir visus nedidelius nesusipratimus ar konfliktus spręsti su abipuse pagarba.

„O ar vaikščiojimą po kiemą vien tik su apatiniais galima būtų kvalifikuoti kaip administracinį nusižengimą, sudėtinga atsakyti – kiekvienas atvejis vertinamas individualiai, įvertinus visas aplinkybes“, – komentavo policija.

Anot jos, apsinuoginimas viešoje vietoje gali būti laikomas viešosios tvarkos pažeidimu. Už- kurį gali būti skiriama bauda iki 240 eurų.

„Pažeidėjas už nedidelį viešosios tvarkos pažeidimą, tokį kaip – necenzūriniai žodžiai ar gestai viešosiose vietose, įžeidžiamas kibimas prie žmonių, kiti tyčiniai veiksmai, kuriais siekiama pažeisti viešąją tvarką ir žmonių rimtį, gali būti nubaustas bauda nuo 30 iki 140 eurų. Jeigu numatytas administracinis nusižengimas, bus padarytas pakartotinai, pažeidėjas gaus nuos 140 iki 240 eurų baudą.

Be to, už administracinį nusižengimą gali būti taikoma administracinio poveikio priemonė – įpareigojimas dalyvauti alkoholizmo ir narkomanijos prevencijos, ankstyvosios intervencijos, sveikatos priežiūros, resocializacijos, bendravimo su vaikais tobulinimo, smurtinio elgesio keitimo ar kitose programose (kursuose)“ – komentavo Policija.

Anot jos, už administracinius nusižengimus, padarytus viešojoje vietoje vykstančiame renginyje, gali būti skiriamas draudimas lankytis viešosiose vietose vykstančiuose renginiuose nuo 6 mėnesių iki 2 metų.

www.tv3.lt

Site Footer