Sėkminga Ukrainos spec. operacija: Charkivo srityje nukauti 36 rusų jūrų pėstininkai, būrio vadas pateko į nelaisvę

Ukrainos žvalgybininkų pajėgos įvykdė sėkmingą priešo aptikimo ir neutralizavimo operaciją Charkivo srityje. Apšaudymo metu žuvo 36 rusų jūrų pėstininkai iš Murmanske dislokuoto dalinio, rusų žvalgybinės grupės vadas Stanislavas Trutnevas buvo sužeistas ir sulaikytas.

Svarbiausios pirmadienio naujienos:

19:05 | J. Borrellis: Europa negali pavargti kovoje su Rusijos invazija į Ukrainą 

Europos Sąjungos užsienio politikos vadovas Josepas Borrellis (Žozefas Borelis) pirmadienį pareiškė, kad europiečiai negali pavargti kovoje su Rusijos invazija į Ukrainą, ir perspėjo, kad Vladimiras Putinas sieks pasinaudoti „demokratijos nuovargiu“.

Kalbėdamas po derybų su ES šalių užsienio reikalų ministrais, J. Borrellis sakė, kad Rusijos vadovas „mano, jog demokratijos yra silpnos“, ir paragino Europą tvirtai laikytis savo sprendimų apginkluoti Ukrainą ir įvesti sankcijas Maskvai.

18:34 | Rusija skyrė 360 mln. JAV dolerių baudą „Google“ dėl su Ukraina susijusio turinio

Maskvos teismas skyrė JAV technologijų milžinei „Google“ 21 mlrd. rublių (360 mln. JAV dolerių) baudą už tai, kad ji nepašalino turinio apie Rusijos karinę intervenciją Ukrainoje, pirmadienį pranešė Rusijos ryšių ir žiniasklaidos priežiūros agentūros „Roskomnadzor“.

Pasak agentūros, „Google“ priklausanti vaizdo įrašų platforma „YouTube“ neužblokavo „klaidingos informacijos“ apie Rusijos veiksmus Ukrainoje, taip pat „ekstremistinės ir teroristinės propagandos“ bei turinio, „kviečiančio nepilnamečius dalyvauti neteisėtose demonstracijose“.

17:55 | V. Putinas pripažino: Rusija susiduria su didžiuliais sunkumais

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pripažino, kad dėl Vakarų sankcijų Maskva susiduria su „kolosaliais“ sunkumais, siekdama gauti aukštųjų technologijų prekių, tačiau pareiškė, kad jo šalies neįmanoma atskirti nuo pasaulio ekonomikos, rašo CNN.

„Jie bando mum sukurti barjerus tam, kad negalėtumėme įgyvendinti tolimesnės plėtros. Akivaizdu, kad tai yra didelis iššūkis mūsų šaliai.

<…> Tačiau mes nepasiduosime, arba, kaip sako kai kurie mūsų „gerieji linkėtojai“, kad sugrįšime į prieš kelių dešimtmečių išsivystimo lygį. Priešingai – suvokdami kolosalius sunkumus, su kuriais susiduriame, mes intensyviai ir kompetentingai ieškosime naujų sprendimų“, – pirmadienį savo bendražygiams sakė V. Putinas.

Taip pat jis pridūrė, kad bandymai Rusiją atskirti nuo likusio pasaulio nėra realūs.

„Suprantama, kad mes negalime tęsti plėtros, jeigu atsiskirsime nuo likusio pasaulio. Tačiau to nebus. Moderniame pasaulyje pastatyti didelę tvorą yra neįmanoma. Tiesiog neįmanoma!“ – kalbėjo diktatorius. 

17:25 | „Gazprom“ pareiškė: negali tiekti dujų dėl „nenugalimos jėgos“ aplinkybių

Rusijos dujų milžinė „Gazprom“ pareiškė, kad dėl „nenugalimos jėgos“ aplinkybių negalinti įvykdyti su dujų tiekimu susijusių įsipareigojimų bent vienam stambiam klientui Europoje, praneša naujienų agentūra „Reuters“.

„Gazprom“ laiške, su kuriuo susipažino naujienų agentūra ir kuriuo dujų milžinė greičiausiai siekia apsisaugoti nuo galimų reikalavimų dėl kompensacijų, teigiama, kad įsipareigojimų neįmanoma įvykdyti dėl „neįprastų“ aplinkybių.

„Gazprom“ nurodė ketinanti taikyti „nenugalimos jėgos“ išlygą atgaline data – nuo birželio 14 dienos dujotiekiu „Nord Stream 1“ vykdytiems pristatymams.

Rusija liepos 11 dieną sustabdė savo pagrindinį gamtinių dujų tiekimo į Europą kanalą – per Baltijos jūrą iki Vokietijos nutiestą vamzdyną „Nord Stream 1“ – planuotai techninei priežiūrai.

Baiminamasi, kad dėl invazijos į Ukrainą, kai Rusijos ir Vakarų santykiai yra blogiausi per daugelį metų, „Gazprom“ gali pasinaudoti proga ir paprasčiausiai atsisakyti vėl atidaryti sklendes.

Ilgalaikis dujotiekio uždarymas smarkiai paveiktų ES šalis, ypač Vokietiją, ir dar labiau pagilintų energetikos krizę Europoje, kurioje dėl neaiškių tiekimo perspektyvų dujų kainos neregėtas aukštumas pasiekė dar pernai rudenį.

16:58 | Kremlius: V. Putinas ir R. T. Erdoganas Irane aptars Ukrainos grūdų eksporto mechanizmus

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas ir Turkijos lyderis Recepas Tayyipas Erdoganas antradienį susitiks Teherane aptarti Ukrainos grūdų eksporto mechanizmų, pirmadienį pranešė Kremliaus šaltiniai.

Jiedu susitiks Irano sostinėje, karui Ukrainoje smarkiai stabdant vienos didžiausių pasaulyje kviečių ir kitų grūdų eksportuotojų krovinių gabenimą ir kurstant būgštavimus dėl maisto stygiaus pasaulyje.

Ukraina yra gyvybiškai svarbi javų, įskaitant kviečius, miežius ir kukurūzus, eksportuotoja ir tiekdavo beveik pusę pasaulio rinkose parduodamo saulėgrąžų aliejaus, bet šių prekių gabenimas buvo sutrikdytas Rusijai vasarį įsiveržus į kaimyninę šalį.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer