Sesės Gerda ir Rugilė Grudzinskaitės – Europos universitetų žaidynių čempionės!

Vengrijos miestuose Debrecene ir Miškolce vykstančiose Europos universitetų žaidynėse Lietuvos sporto universiteto (LSU) paplūdimio tinklininkės Gerda ir Rugilė Grudzinskaitės iškovojo aukso medalius.

Greta Grudzinskaitė taip pat buvo pripažinta naudingiausia turnyro žaidėja.

Prieš penkias dienas prasidėjusios paplūdimio tinklinio varžybos Miškolco mieste baigėsi finalu, kuriame sesės iš Lietuvos neleido suabejoti savo pranašumu, diktavo tempą ir tapo varžybų čempionėmis. Finale LSU pora įveikė Charles universiteto sportininkes iš Čekijos rezultatu 2:0 (21:17, 21:17).

Varžybose dalyvavo 24 komandos suskirstytos į 8 pogrupius. Merginos kovas pradėjo H grupėje ir grupių etape įveikė paplūdimio tinklininkes iš Portugalijos ir Helsinkio. Atkrintamasias merginos pradėjo užtikrintai nugalėjusios tinklininkes iš Estijos. Vėliau savo kelyje sutiko porą iš Slovėnijos. Jas nugalėjusios jos jas sutiko ir pusfinalyje. Po slovėnių barjero finale laukė čekės, kurias Lietuvos sportiinkės jau buvo įveikusios ketvirtfinalio etape.

Mažajame paplūdimio tinklinio vaikinų finale susitiko Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) pora Artūr Vincelovič ir Arnas Rumševičius bei pora iš Vokietijos. Dėl lietaus vėlavusiose rungtynėse stipresni buvo lietuviai, kurie įveikė vokiečius rezultatu 2:1 (21:10, 19:21, 15:12) ir iškovojo bronzos medalius.

Vaikinų varžybose taip pat startavo 24 komandos, o VDU sportininkai suklupo tik pusfinalyje, kur nusileido porai iš Austrijos rezultatu 1:2.

Vaikinų ir merginų iškovoti medaliai papildė Lietuvos delegacijos iškovotų medalių kraitį iki 6. Pirmąjį aukso medalį iškovojo Vytauto Didžiojo universiteto dziudo sportininkė Aida Vasiliauskaitė, kiek vėliau sidabru suspindo Kauno technologijos universiteto dziudo sportininkė Miglė Julija Dudėnaitė. Taip pat aukso medalį iškovojo Vilniaus šachmatininkai Aras Vardanyan ir Lukas Stauskas, o bronzos medalį iškovojo VDU 3×3 krepšinio komanda