Ši nuotrauka berniukui buvo paskutinė: įspėja visus

Arthuras Emanuelis Bitencourtas buvo nufotografuotas pozuojantis pakėlęs nykštį į viršų vietoje, kur vyko kasinėjimo darbai, tačiau vos po kelių akimirkų berniuko iš Brazilijos gyvybė pakibo ant plauko ir jis mirė.

Tai – paskutinė septynerių metų berniuko, kuris mirė praėjus kelioms minutėms po to, kai buvo nufotografuotas. Jam įvyko sunki alerginė reakcija į statybines medžiagas kasykloje Brazilijoje.

A. E. Bitencourtas nuotraukai pozavo su šypsena veide, tačiau jau po kelių akimirkų jis kovojo dėl savo gyvybės, nes įvyko mirtina alerginė reakcija įkvėpus kalkakmenio.

Pranešama, kad rugpjūčio 3 d. Arthuras pozavo nuotraukai Ipirangoje, pietų Brazilijoje, kur, panašu, vyko kasinėjimo darbai.

Kalkakmenio dulkėse yra smulkių silicio dioksido dalelių, kurių įkvėpus gali kilti rimtų kvėpavimo sutrikimų, todėl Arthuras buvo skubiai nugabentas į ligoninę, kur buvo konstatuota jo mirtis.

Vietos žiniasklaida teigė, kad staigią septynerių metų berniuko mirtį sukėlė įkvėptos dulkės, rašo mirror.co.uk.

Širdį veriančia nuotrauka, kurioje jis pozuoja iškėlęs nykštį į viršų, jo šeima pasidalijo socialiniuose tinkluose, siekdami įspėti kitus ir pagerbti Arthuro atminimą.

Šeimos narys Romaldo Bitencourtas rašė: „Ši nuotrauka buvo paskutinė, padaryta likus kelioms minutėms iki tragiškos mirties, kurią sukėlė dujų įkvėpimas žaidžiant… Prisiminimai apie tave, mano brangus vaike, visada buvo patys geriausi.“

Kalkakmenio miltelių pavojus

Vietos civilinė policija pradėjo tyrimą berniuko mirties priežasčiai nustatyti. Kitame įraše R. Bitencourtas rašė:

„Dėkojame Dievui už tai, kad mūsų gyvenime atsirado Arthuras, kuris su mumis išbuvo septynerius metus, vieną mėnesį ir dešimt dienų.

Gyvenimas yra tarsi judantis traukinys, bet mūsų brangus ir mylimas sūnus, brolis, sūnėnas, pusbrolis, anūkas savo kelionę baigė dar jos pradžioje.“

Brazilijos technologijų tyrimų institutas teigia, kad kalkakmenio milteliai, plačiai naudojami statybose ir sodininkystėje, gali sukelti kvėpavimo takų problemų, todėl visiems, kurie dirba su šiais milteliais, rekomenduojama dėvėti apsaugos priemones.

Ši medžiaga dažnai naudojama statybose, gaminant medžiagas, įskaitant plytas, cementą ir betoną, tačiau darbuotojai dirba dėvėdami veido kaukes, pirštines ir akinius.

Valdžios institucijos įspėja, kad įkvėpus kalkakmenio gali kilti rimtų plaučių problemų, be to, jis gali sukelti vėžį, sudirginti odą ir pažeisti akis. Įkvėpus šių miltelių gali pasireikšti pablogėjusi plaučių funkcija, dusulys ir nuolatinis kosulys.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer