Į paplūdimį nukrito iš Palangos oro uosto pakilęs lėktuvas. Daugybė sužeistų ir žuvusių, kai kurie žmonės su orlaivio nuolaužomis atsidūrė Baltijos jūroje. Į nelaimės vietą sulėkė visos net kelių miestų specialiosios tarnybos. Toks šiandien pajūryje surengtų pratybų scenarijus.
Gelbėtojai, ugniagesiai bei kitos tarnybos treniravosi kaip veiktų, jei tokia nelaimė nutiktų iš tikrųjų.
Paplūdimyje netoli Palangos nukrito tik ką iš kurorto oro uosto pakilęs keleivinis lėktuvas. Orlaivis dar rūksta, ant smėlio guli sužeisi ir negyvi keleiviai. Krisdamas lėktuvas lūžo, tad dalis korpuso bei keleivių atsidūrė Baltijos jūroje, prie jų jau skuba paplūdimio gelbėtojai vandens motociklais. Krantu į nelaimės vieta atlekia ir gelbėtojų visureigis.
Prie paplūdimyje nukritusio lėktuvo atvyksta ir ugniagesiai iš Palangos bei aplinkinių miestų.
„Atlikus žvalgybą pastebėjome, kad daug yra nukentėjusių, kurie yra išsibarstę tiek ant kranto, tiek vandenyje. Reikalinga pagalba iš paplūdimio gelbėtojų bei sraigtasparnis“, – teigia ugniagesys Laurynas Uselis.
Ugniagesiai nerizikuoja važiuoti smėliu, tad su visa įranga komandos tiesiog bėga.
„Ta danga daug ką mus pasukintų, nes tie patys privažiavimai, automobiliai klimptų. Ir aišku, oro sąlygos. Jei dar didesnės bangos, tai daugiau būtų nukentėjusių, dar į jūrą išplaukti, dar labiau užsitęstų“, – kalba L. Uselis.
Tad norėdami kuo greičiau išgelbėti žmones, ugniagesiai netausoja jėgų. Štai, jau mėgina atidaryti lėktuvo korpuso duris.
Durys pagaliau pasiduoda ir ugniagesiai patenka vidun. Iš sudužusio lėktuvo salono pradeda traukti sudegusius žmones. Kitos komandos rūpinasi ant kranto gulinčiais sužeistaisiais.
Ugniagesiams aktyviai talkina ir Palangos gelbėtojai. Dar vieną lėktuvo keleivį medikams išgabena savo automobiliu.
Nesibaigia ir gelbėjimo operacija jūroje.
„Mes vandenyje radom, buvo trys nukentėję, kurie iškrito iš lėktuvo. Buvo lėktuvo nuolaužos. Tai buvo penki žmonės, tai tris mūsų gelbėtojai surado, transportavo“, – sako Palangos gelbėtojų vadas Jonas Pirožnikas.
Dar dviejų jūroje likusių keleivių rasti nepavyksta. Gelbėjimo operacijos vadovai nusprendžia į pagalbą kviesti sraigtasparnį.
Ir štai, kelis ratus aplink nelaimės vietą apskridęs sraigtasparnis pakimba. Specialia aparatūra pavyksta aptikti jūroje likusius žmones. Orlaivio įgula juos kelia į sraigtasparnį.
Netrukus nelaimėlius sraigtasparnis atskraidiną į krantą ir įgula juos perduoda medikams.
Tiesa, visa ši gelbėjimo operacija tik pratybos. Būrys tarnybų treniruojasi dirbti kartu, jei tokia nelaimė nutiktų iš tikrųjų. Vienintelius sveikus keleivius vaidinę šauliai nestokoja įspūdžių.
„Dviese tik ir išgyvenot? – Jo. Ne, buvo dar draugė, kuri iš pradžių irgi gerai jautėsi, bet paskui nukrito, sąmonę prarado. Viena laimė, kad išlikom gyvi. – Mačiau, padėjot gelbėtojams, rodėt, kurie dar kvėpuoja. – Jo. Bet vieną mirusį turim. – Gaila. – Nu tikrai, kad gaila“, – kalba šauliai Juozas ir Edvinas.
Tiesa, į pratybų dvasią nepavyko įsijausti kai kurių tarnybų atstovams. Ataskaitoms ar asmeniniam archyvui jie visus veiksmus nuolat fiksavo mobiliaisiais telefonais.