Šimašiaus eros pabaiga: tarp svarbiausių darbų įvardijo pagerėjusią vilniečių nuotaiką

Postą paliekantis Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius pripažįsta, kad per jo vadovavimą miestas susidūrė su ne viena krize, iš kurių didžiausios buvo karas Ukrainoje ir pandemija. Kaip vieną svarbiausių pokyčių per dvi jo kadencijas R. Šimašius įvardijo pagerėjusią vilniečių nuotaiką.

Trečiadienį įvyko paskutinis Vilniaus miesto tarybos posėdis. R. Šimašius teigė, kad įstatymas jį įpareigoja atsiskaityti už besibaigiančios kadencijos darbus, tačiau jis panoro pakalbėti apie abu savo vadovavimo etapus. Meras išskyrė tris sritis, kuriose, jo nuomone, Vilnius pasikeitė labiausiai per dvi jo kadencijas. Pirmoji – desovietizacija.

„Tai ne tik paminklų perkėlimas, tai ne tik pradėjimas keisti kultūrinį gyvenimą. Tai yra visų mūsų gyvenamųjų rajonų erdvių pertvarkymas, nauji standartai.

<...> Noriu labai pasidžiaugti ir miesto transporto, ir urbanistikos, ir gatvių, ir želdynų, ir didžiųjų projektų reikalais. Tiesą sakant, ir įmonių valdymo perkrovimu lygiai taip pat. Desovietizacijos dalykai labai svarbu, tikiuosi ir toliau ta kryptis bus“, – kalbėjo sostinės meras.

R. Šimašius teigė, kad per dvi kadencijas mieste buvo ne viena krizė, pavyzdžiui, 2017 m. buvę didžiausi per dešimtmetį lietūs vasarą. Tačiau meras pabrėžė, kad dvi didžiausios krizės, su kuriomis susidūrė miestas – koronaviruso pandemija ir karas Ukrainoje. Pateiktį apie krizes meras iliustravo 2015 metais užfiksuota degančio autobuso akimirka.

„Tie degantys autobusai, kurie būdavo jau ne krizė, o toks vaizdas būdavo du kartus per metus, tai mes nuo to nuėjome tolyn“, – tvirtino jis.

Vėliau opozicijoje esantis Vydūnas Sadauskas patikslino, kad mero panaudotoje nuotraukoje matytas autobusas buvo specialiai padegtas. R. Šimašius nesiginčijo dėl nuotraukoje matomo autobuso, tačiau pabrėžė, kad maršrutų nebaigiančių autobusų ir dėl gedimų liepsnojančių viešojo transporto priemonių prieš jo vadovavimo laikotarpį buvo daugiau.

Trečioji sritis, kurią išskyrė R. Šimašius, yra per aštuonerius metus pasikeitusi nuotaika mieste.

„Man atrodo pavyko geresnę sukurti, negu anksčiau buvo. Pirmas toks suvokimas atėjo, kai su Rygos meru šnekėjome. Visko, atrodo, Rygoje mes turime, bet Vilniuje nuotaika geresnė.

Mes turime tos geros nuotaikos, turime įsikvėpimo, turime jausmo, kad daug kas galima, turime judėjimo į priekį. Noriu labai visus su tuo pasveikinti“, – kalbėjo meras.

R. Šimašius savo pristatymą baigė nuotrauka iš netrukus atsidarysiančio Japoniško sodo. Anot kadenciją baigiančio mero, toks naujas projektas kaip Japoniškas sodas, kur susiduria gamta ir augantis miestas, parodo Vilniaus dvasią. Jis linkėjo išlaikyti jo pradėtą miesto pokyčių kryptį.

„Kartu nesustoti ta prasme, kad ir tą nuotaiką reikia kurti toliau geresnę. Nes kai talentingi žmonės apsisprendžia, kur toliau gyventi – Vilniuje ar kitur – nuo to priklauso, ar tai yra įkvepiantis, įtraukiantis, jaukus miestas.

Ir tas gal skambiai pavadintas desovietizacijos dalykas labai svarbus, kad mes vis labiau grįžtume į vakarietiškų miestų trajektoriją ir būtume vis mažiau panašūs į posovietinį miestą. Galim pasidžiaugti, kad mažai, kur esame panašūs, bet kai kur labai smarkiai“, – kalbėjo sostinės meras.

R. Šimašius Vilniaus miesto mero pareigas eina nuo 2015 m.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer