Simonko apie susidūrimą su Celofano kompanija: „Man padaryta psichologinė trauma“

Gėjų bendruomenė supyko ant Lietuvos policijos po to, kai gėjų lygos piketą Seimo pašonėje sutrukdė ir išvaikė Antanas Kandrotas-Celofanas kartu su bendražygiais. Tiek gėjų lyga, tiek ir Tomas Vytautas Raskevičius pasipiktino, kad policijos pareigūnai leido Celofanui siautėti netrukdomam.

Policijos vadovybė dabar atsiuntė Raskevičiui paaiškinimą, kad pareigūnų bent jau kol kas nebaus. Raskevičius sako likęs priblokštas ir grasina nepalaikyti Seime stumiamos policijos reformos.

Daugiau apie tai – TV3 žinių reportaže.

Rugsėjo pabaigoje, prie Seimo gėjų lygai surengus mitingą, jį tiesiogine to žodžio prasme išvaikė ten pasirodęs Antanas Kandrotas-Celofanas, kartu su būriu bendražygių. Gėjų lygos atstovai kelis kartus prašė policijos pagalbos, kad jie neleistų Celofanui, Gražuliui ir kitiems gadinti mitingo, bet pareigūnai nieko nedarė, tik stovėjo ir žiūrėjo.

Tuomet po mitingo policijos vadovybei, dėl pareigūnų veiksmų, arba tiksliau, jų nebuvimo, ėmė skųstis tiek gėjų lyga, tiek ir Tomas Vytautas Raskevičius. Laisvietis paprašė įvertinti pareigūnų darbą, o dabar sulaukė atsakymo. 

„Teigiama, iš esmės, kad viskas yra gerai. Ir tame rašte išdėstyti argumentai verčia pakelti antakius, nes sakoma, kad tie asmenys, kurie sutrikdė, nutraukė, išvaikė tą mitingą, esą buvo praeiviai“, – teigė Žmogaus teisių komiteto pirmininkas Tomas Vytautas Raskevičius. 

Policija savo atsakyme nurodė, kad jie organizatorius perspėjo, kad ateis ir kiti žmonės, kurie esą taip pat pranešė apie planuojamą protestą. 

„Iš esmės, jeigu jūs informuotumėte policijos pareigūnus, kad eisite ir daužysite kažkieno langus, tai ką, policijos pareigūnai irgi nieko nedarytų. Tai mane tikrai pribloškė toks atsakymas. Aš manau, kad jis visiškai nepagrįstas“, – aiškino T. V. Raskevičius. 

Rašte policija pabrėžia, kad kiti žmonės turi teisę būti mitingo vietoje ir daryti tai, ką nori daryti. Tiesa, tai turi nesudaryti kliūčių mitinguotojams. Bet kliūtys LGBT mitingui buvo daromos. Simonko kelis kartus prašė, kad policija bent jau atskirtų Celofano ir Gražulio kompaniją nuo gėjų lygos žmonių. 

„Man padaryta psichologinė trauma, ir man dar reikės ilgai pagalvoti, ar aš norėčiau organizuoti panašų mitingą, kad vėl neatsidurčiau panašioje situacijoje“, – kalbėjo Gėjų lygos vadovas Vladimiras Simonko. 

„Ateina tokie fašistuojantys recidyvistai, nutraukia tą renginį, o policija tiesiog stovi ir žiūri. O po renginio organizatoriams prašant policijos padėti, jie nieko nedaro. Man atrodo, tai yra pavojinga apskritai demokratijos kokybės požiūriu“, – pridūrė Žmogaus teisių komiteto pirmininkas. 

Policijos vadovybė sako, kad taškas dar nepadėtas – vyksta ikiteisminis tyrimas dėl turto sugadinimo, kai Celofanas su Gražuliu vaikščiojo per gėjų vėliavą, o taip pat ir dėl viešosios tvarkos pažeidimo. 

„Jo metu ir bus atsakyta į klausimą, ar pareigūnai veikė tinkamai, ar ne? Teisingai suprantu? — Taip, teisingai, ir kol kas to galutinio sprendimo nėra, todėl galutinio atsakymo ir negalime pasakyti, kokia yra situacija“, – žurnalistui atsakė Generalinio komisaro pavaduotojas Marius Draudvila. 

Atsakymą pavadino dugnu

Raskevičius feisbuke tokį policijos atsakymą pavadino dugnu ir pridūrė, kad policija bando vartytis iš naminio paukščio bei neraudonuoja. Mat ikiteisminis tyrimas, esą ir vyksta, nes pareigūnai neužkirto kelio tiriamiems veiksmams. 

„Man šitoje situacijoje yra akivaizdu, kad policininkams, kurie dirbo tame renginyje, buvo duotas nurodymas nesikišti. Mano manymu, čia šitoje vietoje labiausiai trūksta taip vadinamos „geležinio kumščio“ vidaus reikalų ministrės pozicijos“, – rašė Seimo narys. 

Anksčiau vykusiose LGBT eitynėse policija neleisdavo renginių trukdyti, protestuotojus iš karto atskirdavo nuo homoseksualų. O kai prieš keletą metų dalis žmonių norėjo nušvilpti Vytauto Landsbergio kalbą Vasario 16-osios proga, policija net neleido žmonėms neštis plakatų. 

„Pamenu ir buvo Šeimų sąjūdžio dideli renginiai, bet policija pakankamai uoliai saugojo šitų mitingų dalyvius ir neleisdavo netgi protestuotojams šalia stovėti su LGBT vėliava, tai pagalvokite, kokie yra standartai“, – teigė V. Simonko. 

„Dvigubų standartų nėra, tiesiog kiekvieną situaciją vertiname individualiai ir atskiri sprendimai priimami“, – atkirto M. Draudvila. 

„Teisėsaugos institucijos negali politikuoti, to neleidžia teisės aktai ir tokių dalykų negali būti“, – pridūrė vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė. 

Vis tik Raskevičius dabar grasina Bilotaitei ir policijos vadovams, kad dabar Seimo salėje gali nepalaikyti Bilotaitės stumiamos policijos reformos. 

„Man vertinant jos reakciją į dabartinį policijos veikimą, neveikimą, pradeda kilti labai daug klausimų dėl planuojamos policijos reformos. — Gali susvyruoti jūsų pozicija, kaip reikės balsuoti? — Aš manau, kad solidarumas turi būti abipusis šitoje situacijoje“, – kalbėjo T. V. Raskevičius. 

Generalinis komisaras Renatas Požėla anksčiau buvo pripažinęs, kad pareigūnai mitingo metu galėjo dirbti geriau. 

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer