Vilnius trims metams išsinuomojo didžiulės širdelės formos oro balioną su Vilniaus vardo užrašu už 90 tūkstančių eurų. „Go Vilnius“ tikisi, kad ypatingos širdies formos balionas skirtinguose šalies miestuose ir net už jos ribų skraidydamas kvies užsieniečius paturistauti.
O štai daugelis miestiečių stebisi tokia kaina ir abejoja, ar kas nors pamatęs balioną puls važiuoti į Vilnių leisti pinigų – mano, kad miestiečių pinigus Vilniaus valdžia turėtų išnaudoti efektyviau.
Danguje kartas nuo karto tiek vilniečiai, tiek kitų Lietuvos miestelių ir kaimų gyventojai pamatys kartu su kitais oro balionais skendantį ir gigantiškos širdelės formos raudoną balioną. Jis papuoštas Vilniaus logotipu.
Už specialaus baliono pagaminimą bei skrydžius trejiems metams Vilnius moka 90 tūkst. eurų.
Štai miestiečiai sako, kad yra ir kitų būdų, kaip išleisti pinigus:
„Tikrai neverta. Oi ne, neverta ir labai banalu. Raudona širdelė. Vilniaus reklama intelektualesnė turi būt.“
„Gal yra efektyvesnių ir pigesnių variantų, kurie labiau pasiektų ir užsienį, ir pačius lietuvius.“
„Kažkaip nelabai man, galvoju, galima pinigus geriau panaudot.“
„Gal ir nebloga idėja.“
„Aš padaryčiau už 20.“
Sumokėjo iš turistų rinkliavos
Paties baliono už šiuos pinigus savivaldybė nenusipirko, mokėjo tik už miesto reklamą, patį pagaminimą bei reprezentacinius skrydžius.
Šie pinigai mokami buvo ne iš bendro biudžeto, o iš turistų rinkliavos. 40 tūkst. kainavo kainavo baliono bei užrašo ant jo pagaminimas ir įskaičiuotas eksploatavimas.
Antra dalis – skrydžiai, kurie reklamuos Vilnių.
Vilnius gauna reprezentacinius skrydžius, kurie bus skirti 45-iems asmenims. Taip tikimasi populiarinti Vilnių.
„Ir tam, kad turėtume medžiagos, iš vienos pusės, kaip komunikuot apie miestą, iš kitos pusės, tuo balionu žadame skraidinti nuomonės formuotojus, žurnalistus, kurie atvyksta į miestą. Reklamos suma trim metam – 48 tūkst. plius PVM“, – komentuoja „Go Vilnius“ vadovė Dovilė Aleksandravičienė.
Esą reklama turėtų būti efektinga ir dėl to, kad daugelyje Europos šalių oro balionų skrydžiai apskritai uždrausti.
„Šitą unikalumą miesto naudojam kaip išskirtinį bruožą, kad miestas būtų patrauklesnis“, – sako Dovilė Aleksandravičienė.
Kai kurie miesto tarybos opozicijos nariai sako nesuprantantys, kodėl kaina tokia didelė.
Buvo galima susitarti pigiau
Aleksandras Nemunaitis teigia, kad mažiau kainuoja balioną nusipirkti, o dabar tik kelerių metų reklamos nuoma.
„Už tokius pinigus, kuriuos skyrė „Go Vilnius“, mes galėjome gerokai pigiau susitart, jeigu eina kalba tik apie nuomą. Skrydžių labai mažai, bet patį balioną galima nusipirkti pigiau, nei buvo įvardijama. Balionas kainuoja nuo 30 iki 70 tūkst. eurų ir tai būtų visam gyvenimui. Baliono gyvavimas nuo 8 iki 10 metų“, – kalba Vilniaus tarybos narys Aleksandras Nemunaitis.
Štai balionu jau nemokamai pasiskraidė ir sostinės meras Valdas Benkunskas kartu su Susisiekimo ministru Mariumi Skuodžiu. Išnaudojo vieną iš 45 pagal sutartį priklausančių skrydžių.
„Pinigus Vilniaus miestiečių taško į kairę ir dešinę įvairiausiais būdais. Jau girdėjom apie įvairiausius video, kurie sulaukia nevienareikšmio įvertinimo. Tas pats koncertas, kuris lenda į privačių organizacijų verslą su valdiškais pinigais“, – sako Vilniaus tarybos narys Artūras Zuokas.
Zuokas mano, kad tokia reklama gali būti ir ne visiškai skaidri.
„Savivaldybės yra aplipusios su partijomis susijusių VŠĮ, konsultantais, ekspertais, kurie už nieką neatsako. Jiems išleidžiami per metus dešimtys milijonų eurų“, – tikina A. Zuokas.
Pasak Aleksandravičienės, jei baliono nuoma pasiteisins, sutartį po 3 metų savivaldybė galės pratęsti.