Skalbk teisingai: ženklų ant drabužių etikečių šifravimas

Kiekviena šeimininkėlė bent kartą gyvenime sugadino daiktą skalbdama. Megztinis dviem dydžiais didesnis, marškinėliai trimis dydžiais mažesni, išblukusi palaidinė… O visa tai nutinka todėl, kad mes retai atkreipiame dėmesį į simbolius etiketėse. Piešinys, panašus į lygintuvą, visiems suprantamas, bet yra ir tokių, kurie pasakoja apie svarbius momentus prižiūrint daiktą, o jų reikšmė visiškai nesuprantama.

Kad tau daugiau nekiltų klausimų dėl šių simbolių reikšmės, mes paruošėme jų šifravimą, taip pat pasidalinsime naudingais patarimais, kaip teisingai skalbti kai kuriuos gaminius. Puikus paruoštukas, kurio dėka tavo daiktai ilgiau atrodys kaip nauji.

Ženklai aprangos etiketėse

1. Šį gaminį galima skalbti.

2. Gaminio negalima skalbti. Taip, būna ir šitaip.

3. Leidžiama skalbti tik rankomis. Labiausiai tinkama temperatūra – 30–40 °C. Netrink ir negręžk daikto.

4. Skalbimas rankomis arba mašina. Maksimali vandens temperatūra – 30 °С arba nurodyta šiame simbolyje.

5. Skalbimas rankomis arba mašina. Maksimali vandens temperatūra – 30 °С. Negalima gaminio stipriai apdirbti mechaniškai. Skalaukite pamažu pereidami prie šalto vandens. Gręžiant skalbimo mašina –minimaliausias centrifugos darbo režimas.

6. Labai švelnus skalbimas dideliame vandens kiekyje, minimalus mechaninis apdirbimas, greitas skalavimas esant žemiems apsisukimams.

7. Leidžiama skalbti chloro turinčiais balikliais šaltame vandenyje. Atidžiai stebėk, kad skalbimo milteliai ir pagalbinės priemonės visiškai ištirptų.

8. Jokiu būdu nenaudok baliklių ir chloro turinčių priemonių.

9. Gaminį galima lyginti.

10. Lygink siūlomos temperatūros (didžiausia – 110 °С). Geriausia lyginti per medžiagą, nenaudojant garų.

11. Didžiausia leistina lyginimo temperatūra – 150 °С. Geriausia lyginti per drėgną medžiagą.

12. Leidžiama lyginti esant ne didesnei kaip 200 °С temperatūrai. Leidžiama lyginti liną ir medvilnę. Galima truputį sudrėkinti gaminį.

13. Leidžiamas tik sausas valymas (cheminis).

14. Valant chemiškai, galima naudoti bet kokį tirpiklį.

15. Cheminis valymas naudojant tik angliavandenilį, chloro etileną, monoflotrichlormetaną.

16. Sausas valymas naudojant specialius tirpiklius – angliavandenilį ir triftortrichlormetaną.

17. Leidžiamas ribotas vandens naudojimas. Tausojamasis skalbimas.

18. Leidžiama valyti tik angliavandeniliu ir triftortrichlormetanu, ribotai naudojant vandenį. Taip pat reikia stebėti mechaninį poveikį ir džiovinimo temperatūrą.

19. Rinkis tausojamuosius skalbimo mašinos ir džiovyklės gręžimo ir džiovinimo režimus.

20. Gaminių negalima gręžti ir džiovinti skalbimo mašinoje.

21. Galima džiovinti esant žemai temperatūrai.

22. Galima džiovinti esant vidutinei temperatūrai.

23. Išgręžus gaminį džiovinti vertikalioje padėtyje.

24. Šio daikto negalima gręžti.

25. Gaminį džiovink ant horizontalaus paviršiaus.

Kaip skalbti šilkinius daiktus

Žinoma, prieš skalbdami surūšiuokite drabužius pagal spalvas ir medžiagas. Patys kaprizingiausi laikomi daiktai iš šilko ir trikotažo.

Šilkinius gaminius skalbkite mašinoje įjungę delikatų režimą arba rankomis esant iki 30 °С temperatūrai, be išankstinio mirkymo ir baliklio naudojimo. Leidžiama naudoti skalavimo priemonę arba audinio minkštiklį.

Skalbiant rankomis šilkinio audinio neverta trinti rankomis arba šepetėliu, taip pat gręžti. Šilkinį gaminį būtina skalauti šiltame vandenyje, esant 20–25 °С temperatūrai. Be to, į vandenį galima įpilti truputį acto – tai atnaujins gaminio spalvą. Šilkinius gaminius būtina džiovinti pavėsyje arba patalpoje. Šilko negalima džiovinti saulėje, ant radiatorių ir arti šildymo prietaisų.

Megztus daiktus džiovinti horizontalioje padėtyje. Idealiausia – ant šviesaus rankšluosčio. Jokiu būdu nedžiovinkite megztų gaminių ant radiatoriaus.

vmarkus.lt

Site Footer