Vienos Klaipėdos gyvūnų prieglaudos darbuotojai, savo augintinį atvežę į kirpyklą apkirpti nagų, tokios eilinės procedūros baigties nesitikėjo. Būdami lauke išgirdo, jog šuo kaukia iš skausmo ir įbėgę vidun pamatė, kad visos šuns letenos kruvinos. Pasirodo, kirpėja nagus karpė su visais gyvnagiais.
Klaipėdos gyvūnų prieglaudoje „Linksmosios pėdutės“ gyvenančio šunelio vardas Euras. Mat šuniukas gimė tais pačiais metais, kai Lietuvoje buvo įvestas euras. Keturkojis didžiąją gyvenimo dalį praleido pririštas prie būdos ir, mirus jo savininkei, pateko į prieglaudą. Tačiau tuo jo gyvenimo išbandymai nesibaigė.
Šunį rado kruviną
Įprastai keturkojus prieglaudos darbuotojai apkirpti kailį ar apkarpyti nagus veža pas nuolatinius savo kirpėjus, tačiau šį kartą susigundė vienos kirpyklos siūloma akcija.
„Ir sugalvojo padaryti šventę šuniukui. Tai nebuvo kažkokia dovana šitos kirpyklos šuniui. Tai buvo mokama paslauga“, – pabrėžė „Linksmosios pėdutės“ vadovė Simona Šakinytė.
Kirpyklos kirpėjos savanorė paprašė nagų giliai nekirpti, mat keturkojis yra iš prieglaudos ir jautrus. Tada, kaip įprasta tokiais atvejais, išėjo į lauką laukti procedūros pabaigos. Tačiau po kiek laiko išgirdo, jog šuo kaukia ne savu balsu. Parbėgusi į kirpyklą pamatė sukrečiantį vaizdą.
„Ji atėjo ir pamatė šunį sėdintį toje vonioje, kur maudomas, visas šlapias, su antsnukiuku, klykiantis ir kruvinas“, – pasakojo S. Šakinytė.
Pasirodo, kirpėja kirpdama Euro nagus, kone visiems nukirpo ir gyvnagius. Tad šuo kaukė iš skausmo, o aplink taškėsi kraujas. Kliuvo net ant sienų bei ritininių užuolaidų.
„Šita kirpėja, jos ta reakcija tokia keista buvo, ji sako – jis mane apkandžiojo, neišeina čia sustabdyti to kraujo, apsirengė ir išbėgo“, – tvirtino S. Šakinytė.
Tad prieglaudos darbuotojai teko pačiai šlapią ir kruvinomis letenomis šunį išdžiovinti.
Kirpėja komentuoti atsisakė
Paskambinus kirpyklos „Prancūzų buldogas“ kirpėjai, ji pateikti savo įvykių versiją telefonu ar gyvai atsisakė.
„Aš galiu, arba aš, arba mano advokatas galim jums parašyti, kad nenorim, kad būtų viešinama. – Na, tai nelabai nuo jūsų priklauso. Man tiesiog reikėtų komentaro jūsų. – Atsiųskite elektroninį paštą ir parašysiu aš“, – kalbėjo kirpėja Aušra.
Neilgai trukus buvo atsiųstas štai toks laiškas: „Paaiškinimą pateiksiu iki ketvirtadienio vakaro. Ačiū, Aušra.“
Veterinarai sako, kad karpant šunims nagus kraujo būna dažnai. Vis tik, kaltinti kirpėjos jie neskuba.
„Žinoma, kraujavimą stabdyti kirpyklos turėtų mokėti. Jis, tas kraujavimas, nėra didelis. Kraujas turi labai negražią savybę – jis yra raudonas. Ir keli lašai kraujo atrodo labai baisiai. Bet, jei būtų laiku sustabdytas tas kraujavimas, šitos problemos šiandien nebūtume turėję“, – kalbėjo veterinaras Linas Varanauskas.
Prieglaudos darbuotojai sutinka, kad karpant nagus ir kraujo, ir gyvnagių įkirpimų pasitaiko. Tačiau ne tokio masto.
„Vežam tuos gyvūnus į kirpyklas nuolat. Ir jie grįžta sveiki, laimingi ir nekruvini. Tai nėra norma. Ir man va šitas dalykas yra svarbiausias, kad tiek būsimi, tiek esantys tų kirpyklų mokiniai suvoktų, kad tai nėra norma. Nereikia šuniui karpyti nagų iki gyvnagio. Tai gali nutikti, bet tai turi būti vienetinis atvejis, o ne visi nagai kruvini“, – teigė prieglaudai vadovaujanti S. Šakinytė.
Vis tik, prieglaudos darbuotojai sako, kad nors Euras dabar jau laksto smagus, tačiau kai kitą kartą jam reikės kirpti nagus, šuo paniškai to bijos. Tad ir taip gyvenimo nelepinto keturkojo laukia ilga reabilitacija.