Skandalas Ukrainoje: valdininkai evakavo į Vokietiją savo giminaičius, apsimetusius našlaičių palyda

Ukrainos žiniasklaidoje skelbiama, kad 2022-ųjų kovą Kyjivo Vaikų socialinės ir psichologinės reabilitacijos vaikų ir Vaikų reikalų tarnybos valdininkai išsiuntė savo artimuosius kaip vaikus palydinčius asmenis į Vakarus. Po to, kai vaikus perėmė globos tarnybos Vokietijoje, palydintys asmenys kažkur dingo, o į Ukrainą jau nebegrįžo.

UNIAN cituojamo ombudsmeno Dmytro Lubineco teigimu, 2022-ųjų kovą 68 Vaikų reabilitacijos centro globotiniai buvo evakuoti į vaikų stovyklą Vupertalyje (Vokietija). Juos lydėjo 20 suaugusiųjų.

Vėliau paaiškėjo, kad į stovyklą palydintys asmenys jau neatvyko, o ukrainiečių vaikus prižiūri išskirtinai Vokietijos specialistai.

Taip pat buvo išaiškinta, kad tarp palydinčių asmenų buvo žmonių, kurie neturėjo jokio ryšio su vaikų priežiūra, vos dieną iki išvykimo tapo įstaigos darbuotojais, o kai kurie ir išvis net nedirbo juos siuntusiose įstaigose.

Tarp „palydinčių asmenų“ – valdininkų giminaičiai

Pasipiktinimą kelia ir tai, kad vienas iš Ukrainą palikusių asmenų – artimas Kyjivo vaikų ir šeimų reikalų tarnybos vadovo giminaitis bei Kyjivo vaikų socialinės ir psichologinės reabilitacijos 1-ojo centro vadovo giminaitis.

Visi vaikus „palydintys“ asmenys buvo staigiai „atleisti iš darbo“, vos tik kirto Ukrainos sieną. Į tėvynę jie taip ir negrįžo, aiškinama paviešintoje informacijoje.

Šių metų balandį paskelbtas naujasis Ukrainos mobilizacijos įstatymas, kurį pasirašė prezidentas Volodymyras Zelenskis. Nuo gegužės 18 d. šaukimas į Ukrainos kariuomenę prasidės pagal visiškai naujas taisykles.

www.tv3.lt

Site Footer