Iš už Atlanto atskriejo liūdna žinia, po ilgos ir sunkios ligos anapilin iškeliavo tikra mūsų miesto ambasadorė, nuoširdi Šiaulių bičiulė ir Garbės pilietė Nellie Sudavicius MacCallum, skelbia Šiaulių miesto savivaldybė.
JAV miesto Omahos ir Šiaulių draugystės iniciatorė ir ilgametė jos puoselėtoja Nellie Sudavicius MacCallum sunkų kovos su vėžiu etapą pradėjo 2018 m. rugpjūtį.
2021 metų pradžioje Garbės pilietė pasidžiaugė, kad onkologinę ligą pavyko įveikti, tačiau netrukus po to sekė kitos sunkios sveikatos komplikacijos, o šių metų pradžioje vėžys grįžo negydoma forma.
Mirė pirmadienį
Nellie Sudavicius šeimos nariai Dalia ir Gediminas Murauskai informavo, kad Nellie šį pasaulį paliko šios savaitės pirmadienį.
„Mūsų NIJOLĖ pradėjo savo dangiškąją kelionę vakar vakare, pirmadienį, gegužės 8 dieną, 20.15 valandą“, – buvo paskelbta socialinio tinklo paskyroje.
Dėl Garbės pilietės mirties, Šiaulių miesto meras Artūras Visockas reiškia užuojautą Nellie Sudavicius MacCallum šeimai, artimiesiems ir visai Omahos lietuvių bendruomenei.
„Dalis Nellie širdies buvo Šiauliuose, sunku išmatuoti, kiek daug jos rūpesčio ir globos buvo sudėta į bendrus mūsų miestų ir universitetų bendradarbiavimo projektus, meno kolektyvų vizitus. Liksime visada dėkingi už tai, kad miestų draugystę ji pakėlė į kitą lygmenį“, – sakė Artūras Visockas.
Gimė Vokietijoje
Nellie Sudavicius MacCallum gimė 1945 m. rugpjūčio 27 d. Vokietijoje, lietuvių šeimoje. Vėliau Sudavičių šeima persikėlė į Ameriką.
1963 m. ji baigė Omahos (JAV) universitetą ir įgijo vaizduojamojo meno bakalauro diplomą. Dirbo keliose Nebraskos valstijos įmonėse kūrybinį darbą, vadovavo darbo kolektyvams, plėtojo verslą, tuo pačiu metu turėdama platų visuomeninių interesų, susijusių su jos kilmės šalimi − Lietuva − ratą.
Nellie Sudavicius MacCallum yra Omahos draugystės su Šiauliais idėjos autorė. Būdama aktyvi Omahos lietuvių bendruomenės pirmininkė ir suprasdama bendravimo su tautiečiais svarbą, Nellie Sudavicius MacCallum labai noriai dalyvavo Omahos miestų-partnerių asociacijos veikloje ir stengėsi užmegzti ilgalaikius ryšius su Lietuva.
Itin nusipelniusi
Jos iniciatyvos ir didelių pastangų dėka 1994 m. buvo nutiestas pirmasis bendravimo tiltas tarp Šiaulių ir Omahos miestų, o 1996 m. gegužės 17 d. Šiauliuose buvo pasirašyta šių abiejų miestų bendradarbiavimo sutartis.
Per 12 metų laikotarpį (1996−2008) atlikta daug darbų stiprinant Omahos ir Šiaulių bendradarbiavimą bei draugystę: pasirašytos bendro darbo Šiaulių ir Nebraskos universiteto Omahoje (UNO), Šiaulių apskrities ligoninės, kitų miesto institucijų ir atitinkamų partnerių Omahoje sutartys.
Nellie Sudavicius MacCallum daug prisidėjo prie abiejų šalių universitetų bendradarbiavimo plėtotės. Ji nuolat rūpindavosi Šiaulių universiteto studentais ir dėstytojais, meno kolektyvais, kurie pagal akademinių ir kultūrinių mainų programas atvykdavo į UNO, organizuodavo ir koordinuodavo jų apgyvendinimą.
Nuo 1997 m. padedami Nellie Sudavičius MacCallum, Omahoje su koncertinėmis programomis lankėsi Šiaulių miesto vaikų ansamblis „Ro-ko-ko“, pianistas Rimantas Vingras, muzikantas ir dainininkas Virgis Stakėnas, Šiaulių universiteto meno kolektyvai „Saulė“, „Studium“, „Dagilis“, Kuršėnų L. Ivinskio gimnazijos moksleivių teatras „Globus“ ir kiti menininkai. Jos dėka Šiauliuose lankėsi ir koncertavo Amerikos indėnų ansamblis.
Nellie Sudavicius MacCallum atkaklumas, kruopštumas, pareigingumas, užsibrėžto tikslo siekimas padėjo suburti įvairių tautų žmones bendram tikslui − geriau pažinti vieniems kitus, kūrybiškai mokytis ir dirbti, spręsti iškilusias problemas per kultūros, švietimo, verslo ir savivaldos mainų projektus.
Neblėstantis entuziazmas, meilė Lietuvai ir skatino ją aktyviai dalyvauti lietuvių bendruomenės veikloje bei garsinti Lietuvos ir Šiaulių miesto vardą pasaulyje.