Skaudi žinia: nusižudė viešai apie priekabiavimą LSMU prabilusi neurochirurgė

Prieš kelis metus apie priekabiavimą Lietuvos sveikatos mokslų universitete (LSMU) prabilusi ir pastaruoju metu užsienyje dirbusi 35-erių neurochirurgė Julija Kozlova prieš porą savaičių buvo rasta negyva savo namuose Jungtinėje Karalystėje. Užsienio žiniasklaida skelbia apie moters savižudybę.

Nurodoma, kad liepos 12 dieną namuose rasta gydytoja dar buvo paguldyta į Salfordo karališkąją ligoninę. Tačiau, nepaisant bandymų išgelbėti jos gyvybę, bandžiusios žudytis moters būklė jau ją radus buvo per sunki, kad ji išgyventų, rašo The Bolton news.

Oficialiai paskelbta mirusia ji buvo liepos 13 d. ryte, atlikus smegenų skenavimą. Dėl moters mirties buvo pradėtas tyrimas, tačiau policija nerado jokių įtartinų aplinkybių, tad išsamus nagrinėjimas turėtų įvykti gruodžio 15 d.

Jauna gydytoja buvo apkaltinta šmeižtu

Portalas tv3.lt primena, kad dar 2019 m. neurochirurgė išdrįso viešai prabilti apie priekabiavimą ir diskriminaciją LSMU rezidentūroje.

Dėl to jauna gydytoja buvo apkaltinta šmeižtu. Tačiau 2020 m. pabaigoje ji buvo išteisinta. Teismas konstatavo, kad nebuvo padarytas joks nusikaltimas, ir atmetė gydytojų Egidijaus Marcinkevičiaus ir Jono Parnarausko skundus.

J. Kozlova buvo pirmoji moteris, kuriai pavyko įstoti ir užbaigti neurochirurgijos rezidentūrą LSMU, tačiau gydytoja tvirtino, kad jai teko patirti žeminimą ir diskriminaciją.

Pasak nuo diskriminacijos ir nederamo elgesio rezidentūros metu nukentėjusią gydytoją ginančio advokatų kontoros AVERUS advokato Mariaus Barisevičiaus, netoleruotina, kad moterys, norinčios studijuoti neva vyriškomis laikomas profesijas medicinos ar kitose srityse, susiduria su diskriminacija ir žeminimu dėl savo lyties.

„Ši byla svarbi ne tik todėl, kad skatina moteris drąsiau kalbėti apie savo patiriamą diskriminaciją, žeminimo apraiškas ar patyčias. Ji taip pat privalo paskatinti universitetus ir kitas studijų institucijas peržiūrėti esamą situaciją bei sudaryti orias ir lygias studijų galimybes visiems, neišskiriant dėl lyties ar kitų aspektų. Džiaugiuosi, kad teismai neliko abejingi jaunos gydytojos patirčiai“, – sakė neurochirurgės advokatas M. Barisevičius.

Skatino keisti požiūrį

Pati J. Kozlova teismo sprendimą vertino itin palankiai ir tikėjosi, kad tokio elgesio apraiškos, su kuriuo teko susidurti jai LSMU rezidentūroje, ilgainiui išnyks.

„Visą rezidentūros laiką girdėdavau patarimus, kad turiu prisitaikyti prie vyriškos aplinkos, nedaryti šukuosenos ar manikiūro, nekepti pyrago, užtušuoti savo moteriškumą. Man viso to jau per akis.

Pavargau girdėti, kad neurochirurgija tai tik vyrų sritis. Atsisakau asimiliuotis, prisitaikyti. Noriu būti savimi ir noriu, kad būtų vertinami mano profesiniai gebėjimai, o ne su jais nesusiję asmeniškumai“, – sakė J. Kozlova.

Prasidėjus teisminiam procesui, pilietiški visuomenės nariai subūrė grupę palaikančiųjų Juliją. 2018 m. rudenį jie inicijavo akciją #PalaikauJulija, ragindami LSMU imtis konkrečių veiksmų tiek įvertinant šią konkrečią situaciją, tiek gerinant studentų, kurie patiria diskriminaciją lyties, rasės, lytinės orientacijos, neįgalumo ar amžiaus atžvilgiu, sąlygas.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer