Skelbia turtingiausius valdininkus ir jų sutuoktinius – aukščiau Landsbergienės tik vienas žmogus

Iki gegužės pradžios daugelis šalies gyventojų turėjo deklaruoti savo pajamas ir turtą už praėjusius metus. Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) jau paskelbė pateiktų deklaracijų duomenis.

Sprendžiant iš VMI duomenų, Lietuvoje 94 asmenys, t.y., politikai, tarnautojai, jų sutuoktiniai, kurie deklaravo 1 mln. eurų ir didesnės vertės turto.

Palyginti su deklaracijomis, pateiktomis už ankstesnius metus, milijonierių skaičius išaugo 16 proc. (buvo 81).

Šiemet turtingiausiu žmogumi, kuris pateikė deklaraciją, reikėtų laikyti Klaipėdos savivaldybės narį Vidmantą Dambrauską. Jis yra daugelio įmonių akcininkas ar vadovas. Jis deklaravo turto, kurio vertė yra daugiau kaip 19 mln. eurų. Per metus jo turtas padidėjo 0,3 mln. eurų.

Ne daug nuo jo atsilieka konservatorių lyderio Gabrieliaus Landsbergio žmona Austėja Landsbergienė. Ji deklaravo turto už daugiau kaip 18 mln. eurų. Ankstesniais metais sąraše ji buvo trečia, nes nusileido Seimo nario mandato atsisakiusiam Antanui Guogai. A. Landsbergienės turtas per mokestinius metus išaugo 1,7 mln. eurų.

Trečias turtingiausių sąraše yra nuolatinis jo dalyvis apie pasitraukimą iš politikos paskelbęs Viktoras Uspaskich, kuris buvo Darbo partijos įkūrėjas, o dabar yra Europos Parlamento narys. Parlamentaras deklaravo 6,4 mln. eurų turto. Jis per metus sumažėjo 0,2 mln. eurų.

Toliau rikiuojasi Gintaras Balčiūnas, kuris yra Valstybės kontrolėje dirbančios Sigitos Rojutės-Balčiūnienės sutuoktinis. Šio asmens deklaruoto turto vertė siekia 6,1 mln. eurų. Per metus ji išaugo 0,5 mln. eurų.

Penktas pagal didžiausią deklaruotą turtą yra Aidas Kaveckis su konservatorių sąrašu patekęs į Klaipėdos savivaldybės tarybą. Bendrovės „Grūdoteka“ savininkas deklaravo 5 mln. eurų turto. Per metus jo turtas iš esmės nepasikeitė.

Panašą sumą deklaravo ir Kauno miesto meras Visvaldas Matijošaitis. Per metus savo turtą jis padidino 1,1 mln. eurų.

Tuo metu Seimo Regionų frakcijos narys Valdemaras Valkiūnas nurodė turintis turto, kurio vertė yra beveik 4,9 mln. eurų. Per metus ji beveik nepasikeitė.

4,66 mln. eurų deklaravo Arūnas Tuma. Jis yra Klaipėdos miesto savivaldybės tarybos narys nuo Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS). Jis yra „Kamineros grupės“ akcininkas.

Toliau turtingiausių sąraše rikiuojasi Vytautas Kriščiūnas, į Radviliškio rajono savivaldybės tarybą išrinktas pagal LVŽS sąrašą. Jo deklaruotas turtas – 4,4 mln. eurų.

Turtingiausių dešimtuką užbaigia Dalia Čijauskienė, Bendrojo pagalbos centro vyriausioji specialistė. Jos deklaruotas turtas yra vertas 3,8 mln. eurų.

Kam privaloma deklaruoti ir viešinti

VMI interneto puslapyje šiemet galima susipažinti su beveik 48 tūkst. viešai skelbiamų turto deklaracijų išrašų.

Turto deklaracijas, dėl užimamų pareigų už 2021 m. pateikti turėjo apie 102,6 tūkst. gyventojų – naujausiais duomenimis laiku iš jų pareigą atliko beveik 84 tūkst.“, – teigia VMI Mokestinių prievolių departamento direktorė Stasė Aliukonytė-Šnirienė.

Ji atkreipdama dėmesį, kad apie 2 tūkst. gyventojų dar nepateikė turto deklaracijos ir tai turėtų padaryti nedelsdami.

VMI svetainėje skelbiami valstybės tarnautojų ir kitų asmenų duomenys skirti viešumui bei skaidrumui užtikrinti, visuomenės savikontrolei.

Turto ir pajamų deklaracijų duomenis VMI taip pat naudoja nustatant ir rizikingiausius mokesčių mokėtojus – informacija analizuojama ir lyginama su VMI turimais bei iš trečiųjų šaltinių gautais duomenimis apie asmenų pajamas, turimą turtą ir išlaidas.

VMI primena, pagal įstatymą 2021 m. gruodžio 31 d. turėtą turtą Lietuvoje ir užsienyje deklaruoti privalo seimo paskirti institucijų ir įstaigų, finansuojamų iš valstybės biudžeto, vadovai bei pareigūnai, valstybės politikai ir tarnautojai, valstybės ar savivaldybių įstaigų, įskaitant aukštųjų mokyklų, akcinių, uždarųjų akcinių bendrovių padalinių, jei akcininkė ar steigėja yra valstybė ar savivaldybė, vadovai ir jų pavaduotojai, nacionaliniam saugumui užtikrinti svarbių įmonių vadovai. Taip pat teisėjai, notarai, prokurorai, antstoliai, kiti asmenys ir jų šeimos nariai.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer