Skubiai perspėja gyventojus: pašalinkite „TikTok“ – galite sulaukti daug nemalonumų

Nuo praėjusios ir šios savaitės Europos Komisija, Taryba ir Parlamentas uždraudė naudoti socialinio tinklo „TikTok“ programėlę darbiniuose įrenginiuose. Visuomenėje dėl šito kilo nemažai pasipiktinimo ir nerimo iš paprastų vartotojų. Kibernetinio saugumo specialistas Marius Pareščius perspėja, kad vartotojai programėlę turėtų ištrinti.

Pasak M. Pareščiaus, darbo telefonuose neturėtų būti įdiegta tokio pobūdžio programėlė, mat ji tuomet būtų naudojama ne pagal paskirtį.

„Valdiškų telefonų (pačiuose telefonuose) neprivalo būti kažkokių nesąmoningų programėlių, kurios yra skirtos pramogai, o ne darbui. Toks pagrindinis akcentas. Kodėl pas žmones turi būti toks daiktas uždėtas, jeigu jis nėra naudojamas darbo funkcijoms atlikti?“, – sako specialistas.

Specialistas mano, kad didelė dalis socialinių tinklų programėlių yra tarsi įrankis kontroliuoti vartotoją ir kurstyti kibernetinį karą. 

„Aš paprastiems vartotojams sakau, kad jų mobilus telefonas su visomis programėlėmis yra tarsi įrankis visokiems tikslams. Jeigu tie žmonės nori, kad jų daiktas būtų įrankis kibernetiniam karui, tegul jie daro tokias nesąmones ir naudojasi visu tuo, jeigu nenori būti vienu iš įrankių, tada tegul ima ir daro sprendimus, kurie jiems leis apsisaugoti, tiek pačiam, kad jų informacija nenutekėtų, tiek apsaugoti, kad jie netaptų tuo įrankiu“, – teigia M. Pareščius.

Specialistas rekomenduoja kuo greičiau ištrinti „TikTok“ aplikaciją 

Anot M. Pareščiaus, vartotojai neturėtų delsti ir kuo greičiau ištrinti programėlę. Tačiau atsiradus tokių, kurie ir toliau norėtų naudotis ja, tą gali padaryti per paprastą internetinę naršyklę. 

„Mano rekomendacijos yra tokios: „TikTok“ aplikaciją metat laukan, o naudojat „TikTok“ interneto puslapį, kuris interneto naršyklėje, pavyzdžiu „Chrome“ tam pačiam veiks efektyviai“, – teigia jis. 

Portalas tv3.lt primena, kad šio žingsnio imtasi po to, kai praėjusią savaitę panašių veiksmų ėmėsi kitos pagrindinės Europos Sąjungos institucijos.

Parlamento pirmininkė Roberta Metsola ir generalinis sekretorius Alessandro Chiocchetti nusprendė, kad nuo kovo 20 dienos „TikTok“ negalima naudoti ir diegti darbuotojų įrenginiuose, pavyzdžiui, mobiliuosiuose telefonuose, planšetiniuose ar nešiojamuosiuose kompiuteriuose, rašoma antradienį paskelbtame pranešime.

„Nuo šios dienos internetinė prieiga prie „TikTok“ per mūsų organizacijos tinklą taip pat bus užblokuota“, – sakoma EP inovacijų ir technologinės paramos generalinio direktorato pranešime, adresuotame maždaug 8 000 institucijos darbuotojų.

Taip pat rekomenduojama europarlamentarams ir jų darbuotojams pašalinti programėlę iš savo asmeninių įrenginių.

Europos Komisija, bloko vykdomoji institucija, ir Europos Vadovų Taryba, atstovaujanti 27 ES valstybėms narėms, kibernetinio saugumo sumetimais ketvirtadienį nurodė taikyti panašų draudimą.

Sekdamos Vašingtono pėdomis, pastarosiomis dienomis nemažai vyriausybių ir institucijų ėmėsi panašių veiksmų prieš populiariąją platformą, priklausančią Kinijos bendrovei „ByteDance“.

Vakarai ypač nerimauja dėl Kinijos prieigos prie naudotojų duomenų visame pasaulyje, tačiau „TikTok“ atkakliai neigia, kad Pekinas turi bet kokią kontrolę ar prieigą.

Visgi lapkritį „TikTok“ pripažino, kad kai kurie darbuotojai Kinijoje gali pasiekti Europos naudotojų duomenis.

Baltieji rūmai pirmadienį suteikė visoms federalinėms agentūroms 30 dienų pašalinti programėlę iš visų vyriausybinių įrenginių po to, kai praėjusių metų pabaigoje ją naudoti uždraudė JAV Kongresas.

Tą pačią dieną Kanados vyriausybė, esant įtemptiems Kanados ir Kinijos santykiams, uždraudė savo personalui naudoti „TikTok“ telefonuose ir kituose įrenginiuose, motyvuodama panašiu susirūpinimu dėl duomenų apsaugos.

Europoje panašaus žingsnio ėmėsi Danijos parlamentas, antradienį paskelbdamas, kad paprašė parlamento narių ir visų darbuotojų pašalinti programėlę iš mobiliųjų įrenginių dėl „šnipinėjimo pavojaus“.

„TikTok“ nekomentavo naujausio EP draudimo, tačiau praėjusią savaitę tvirtino, kad saugo savo 125 milijonų kiekvieną mėnesį programėlę naudojančiųjų Europos Sąjungoje duomenis.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer