Skurdas Lietuvoje bado akis: per metus prašančiųjų paramos maistu padaugėjo beveik 30 tūkst.

Skurdas Lietuvoje ir toliau bado akis. O prašančiųjų paramos maisto produktais skaičius išaugo beveik 30 tūkstančių, lyginant su tuo pačiu laikotarpiu prieš metus. Žmonės atvirai pasakoja, kad rekordiškai pakilus maisto, komunalinių paslaugų kainoms nieko kito nelieka, kaip tik gelbėtis nemokamai dalijamais maisto daviniais. O skurstantys sako labiausiai laukiantys cukraus, aliejaus – tiesa, šių produktų ne visada būna.

Seniūnijos darbuotojos į dėžes pakuoja pieną, kruopas ir kitus produktus. Tai parama skirta Kristinos šeimai. Moteris sako, kad pernai paramos neprireikė, tačiau sparčiai augant kainoms iš gaunamų pajamų šeimai išsiversti vis sunkiau.

Pas mus mažos pajamos, keturi asmenys, o tik 1000 eurų į mėnesį. O vaikai mokyklinio amžiaus, reikia ir į mokyklą, ir aprengt. Čia, va, gerai, kad duoda davinį“, – sako Panevėžio rajono gyventoja Kristina.

Parama džiaugiasi ir Regina:„Mišrainių visokių darysim ir guliašo kokio, ir sriubytės, yra kur padėt, suvalgom viską, neišmetam nieko. Aš žiūriu, kad tik būčiau pavalgius (juokiasi).“

Krekenavos seniūnijoje moterys į maišus krauna miltų, grikių bei perlinių kruopų, greito paruošimo avižų košės, konservuotų žirnelių, kiaulienos konservų ir pieno. Tai davinys vienam asmeniui. Krekenavos seniūnijoje tokie maisto daviniai pasieks kiek daugiau nei 400 gyventojų. Paskutinį dalijimą pernai buvo maždaug šimtu daugiau. Seniūnijos darbuotojos teigimu, dalis gyventojų, ko gero, dar nespėjo susitvarkyti reikiamų dokumentų paramai gauti.

„Vieną ketvirtį mažėja, kitą daugėja, vieni gal įsidarbina, kiti išvyksta kitur gyventi. Gauna ir pieno, ir kruopų, ko čia gali dejuot, šiais laikais už viską mokėt reikia“, – teigia seniūnijos darbuotoja Audronė.

O Virginijus žiūrėdamas į davinį sako, kad nemokamai gauti produktai pravers.

„Gerai, nu ką daugiau gali norėt, tai kumpio nepaprašysi, kad duotų, lašinių, dar ko nors“, – mąsto jis.

Vyras sako paramos neprašytų, bet pastovaus darbo neturi, tad verstis tenka iš pavienių darbų: „Už tokias algas, už tokias kapeikas, kainos tokios, kad ai…“

Pastovaus darbo negali rasti ir 61-erių Gražina. Tad už gaunamą pašalpą padeda dalinti paramą. Davinį gauna ir pati. Moteris prisipažįsta, kad kaip ir kiti paramos gavėjai, labiausiai laukia cukraus, aliejaus, o šįkart tokių produktų nėra.

„Viskas sueina, ir tos kruopytės, ir tos sueina, jeigu ne mes suvalgom, šuniukas suvalgo, košę išverdi“, – pasakoja Gražina.

Skurdas iš Lietuvos niekur nesitraukia. Vien Maisto bankas vasario–kovo mėnesiais ruošiasi išdalinti daugiau nei 90 tūkstančių maisto paketų.

„Maisto banko“ vadovas Simonas Gurevičius

„Kone 24–25 tūkstančiai žmonių ir tai yra milžiniškas padidėjimas. Tai yra žmonės, kuriems tenka mažiau negu 235 eurai pajamų vienam asmeniui, o „Maisto bankas“ bendrai į mėnesį remia daugiau negu 180 tūkstančių žmonių“, – teigia Simonas Gurevičius.

Stokojančiųjų skaičių, anot „Maisto banko“ vadovo, padidino išaugusios maisto kainos, padidėjusios komunalinės išlaidos. Esą ypač sunkiai verčiasi darbo netekę arba mažas pensijas gaunantys didmiesčių gyventojai.

„Didmiesčiuose [žmogus] neaugina daržovių, jis neturi iš kur to maisto pasiimti, išskyrus parduotuvę, o parduotuvėj padidėjus kainoms, akivaizdu, kad jo įperkamumas sumažėja. Būkim sąžiningi – pensijos padidėjo, bet ne tiek, kad žmogus galėtų sau leisti nusipirkti tą patį, ką prieš metus“, – priduria. S. Gurevičius.

Šio dalinimo metu paramos maistu sulauks kone 185 tūkstančiai gyventojų. Lygiai prieš metus tokių buvo beveik 30 tūkstančių mažiau.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer