Štai 2 svarbūs niuansai, apie kuriuos „pamiršo“ papasakoti langų montuotojai

Metalo plastikiniai langai – jau seniai tapo kasdienybė. Per daugelį metų įrodyta, kad jiems beveik nėra alternatyvos.

Tik štai bėda, mes visi manome, tarytum jų nereikia prižiūrėti. Mums atrodo, kad svarbiausia – įstatyti „normalius“, o ne pigius langus ir daug metų viskas bus gerai.

Bet yra du svarbūs niuansai.

Niuansas Nr. 1: visas lango viduje esančias judančias detales reikia sutepti.

Pakaks, jei šią procedūrą atliksite kartą per metus. Dažniausiai tai daroma rudenį, maždaug spalį.

Visus judančius mechanizmus galima sutepti variklio alyva arba WD-40.

Niuansas Nr. 2: daugumą langų reikia nustatyti „žiemos režimui“.

Tam reikia truputį praverti konstrukciją, galinėje rėmo dalyje rasti išsikišimus, panašius į cilindrus. Tuomet reikia paimti įprastą šešiakampį atsuktuvą (4 mm).
Pažiūrėkite, kur nukreiptas taškas-žymeklis ant sąvarų. Greičiausiai jo padėtis – kaip skaičiaus 3 ant laikrodžių. Tai reiškia, kad langas – „vasaros“ režime.

Kad padarytumėte jį „žiemos“ režimu, reikia, jog taškas atsidurtų 9 valandų padėtyje. Tai yra, reikia pasukti jį šešiakampiu atsuktuvu pusę viso apsisukimo, 180 laipsnių.

Tą patį reikia padaryti su visais išsikišusiais lango rėmo cilindrais.

Kam to reikia?

„Žiemos“ režime sandarintuvas kur kas geriau priglunda prie konstrukcijos. Tai padeda jūsų būstui išsaugoti brangią šilumą šildymo sezono metu.

Vasarą, atvirkščiai, bus geriau, jei butas pradės „kvėpuoti“. Be to, sandarinimo juosta kur kas greičiau susidėvi esant „žiemos“ režimui.

Langų statytojai tiesiog dažniausiai neperspėja apie šiuos niuansus. O jei jūsų langas nustos veikti kur kas greičiau nei turėtų, jiems tik geriau!

vmarkus.lt

Site Footer