Stano per Tėvo dieną aplankys kapines: augant be tėvų, trūko vienos pamokos

Muzikos prodiuseris Stanislavas Stavickis-Stano yra trijų vaikų tėvas. Jis augina du sūnus Ričardą ir Adomą bei dukrą Joaną. Tėvo dieną Stano apibūdina kaip didžiausio gyvenime pasiekimo, džiaugsmo ir laimės atsiradimo dieną ir džiaugiasi galėdamas ją švęsti su saviškiais. Tiesa, kadangi augo be tėvų, prabilo ir apie pamoką, kurios trūko augant bei atskleidė, kad sekmadienį aplankys savo tėvo kapą.

Stanislavas Stavickis-Stano naujienų portalui tv3.lt pasakojo, jog tapus tėčiu, Tėvo diena įgavo visiškai naują prasmę.

Vyras prabilo ir apie poras, kurios nusprendžia neturėti vaikų.

„Visai neseniai su kolega diskutavome apie poras, kurios sąmoningai pasiryžta neturėti vaikų. Man, būnant trijų vaikų tėčiu, sąmoningas pasirinkimas neturėti vaikų atrodo labai keistas ne dėl to, kad jis būtų nenormalus ar kažkoks netinkamas, o dėl to, kad dažniausiai žmonės taip nusprendžia neva tam, kad galėtų džiaugtis gyvenimu. Toks būna dažniausias argumentas.

Bet mano gyvenime nėra didesnio džiaugsmo nei vaikai, todėl sąmoningas pasirinkimas jų neturėti man yra keistas, nes pasirenki atimti didžiausią džiaugsmą gyvenime“, – sakė jis.

Ir visai neseniai Stano akys užkliuvo už Šarūno Jasikevičiaus interviu, kuriame žurnalistas klausė, kaip jis vertina komandos nario sprendimą pasitraukti iš pusfinalio, nes jam gimė vaikas. Jis iššaukė daug minčių.

„Treneris pakankamai griežtai užsipuolė žurnalistą, klausdamas, ar jis tikrai mano, kad krepšinis yra svarbiausias dalykas gyvenime, ar įsivaizduoja, koks įvykis gyvenime yra vaiko gimimas. Ir man šis žinomo krepšininko interviu labai surezonavo.

Nes net ir pačiam didžausiam krepšininkui, svarbiausia pergalė yra vaiko gimimas, bet kokiam dainininkui ar kompozitoriui geriausias dalykas, kurį jis gali sukurti yra ne daina ir ne simfonija, o vaikas. Bet kuriam dailininkui paveikslas, kurį jis gali nutapyti, yra vertinamas ne aukciono kaina, už kurią jį jis gali parduoti, o didžiausias jo kūrinys ir paveikslas yra būtent vaikas.

Todėl tėvo diena man reiškia mano didžiausio gyvenime pasiekimo, džiaugsmo ir laimės atsiradimo dieną“, – šypsojosi vyras.

Tikisi, kad sūnūs nesugadins šventės

S. Stavickis tikino, jog kažkokių specialių tradicijų Tėvo dienos proga neturi, pagrindinė jų – kad jie bus kartu. Taip pat atskleidė, kokias dovanas gauna iš savo vaikų.

„Čia yra svarbiausias dalykas. Joana kažką darželyje paišo, bernai nežinau, ką padarys, tikiuosi, bent jau nesugadins dienos ką nors sulaužę. Švęsime ją paprastai – aplankysime mano tėvo kapą, kur nors gražiai pavakarieniausime ir viskas.

Dovanoja piešinukus, rankdarbius, visus juos saugau, man jie labai svarbūs, vaikai ten įdeda savo prasmę“, – sakė trijų vaikų tėvas.

Taip pat Stano prisiminė vieną pokalbį, kuris pravirkdė dukrą.

„Atsimenu, visai neseniai važiavome automobiliu ir užėjo kalba apie amžių. Bernai sako, kad man 42-eji, o žmonės gyvena iki 70-80 metų. Ir sako, kad man jau liko tik 30 metų gyventi, kad aš jau senas. Joana išgirdo ir iškart apsiverkė, taip nuoširdžiai.

Pasidarė labai miela, kad yra pasaulyje žmogus, kuriam be galo svarbu, ar tu gyvas, ar sveikas, kiek gyvensi. Tai – tavo vaikas. Būtent mergaitė, nes bernai yra kitokie. Mergaitė yra išskirtinis Dievo kūrinys“, – sakė jis.

Paklaustas, ar labai skiriasi mergaitės ir berniukų auginimas, vyras pastebėjo, kad dukra kartais dar drąsesnė už sūnus.

„Mano mergaitė yra mažiausia ir nuo pat pradžių auga aplinkoje, kurioje reikia dalintis, kovoti už save. Nelabai skiriasi berniukų ir mergaitės auginimas, nes dukra yra gan berniukiška – lips kartu į medį, šoks į vandenį, jeigu reikia.

Vakar buvome kavinėje, ten reikėjo surasti pledų, nes buvo šalta. Bernams buvo nedrąsu, o dukra ėjo pati ir ieškojo, bandė išreikalauti. Ji yra labai savarankiška. O kas liečia mano santykį – mergina sugeba kažkokiu būdu mane apgauti, manimi manipuliuoti ir aš dėl to nepykstu“, – šypsojosi Stano.

Jis savo vaikams perduoda svarbias pamokas.

„Nuo pat vaikystės – niekada negalima mušti, skriausti jaunesnių. Jeigu jauti, kad žmogus už tave silpnesnis – jokiais būdais negali su juo muštis. Jeigu jau norisi su kažkuo susimušti – tik su stipresniu. Čia galioja berniukams.

Niekada, jokiomis aplinkybėmis negalima skriausti mergaičių. Net ir stipresnių, vyresnių, jokiais būdais.

Ir kad jie yra mylimi. Kai augau be tėvų, šios pamokos ir žinojimo man labai trūko. Kad yra žmogus, kuris apie tave galvoja, kuriam tu esi svarbus, gali ateiti. Noriu, kad mano vaikai kiekvieną akimirką žinotų, kad yra toks žmogus ir tai yra jų tėtis“, – naujienų portalui tv3.lt atskleidė S. Stavickis.

www.tv3.lt

Site Footer