Stichija Lietuvoje išvartė medžius: pavojaus signalai – daliai šalies regionų

Ketvirtadienio popietę dalyje Lietuvos lijo, griaudėjo perkūnija, sustiprėjo vėjas. Gelbėtojai gavo pranešimų apie nuvirtusius medžius.

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba skelbia, kad 14.40 val. duomenis, šiuo metu Telšių, Tauragės, Marijampolės, Šiaulių, Panevėžio ir Kauno apskrityse intensyviai lyja, griaudėja perkūnija, fiksuojami vėjo sustiprėjimai iki 21 m/s.

„Artimiausiomis valandomis liūčių su perkūnija zona toliau judės šiaurės rytų kryptimi ir plis į didesnę Lietuvos dalį. Numatomos trumpos ir smarkios liūtys su perkūnija, škvalas iki 21-26 m/s, kruša“, – įspėja sinoptikai.

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento atstovė Edita Zdanevičienė Eltai sakė, kad pirmieji pagalbos prašymai dėl nuvirtusių medžių buvo gauti 14.26 min. iš Šakių rajono, medžiai užvirto ant kelio ir trukdė eismui.

„Iki 16 valandos gauta daugiau nei 10 iškvietimų“, – Eltai sakė E. Zdanevičienė, dėl nuvirtusių medžių pagalbos taip pat prašyta Raseinių, Kelmės, Pakruojo, Kauno, Radviliškio, Šakių rajonuose“, – sakė E. Zdanevičienė.

Stichija slenka per Lietuvą

Sinoptikai sako, kad ketvirtadienį Lietuvoje daug kur numatomi trumpi lietūs, perkūnija, kai kur smarkūs. Vietomis kruša, škvalas 15–20 m/s, kai kur 21–26 m/s. Aukščiausia temperatūra 29–34, Vakarų Lietuvoje vietomis 24–28 laipsniai šilumos. 

Penktadienio naktį daugelyje rajonų numatomi trumpi lietūs su perkūnija, vietomis lis smarkiai. Vėjas besikeičiančios krypties, 5–10 m/s, per perkūniją vietomis gūsiai 15–20 m/s. Temperatūra 15–20 laipsnių šilumos.

Penktadienio dieną kai kur, didesnė tikimybė rytinėje šalies pusėje, numatomas trumpas lietus, galima perkūnija. Vėjas vakarų, šiaurės vakarų, 5–10 m/s. Temperatūra 25–30, pajūryje 22–24 laipsniai šilumos.

www.tv3.lt

Site Footer