Stipriausias išpuolis nuo karo pradžios: Gazos Ruožas padalytas į dvi dalis

Pirmadienio naktį Gazos miestas vienu metu buvo apšaudomas iš jūros, sausumos ir oro. Socialiniuose tinkluose publikuotose nuotraukose matyt, kad miestą apgaubė ugnies siena. Pasak žurnalistų, „niekas jokiame kare nėra matęs tokios apšaudymo jėgos“, rašo „MigNews“.

Leidinio teigimu, pirmadienio naktį Gazos Ruože sprogo ir degė sandėliai su raketomis ir kuru.

Arabai socialiniuose tinkluose rašo, kad tai – stipriausias išpuolis nuo karo pradžios. Vietinio telekomunikacijų tiekėjo teigimu, Gazos Ruože vėl dingo ryšys ir internetas.

Agentūra „Anadolu“ pranešė, kad visos Gazos ligoninės yra intensyviai apšaudytos.

Izraelio gynybos pajėgų (IDF) atstovė spaudai Anna Ukolova pranešė, kad Izraelio kariuomenės tikslas yra „sunaikinti visą „Hamas“ teroristų infrastruktūrą“ Gazoje, o ne patį miestą.

Gazos miestas yra Gazos Ruožo šiaurėje, ir čia sutelktas pagrindinis IDF darbas. Mes neturime tikslo apsupti viso Gazos Ruožo. Pagrindinis IDF tikslas yra smogti į „Hamas“ teroristų infrastruktūra. Nuo pat karo veiksmų pradžios kvietėme gyventojus vidurnaktį evakuotis į pietus“, – sakė A. Ukolova.

Ji pridūrė, kad „Hamas“ kovotojai stengiasi užkirsti kelią civilių gyventojų evakuacijai iš miesto humanitariniu koridoriumi.

Izraelio kariuomenė: Gazos Ruožas padalytas į dvi dalis

Izraelio kariuomenė sekmadienį pranešė, kad per sausumos puolimą padalijo Gazos Ruožą į dvi dalis, tęsiantis karui prieš „Hamas“.

Izraelio pajėgos „apsupo Gazos miestą (…) Dabar egzistuoja Pietų ir Šiaurės Gazos Ruožas“, – sakė kariuomenės atstovas spaudai Danielis Hagari.

Pastarosiomis dienomis Gazos Ruože vyko įnirtingi mūšiai tarp Izraelio sausumos pajėgų ir kovotojų, žydų valstybei toliau siekiant pagrindinio tikslo – sunaikinti „Hamas“ po spalio 7 dienos išpuolio, per kurį žuvo 1,4 tūkst. žmonių, daugiausia civilių.

Gazos Ruožo sveikatos apsaugos ministerija, kontroliuojama grupuotės „Hamas“, pranešė, kad nuo karo su Izraeliu pradžios šioje palestiniečių teritorijoje žuvo daugiau nei 9,7 tūkst. žmonių, daugiausiai moterų ir vaikų.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer