Prieš keletą dienų Sandra Bradūnienė savo vaiką į atvežė į mokyklą Kaune ir nerado laisvų, neįgaliesiems skirtų automobilių statymo vietų. Visgi moteris augina negalią turintį berniuką ir naujienų portalui tv3.lt pasakoja, kad su užimtomis neįgaliesiems skirtomis automobilių statymo vietomis bei aplinkinių žmonių nepasitenkinimu susiduria dažnai.
„Kas priklauso neįgaliems, bet dažnai to negauna? Atsakymas: neįgaliųjų statymo vietos!“, – socialiniame tinkle „Facebook“ rašo mama.
Moteris sako, kad vieną vaiką veždama į mokyklą, ne retai pasiima ir kitą, negalią turinti vaiką. Visgi moteris neretai neranda laisvų, neįgaliesiems skirtų automobilio statymo vietų arba sulaukia aplinkinių komentarų, kad automobilio jai priklausančioje vietoje, statyti negali.
„Jau virš mėnesio kaip savo mažiuką Domantą atvežu ir pasiimu iš mokyklos. Labai dažnai (beveik visada) su manim būna Danielis (neįgalus vaikas, turintis neįgaliųjų statymo ženklą).
Jei būnu be Danielio ar man nereikia ateiti į klasę, Domantas sėkmingai nueina pats iki mokyklos, nes ačiū Dievui jo kojytės sveikos, ir visgi jis pirmokas, laikas ir savarankiškumo mokytis!“, – rašo moteris.
Paprašė pasukioti vairą
S. Bradūnienė pasakoja apie neseniai nutikusį įvykį, kai neįgaliųjų vietoje automobilį pasistačiusi, to daryti teisės neturinti moteris liepė jai pačiai pasukinėti vairą ir išvažiuoti.
„Bet būna, kad mums reikia neįgaliųjų vietos, ir spėkit kaip mes pasinaudojam kas mums teisėtai priklauso? Mano mašina deja neturi skraidymo funkcijos.
O būna kad į tą vietą įvažiuojam, bet deja išvažiuoti negalim, nes tėvai nori įvažiuoti su savo vaikais tiesiai į mokyklą, ačiū Dievui yra tvora, nes kitaip prie durų sustotų!
Ir dar kai paprašai patraukti automobilį, ir parodai šalia laisva vieta, moteris kuri 200% mama tik sveiko vaiko įsistato „Kiaulės akis“ ir pasiūlo man pasukinėti vairą ir išvažiuoti!!!
Džiaugiuosi, kad mūsų mokyklos administracija adekvati ir manęs atsiprašė už Super Mamytes ir sakė patys jau nežino kaip kovoti su tokiais tėvais kurie mato tik save, savo vaiką!
Mes, neįgalių vaikučių tėvai, ir taip turime begalę reikalų, bėdų ir kartais valandų paroje per mažai, bet dar turime eiti, kovoti už kelias mums priklausančias statymo vietas! Ar tai yra normalu???
P.S raudona rodyklė kur yra mums skirta vietą, gal turite, kas kokių pasiūlymu kaip ten įvažiuoti?“, – socialiniame tinkle „Facebook“ pasakoja Sandra.
Neįgalių vaikų tėvams tenka patirti patyčias
Moteris sako, kad labai dažnai pasikartojanti problema – neįgaliųjų vietų užstatymas: „Ne retai, kai atvažiuoji su neįgaliojo ženklu, žmonės žiūri kas iš to automobilio išlips. Tada, kai pamato, kad išlipa neįgalus vaikas, nueina“, – pasakoja ji.
S. Bradūnienė teigia, kad kai neranda kur pasistatyti automobilio, turi vaiką sodinti į neįgaliojo vežimą ir vežti jį tam tikrą atstumą. Sandros teigimu, to nebūtų jeigu automobilį galėtų statyti jiems priklausančioje vietoje.
„Vieną kartą pasistačius automobilį neįgaliojo vietoje, buvau užpulta nepažįstamo tėčio, kad aš naudojuosi privilegija.
Aš jam atnešiau neįgaliojo ženklą ir prašiau ateiti prie mašinos pažiūrėti į mano vaiką. Buvo labai skaudu, nes ir taip nėra lengva auginti vaiką su specialiais poreikiais. Visgi tenka patiri patyčias iš aplinkinių žmonių“, – pasakoja moteris.