Svarbu kiekvienam: gyventojai turės perrašyti savo telefonuose esančius numerius

Lietuvos gyventojai turės gerai pamiklinti pirštus, teks perrašyti savo telefonuose esančius numerius, nes kitaip niekam neprisiskambins. Mat mūsų šalyje keisis prieš telefono numerį renkamas kodas. Vietoj aštuoneto reikės rinkti nulį.

Tam, kad gyventojams nekiltų nesklandumų, mobiliojo ryšio operatoriai pataria gyventojams visus telefono numerius naudoti su tarptautiniu kodu +370, kuris nesikeis. Apie tai praneša Ryšių reguliavimo tarnyba (RRT).

Senas palikimas

Lietuva šį pakeitimą turėjo įgyvendinti seniai – dar prieš 2 dešimtmečius, ruošdamasi stoti į Europos Sąjungą, tačiau pakeitimai užtruko, nes Lietuvoje dar ilgai buvo naudojami pagalbos tarnybų numeriai, kurie prasidėdavo nuliu.

Dar 2002 metais, Lietuvai ruošiantis stoti į Europos Sąjungą, buvo pradėtas vykdyti telefonų numeracijos plano keitimas.

Teisiniuose dokumentuose tada buvo nustatytas nacionalinis prefiksas 0, kuris turėjo pakeisti 8. Už numeracijos įgyvendinimą tapo atsakinga tuo metu neseniai įsteigta RRT.

Daugiau kaip po 20 metų, nebelikus techninių kliūčių, jau galima pradėti atsisveikinimo su 8 prieš ryšio numerius procesą.

Pokyčių visiškai nepajus tie, kurie jau dabar naudoja Lietuvai priskirtą kodą +370, išsisaugodami kontaktų ryšio numerius savo užrašinėse.

Tačiau jei jūsų kontaktuose telefono numeriai suvesti naudojant prefiksą 8, po metų jau bus galimybė jį pakeisti 0.

Planuojama, kad tarpmiestinis prefiksas 8 galutinai nustos veikti 2025 m. gruodžio 1 d., jei po šiuo metu vykstančios viešosios konsultacijos nepasikeis prefikso 0 diegimo grafikas.

„Prieš 20 metų pabaigti numeracijos sistemos pertvarką ir nacionalinio prefikso 0 įdiegimą trukdė naudojami skubiosios pagalbos tarnybų trumpieji numeriai, kurių dalis 0 naudojo kaip ryšio numerio pradžią: 01, 02, 03, 101, 102, 103, 011, 022, 033.

Dėl šios priežasties užsitęsė pereinamasis laikotarpis, kurio metu naudojamas tarpmiestinis prefiksas 8“, – teigė Indrė Jurgelionienė, RRT Tinklų reguliavimo direktorė.

2022 m. balandžio 1 d. išjungus skubiosios pagalbos tarnybų trumpuosius telefono ryšio numerius  ir užtikrinus skubiosios pagalbos tarnybų ryšio numerio 112 veikimą, sudaryta galimybė pradėti diegti nacionalinį prefiksą 0.

Nebelikus techninių kliūčių nacionaliniam prefiksui diegti, RRT paskelbė viešąją konsultaciją dėl nacionalinio prefikso 0 įdiegimo plano, kurio terminas baigiasi 2023 m. sausio 20 d.

„Mūsų nacionalinio prefikso 0 diegimo veiksmų plane siūlomas paskirstymas etapais sudarys sąlygas ūkio subjektams tinkamai pasiruošti nacionalinio prefikso 0 diegimo darbams.

Manome, kad daugiausia iššūkių kils vartotojams dėl jų įpročių pasikeitimo, kai vietoj 8 ryšio numerio pradžioje reikės rinkti 0. Taip pat laikinų nepatogumų gali sukelti kontaktinių duomenų pakeitimas įvairiose duomenų bazėse ir kontaktų peržiūrėjimas asmeninėse telefonų užrašų knygelėse“, – sakė I. Jurgelionienė.

Aštuonetas dings ne iš karto. Pokyčiai bus vykdomi etapais – iki 2024-ųjų kovo veiks numeriai su +370, taip pat ir aštuonetu priekyje. Nuo 2024-ųjų kovo iki 2025-ųjų kovo veiks +370, aštuonetas ir nulis.

Planuojama, kad aštuonetas nebeturėtų veikti nuo 2025-ųjų kovo. Kai aštuonetas bus išjungtas, iki 2025-ųjų gruodžio gyventojai dar gaus priminimus dėl blogai renkamų telefono numerių.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer