Sviatlana Tsikhanouskaya: ištremta opozicijos lyderė sako, kad nebijo ekstradicijos Baltarusijai

Ištremta Baltarusijos opozicijos lyderė Sviatlana Tsikhanouskaya pareiškė, kad ir toliau jaučiasi saugiai Lietuvoje ir yra įsitikinusi, kad nebus išduota atgal savo šaliai.

Šeštadienį Lietuvos užsienio reikalų ministras pareiškė, kad „pragaras pirmiausia užšals“, kol nebus patenkintas Baltarusijos valdžios reikalavimas.

Tsikhanouskaya buvo pagrindinis opozicijos kandidatas, atremdamas prezidentą Aleksandrą Lukašenką ginčijamuose rugpjūčio 9 d. prezidento rinkimuose.

Oficialūs rezultatai parodė, kad Lukašenka gavo 80 procentų balsų, tačiau opozicija teigia, kad rezultatas buvo suklastotas.

Beprecedentys masiniai protestai, reikalaujantys Lukašenkos atsistatydinimo, Baltarusiją drebino kelis mėnesius po rinkimų.

Tsikhanouskaya po rinkimų, spaudžiant Baltarusijos valdžiai, pabėgo į kaimyninę Lietuvą.

Baltarusijos generalinis prokuroras pareikalavo ją išduoti, kad jai būtų pateikti kaltinimai dėl sąmokslo surengti smurtines riaušes.

Tsikhanouskaya komanda kaltinimus atmetė ir pareiškime teigė, kad ji visada palaikė taikius protestus.

Sekmadienį, Tarptautinės moters dienos išvakarėse, ji parašė socialiniame tinkle „Twitter“, kad paskatintų Baltarusijos moteris vėl protestuoti prieš vyriausybę.

Tsikhanouskaya Lisabonoje rengia susitikimus su Portugalijos politiniais lyderiais, nes šalis šiuo metu rotacijos tvarka pirmininkauja ES.

Penktadienio rytą Tsikhanouskaya susitiko su Portugalijos ministru pirmininku Antonio Costa ir užsienio reikalų ministru Augusto Santos Silva.

Jungtinės Valstijos ir Europos Sąjunga pareiškė, kad rinkimai nebuvo nei laisvi, nei sąžiningi, ir paragino Lukašenką pradėti derybas su opozicija, o šį reikalavimą jis atmetė.

Dėl tarptautinio spaudimo Lukašenka iki šiol pasikliauja tik Rusijos pagalba, kuri yra sudariusi sąjungos susitarimą su Baltarusija, numatantį glaudžius politinius, ekonominius ir karinius ryšius.

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer