Tėvai papasakojo, kiek paklojo už mokslo reikmenis: daugeliui atsiena virš 100 eurų

Prieš naujus mokslo metus, parduotuvių lentynos jau lūžta nuo mokyklinių prekių. Akys raibsta nuo gausybės įvairiausių sąsiuvinių, penalų, rašiklių, pieštukų. O tėvai jau ruošia savo mažuosius į mokyklas ir krauna pilnus kanceliarinių prekių vežimus. Tiesa, kiek šiemet teks paploninti pinigines ir kiek kainuos išleisti vaikus į mokyklą?

Daugelis tėvų TV3 žiniom pasakojo ieškantys akcijų, mat nori sutaupyti bent kelis eurus, o suruošti vaiką į mokyklą esą vidutiniškai kainuoja nuo 100 iki 200 eurų.

Šiandien mes ruošiam pirmokę Patriciją, ir pirksim visą pirmoko krepšelį. Pradedant sąsiuviniais, aplankalais, pieštukais, flomasteriais ir visu kitu. Ir žinoma, neapleisim ir brolio. Brolis irgi išsirinko kažką“, – teigė būsimą pirmokę prieš keletą dienų mokslo metams apipirkęs vilnietis Sergejus.

Sergėjus sako, kad pirkinių būsimai pirmokei sąrašas tikrai didelis, tad piniginę teks gerokai paploninti.

„Tikėkimės tilpsim į 100 eurų. Ir čia be kuprinės. Kokybiška pirmoko kuprinė kainuoja apie 70 eurų, tai bandysim į panašią sumą ir sutilpt. Aš manau, kad čia daug. Manau, kad kuprinė turėtų kainuoti bent iki 50 eurų“, – sakė pirmokės tėtis.

Su tokia pat misija parduotuvėje – apsipirkti prieš rugsėjo 1-ąją atkeliauja Ona ir sūnus Deividas. Tik berniukas jau eis ne į pirmą, o į 3 klasę. Tad ir pasiruošimas esą kainuos mažiau.

Na dabar mes ruošiam 3 klasei, tai nedaug atsieina. Gal kokių 50 eurų, nes liko dar nuo praeitų, užpraeitų metų. Kainos, aš nepasakyčiau, kad pabrango šiais metais. Tas pats, kas praeitais“, – pastebėjo trečioko mama Ona.

Kiti pirkėjai antrino, kad pasiruošimas mokyklai kartu su vadovėliais ir kanceliarinėmis prekėmis, priklausomai nuo to, ar vaikas keis kuprinę, kainuoja apie 100–150 eurų.

„Man atrodo, galima tilpti į 100 eurų. Aišku, jei dar reikės vadovėlių pirkti, tai daugiau, 150 eurų gal. Pas mus viskas brangsta, tai negaliu pasakyti, kad kažkas labai jau stebina“, – pasakojo kita vilnietė.

Prekybos tinklai tikina, kad mokyklos reikmenų pardavimų bumas dar tik prieš akis. Esą daugiausiai žmonės apsiperka paskutinėmis rugpjūčio savaitėmis, bet suaktyvėjimas jaučiamas ir dabar.

„Renkasi įvairiausias prekes, tiek paprastus rašymo sąsiuvinius langeliais ir brūkšneliais, tiek renkasi ir įdomesnius sąsiuvinius taip pat ir piešimui skirtus. Pats pikas būna paskutinę rugpjūčio savaitę. Tai daugiausiai pirkėjų ir tikimės“, – teigė „Iki“ atstovas Justinas Petkus.

„Matom, kad žmonės ateina, žvalgosi, renkasi. Ateina kartu tėvai su vaikais, ir abi pusės turi skirtingų interesų. Tėvai nori, kad būtų pigiau, ir kokybiška, ir ilgai tarnautų. Vaikai nori kad būtų gražu, stilinga, ir kad jiems patiktų“, – sakė „Maximos“ atstovė Indrė Trakimaitė-Šeškuvienė.

Anot prekybos tinko atstovės, populiariausia mokyklinė prekė išlieka – ta pati.

„Bestselleris visų laikų mokyklinių mugių – sąsiuviniai. Žiūrint į visą metų ciklą – 80 proc. visų sąsiuvinių parduodama mokyklinės mugės metu. Tuomet – yra penalai, kuprinės“, – antrino „Maximos“ atstovė.

Pašnekovė tikino, kad žmonės vaikams vėl aktyviau pradėjo pirkti visokius kūrybai skirtus dalykus – rinkinius rankdarbiams, modeliną, įvairiausius dažus, teptukus. Esą, veikiausiai, prie tokio laiko praleidimo žmonės priprato dar per karantiną, būnant namie, ir stengiantis nenuobodžiauti.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer