Tėvų skausmui ribų nėra: 25-erių sūnus mirė po erkės įkandimo

Šeima sukrėsta – gydytojas laiku nepastebėjo 25-erių jaunuolio mirtinos Laimo ligos, sumaišęs ją su paprasta alergija. Praėjus vos 8 dienoms nuo patekimo į ligoninę užgeso vaikino gyvybė. Už mirtimi pasibaigusią klaidą teismas liepė jaunuolio šeimai sumokėti 6,5 mln. dolerių.

2017 metais Peteris Smithas buvo ką tik baigęs koledžą. Tų pačių metų vasaros pradžioje jis pastebėjo ant kūno plintantį bėrimą ir skundėsi į gripą panašiais simptomais. Tačiau atvykus į ligoninę 25-erių jaunuolis buvo išsiųstas atgal namo, gydytojui teigiant, kad tai – tik alergija.

Dėl juntamų simptomų ir negalavimų jaunuolis buvo kreipęsis du kartus, tačiau abu juos jam buvo teigiama, kad tai – alergija. Tačiau praėjus kiek daugiau nei savaitei po antrojo apsilankymo ligoninėje užgeso P. Smitho gyvybė. Pasirodo, kad jaunuolį buvo užpuolęs Laimo karditas, kitaip žinomas kaip širdies infekcija.

Reta būklė

Į greitosios pagalbos skyrių P. Smithas kreipėsi jusdamas karščiavimą, šaltkrėtį, galvos svaigimą ir skausmą bei pastebęs plintančius bėrimus. Pasak Ligų kontrolės ir prevencijos centro, visi šie simptomai gali rodyti Laimo ligos diagnozę.

Tačiau P. Smitho gydytojas pažymėjo, kad per pirmąjį apsilankymą birželio mėnesį jam nebuvo „jokių Laimo ligos požymių“, o po dviejų savaičių jam vėl buvo diagnozuota „alerginė reakcija“.

Jaunuolio atveju, Laimo ligą sukeliančios bakterijos pateko į jo širdį ir sukėlė retą komplikaciją, vadinamą Laimo karditu. CDC duomenimis, ši būklė pasireiškia maždaug 1 iš 100 pacientų, rašoma insider.com.

Remiantis CDC, Laimo kardito simptomai gali būti: galvos svaigimas, alpimas, dusulys, širdies plakimas ir krūtinės skausmas.

Negydant širdyje esančios bakterijos ji gali sukelti uždegimą ir paveikti įprastus elektrinius signalus, kurie palaiko širdies plakimą – ši būklė vadinama „širdies blokada“. Būklė paprastai yra lengva, tačiau kai kuriais atvejais, kaip 25-erių vaikino, ji gali būti mirtina.

Galiausiai medikams pavyko nustatyti P. Smitho ligą, tačiau jau buvo per vėlu – grįžęs atgal į namus jis mirė, rašo „Bangor Daily News“.

Po to, kai sūnus mirė nuo Laimo ligos komplikacijų, jo tėvai padavė į teismą gydytoją, ligoninę. Galutinai jų byla buvo išnagrinėta 2023 m. sausio mėnesį. Vasario 1 d. teismas nubalsavo už tai, kad už neteisėtą sūnaus mirtį tėvams būtų skirta 6,5 mln. dolerių kompensacija. Pakomentuoti situaciją „Insider“ ligoninė atsisakė.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer