Tiesiogiai: giedokime kartu Lietuvos himną – šventė suvienija visus pasaulio lietuvius

Liepos 6-osios vakaras šalyje ir vėl paženklintas „Tautiška giesme“. Tai – TV3 pradėta tradicija, kuri jau 16 metų vienija po visą pasaulį pasklidusius lietuvius. Taigi, šiandien 21 val. Vinco Kudirkos aikštėje ir visame pasaulyje taip pat skamba milijonų tautiečių giedamas Lietuvos himnas, kuriam šiemet startą duoda dainininkė Inga Jankauskaitė. Renginį tiesiogiai transliuoja TV3.

Šventės metu dvelkia patriotizmu ir vienybe. Gyventojai, miesto svečiai ir televizijos bei interneto transliacijos žiūrovai ne tik švenčia Mindaugo karūnavimo ir Valstybės dieną, bet ir aukomis prisideda prie Ukrainos kovos už laisvę.

Šiemet „Tautiškos giesmės“ giedojimo šventė vyksta kartu su „Blue/Yellow“ paramos Ukrainai akcija „Linkėjimai iš Lietuvos“. Jos metu renkama parama lietuviškiems dronams įsigyti – kartu su lietuviškais linkėjimais, jie bus siunčiami į Ukrainą. Kiekviena surinkta 500 eurų suma leis nupirkti vieną papildomą droną Ukrainai.

„Mes ir toliau savo pasaulyje talpiname dvi realybes. Vieną saugią, savo šalyje, kur galime švęsti laisvę, ir kitą – savo pašonėje, Ukrainoje, karo. Jau 16-ą kartą kviečiame lietuvius visame pasaulyje giedoti „Tautišką giesmę“ ir taip švęsti mūsų valstybę.

O šiemet kartu kelsime ir TV3 droną – kaip priminimą, kad negalime sustoti padėti Ukrainai. Negalime tapti pasyviais stebėtojais ir priprasti prie karo. Kviečiu ne tik švęsti savo šalį, bet ir prisidėti prie to, kad tą taip trokštamos laisvės skonį kuo greičiau pajustų ir Ukraina. Karūnuokime Ukrainos dangų lietuviškais dronais“, – sako Laura Blaževičiūtė, akcijos partnerės TV3 generalinė direktorė.

Paramos akcijos „Linkėjimai iš Lietuvos“​​ globėja prezidentė Dalia Grybauskaitė taip pat pabrėžia šios dienos svarbą Ukrainai.

„Ukraina – mūsų bendras frontas, kuriame kiekvienas galime tapti skaudžiu kumščiu agresoriui. Siųskime į mūšį savo lietuviškus dronus, kad jie kautųsi su priešu mūsų vardu. Kautųsi už gyvenimą, už pergalę, už ateitį“, – ragina D. Grybauskaitė.

Šiandien surinktos aukos bus skiriamos dronams, kurie su lietuviškais linkėjimais bus siunčiami į Ukrainą. O šiemet vykstančios transliacijos metu kylantys dronai tampa šios paramos simboliu.

Himno giedojimo šventė. „Linkėjimai iš Lietuvos“ – liepos 6-ąją, 21 val. per TV3!

www.tv3.lt

Site Footer