Tyrimas atskleidė: Lietuviams labiausiai patinka kibiro spalvos automobiliai

Kaip rodo praktika, automobilį atsinaujinti planuojantys šalies gyventojai, tai daro apgalvotai ir atsakingai. Jie įvertina automobilio amžių, savybes, dydį, patogumą ir praktiškumą, be viso to sau atsako į eilę, su automobilio naudojimu, susijusių klausimų, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Automobilių ekspertas Paulius Valiukėnas, atkreipdamas dėmesį į kruopštų šalies gyventojų namų darbų atlikimą, atskleidžia populiariausias markes ir aspektus, kurie lemia pastaruosiuos pasirinkimus.

Lietuvio pasirinkimas – praktiškas automobilis

Prieš perkant automobilį, reikia sau atsakyti į daug įvairių klausimų: kam jis reikalingas, kokiais keliais ir tikslais bus naudojamas, ar tai bus asmeninis ar šeimos automobilis ir pan. Tai padės išsigryninti tinkamiausio varianto vizualą, su specialiomis savybėmis arba funkcijomis. Pasak „Longo LT“ vadovo Pauliaus Valiukėno, šiuo metu lietuvių tarpe populiariausi yra keturių markių automobiliai – „Opel“, „Volkswagen“, „Škoda“ ir „Ford“.

„Kodėl būtent šių markių automobiliai yra prioritetiniai daugeliui lietuvių – nesunku suprasti. Visų pirma, kad šie, ne premium klasės automobiliai, įprastai turi geresnį kainos ir gamybos metų santykį. Tai reiškia, kad perkant vieną iš minėtų markės automobilių pavyks įsigyti pakankamai naują ir patikimą modelį“, – teigia automobilių ekspertas.

Jis priduria, kad tie, kurie nesvarsto pirkti naujo automobilio iš salono, tačiau domisi naudotų automobilių rinka, ieško kuo praktiškesnio varianto.

„Didžioji dalis lietuvių vertina praktiškumą, todėl keičiant automobilį visuomet yra norima, kad jis būtų naujesnis nei prieš tai buvęs, o tai padeda identifikuoti automobilio ridos duomenys. Tada svarstyklės krypsta arba į naujesnį, bet ne prabangų automobilį, arba į naujesnį bet „paprastesnį”, – sako P. Valiukėnas.

Vyresni pirkėjai atideda emocijas į šalį

Automobilio pasirinkimą lemia ne tik finansinė ar šeimyninė padėtis, bet ir būsimo vairuotojo amžius. Pasak „Longo LT“ vadovo P. Valiukėno, jauniems vartotojams praktiškumas yra kur kas mažiau svarbus, jie ieško modelio su galingesniu varikliu, kuriuo galėtų pasipuikuoti prieš kitus.

„Jaunų ir vyresnių, sukūrusių šeimą vairuotojų, poreikiai skiriasi. Jauni nori išreikšti save, neretai pasirodyti prieš kitus, todėl renkasi tokius automobilius, kurie leidžią tai išpildyti, pabrėžia statusą ir pan. Tuo tarpu vyresni vairuotojai iš to yra „išaugę“ – jiems svarbu praktiškumas ir saugumas“, – pastebi automobilių ekspertas.

Pasak jo, šeimos pirmenybę skiria automobiliams su universalo kėbulu. Taip pat dažniau renkasi dyzeliu, o ne benzinu varomą automobilio variklį.

„Automobilius su šiuo kėbulu įprastai renkasi šeimos. Joms svarbu, kad transporto priemonėje būtų daugiau vietos, o tokio tipo kėbulo automobilyje, sulanksčius galinę sėdynę, jos gali atsirasti daugiau. Tai svarbus kriterijus šeimai, kuri nori leistis į trumpesnes ar ilgesnes šeimos išvykas, susidėti daug daiktų, pavyzdžiui, vaikiškus vežimėlius“, – teigia automobilių ekspertas ir priduria, kad tuo tarpu dyzelinis variklis patrauklesnis nei benzininis, nes kuro kaina yra kiek pigesnė.

www.tv3.lt

Site Footer