Ukrainą pasiekė lietuvių dovanotas „Bayraktar“ dronas „Vanagas“

Ukrainą pasiekė lietuvių dovanotas kovinis dronas „Bayraktar“, kuris simboliškai pakrikštytas „Vanago“ vardu. Tai tviteryje paskelbė Ukrainos prezidento biuro vadovo pavaduotojas Andrijus Sybiha.

„Bayraktaras „Vanagas“ jau čia! Tai yra įspūdingas draugystės ir vienybės įrodymas, kuris dar kartą pademonstruoja, kad nesame vieni kovoje prieš agresorių“, – rašė A. Sybiha.

Jis taip pat asmeniškai padėkojo „Baykar“ generaliniam direktoriui Halukui Bayraktarui ir visuomenininkui Andriui Tapinui.

„Ukrainiečiai jau paskelbė, kad turi mūsų nuvežtą Bayraktarą Vanagas!“ – feisbuko paskyroje parašė krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas.

Ketvirtadienį Lietuvos Ministrų kabinetas patvirtino, kad Ukrainos kariuomenei bus perduotas „Bayraktar“ ir 25 raketos „oras-žemė“: penkios iš jų bus pateiktos kartu su pačiu orlaiviu, dar 20 raketų, įvertintų 1,5 mln. eurų, bus perduotos papildomai, jos įsigytos už gyventojų paaukotas lėšas „Laisvės TV“.

Pats orlaivis įvertintas 4,4 mln. eurų, o visa dovanojama ginkluotė – beveik 6,3 mln. eurų.

Sutartį su Ukrainos kariuomene dėl turto perdavimo sudarys Krašto apsaugos ministerija.

Bepiločius gaminanti Turkijos įmonė „Baykar“ orlaivį nusprendė padovanoti Lietuvai po to, kai Lietuvos gyventojai surinko 5,9 mln. eurų šiam lėktuvui įsigyti ir perduoti su Rusijos invazija kovojančiai Ukrainai.

Atsiradus galimybei lėšas panaudoti kitur, orlaivio apginklavimui buvo skirti 1,5 mln. eurų, o likusi suaukota suma paramos rinkėjos „Laisvės TV“ sprendimu skiriama kitoms priemonėms Ukrainai paremti.

Dronui suteiktas „Vanago“ vardas, jis iš gamintojų Turkijoje į Lietuvą pargabentas pirmadienį, o trečiadienį pristatytas visuomenei Aviacijos bazėje Šiauliuose.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer