Ukrainai pavyko iš Rusijos nelaisvės susigrąžinti dalį Mariupolio gynėjų, praneša „Ukrinform“. Kaip rašoma straipsnyje, apie tai praneša įvairūs „Telegram“ kanalai ir paskyros kituose socialiniuose tinkluose.
Pranešama, kad tarp susigrąžintųjų yra Mariupolio patrulinės policijos vadovas Michailas Veršininas. Informaciją apie jo paleidimą zn.ua pranešė Mariupolio mero patarėjas Petro Andriuščenka.
M. Veršininas nelaisvėje buvo laikomas nuo šių metų gegužės. Jis ten pateko kartu su Mariupolio gynėjais, kurie ilgą laiką buvo užgulti metalo ir plieno gamyklos „Azovstal“ teritorijoje.
„Azov“ kovotojas Maksimas Žorinas patvirtino apsikeitimą belaisviais, rašo UNIAN. Pasak jo, dalis „Azov“ kovotojų buvo išsiųsti namo.
„Pagaliau mums pavyko sugrąžinti dar keletą Mariupolio gynėjų, tarp jų ir „Azov“ pulko kovotojus. Šį vakarą įvyko mainai, kurių taip ilgai laukėme. Apkabinti draugus, pagaliau sugrįžusius ginklo brolius – geriausias jausmas, kokį tik galima patirti! Visa informacija bus pateikta vėliau“, – cituojamas jo pareiškimas.
Daugiau informacijos nepateikiama. Trečiadienį įvyko apsikeitimas karo belaisviais, į Saudo Arabiją pagal Rusijos ir Ukrainos belaisvių mainus perkelti 10 karo belaisvių iš tokių šalių, kaip Jungtinės Valstijos ir Jungtinė Karalystė.
Šie asmenys – penki britai, du amerikiečiai ir po vieną Maroko, Švedijos ir Kroatijos pilietį – į Vidurinių Rytų karalystę atvyko iš Rusijos, o Saudo Arabijos institucijos „taikys supaprastintas procedūras, kad jie galėtų saugiai sugrįžti į savo atitinkamas šalis“, rašoma ministerijos pranešime.
Dėl karo belaisvių perdavimo Saudo Arabijai susitarta faktinio Saudo Arabijos valdytojo, sosto įpėdinio princo Mohammedo bin Salmano (Mohamedo Salmano) iniciatyva, nurodė ministerija. Pasak jo, princas „ir toliau laikosi savo įsipareigojimo vykdyti humanitarines iniciatyvas, susijusias su Rusijos ir Ukrainos krize“.
Karas Ukrainoje pakurstė įtampą Saudo Arabijos ir Jungtinių Valstijų – ilgamečių glaudžių sąjungininkių – santykiuose.
Rijadas nubalsavo už netrukus po Rusijos invazijos pradžios parengtą Jungtinių Tautų rezoliuciją, kuria smerkiama Maskvos agresija bei reikalaujama nedelsiant išvesti pajėgas.
Tačiau karalystė iš esmės nepasidavė Jungtinių Valstijų spaudimui padidinti naftos gavybą, kad būtų galima sušvelninti dėl karo kilusios energetikos krizės padarinius – nors, Vašingtonui vykdant šią kampaniją, Saudo Arabijoje liepą net apsilankė JAV prezidentas Joe Bidenas (Džo Baidenas).