Ukrainiečiai gaus instrukcijas, kaip elgtis branduolinės atakos atveju

Ukrainos Nacionalinio saugumo ir gynybos taryba netrukus paskelbs veiksmų planą savo piliečiams, jei Rusija Ukrainoje sugalvotų surengti branduolinę ataką, skelbia tarybos sekretorius Oleksijus Danilovas.

„Kalbame apie taktinius [branduolinius] ginklus. Jeigu jie bus panaudoti, nuo šiandien yra tam tikros procedūros. Sukūrėme instrukcijas, kurias artimiausiomis dienomis stengsimės kuo labiau paviešinti”, – „Laisvosios Europos radijui/Laisvės radijui“ sakė O. Danilovas.

„Tai yra kiekvienos branduolinės jėgos atsakomybė“, – pridūrė jis.

Nacionalinio saugumo ir gynybos tarybos sekretorius pabrėžė, kad Rusijos grasinimai paskatins kitas nebranduolines šalis kurti „nešvarias bombas“, kad apsisaugotų nuo „bepročių kaimynų“.

„Kai šiandien rusai pradės barškėti branduoliniais ginklais prieš pasaulį, geometrine progresija išaugs bombų skaičius. Nes nė viena šalis nebus apsaugota nuo pamišusio kaimyno. [Sukurti šią] vadinamąją „purviną bombą“ nėra tokia sudėtinga užduotis“, – pabrėžė O. Danilovas.

Anot O. Danilovo, Ukraina gins savo žemę, kad ir kas bebūtų.

„Jei į tokį įžūlų išpuolį nebus civilizuoto tarptautinės bendruomenės ir NATO šalių atsako, jei tai kada nors įvyks, tai nereikš, kad mes neapginsime savo žemės. Mūsų nesustabdys Putino kariai“, – pažymėjo jis.

Kaip žinia, rugsėjo 21-osios rytą V. Putinas paskelbė apie dalinę mobilizaciją Rusijoje ir pareiškė, kad „neblefuoja“ su grasinimais panaudoti branduolinį ginklą, tvirtindamas, kad branduolinės grėsmės kilo iš Vakarų šalių, o ne iš Kremliaus.

Vakarų lyderiai V. Putino branduolinę retoriką pasmerkė kaip pavojingą eskalavimą ir „barškinimą kardais“.

Remiantis žiniasklaidos pranešimais, Vakarų sostinės svarsto atsako planus tuo atveju, jei V. Putinas pradėtų įgyvendinti branduolinius grasinimus Ukrainai – nors mano, kad tai labai mažai tikėtina, – ir siunčia Kremliui įspėjimus dėl pasekmių.

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis sakė nelaikantis V. Putino grasinimų blefu, daugiausia dėmesio skirdamas Rusijos pajėgų keliamam pavojui Ukrainos atominėms elektrinėms.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer