Ukrainoje žuvo žinomas karo medikas, išgelbėjęs šimtus gyvybių

Ukrainoje žuvo garsus karo medikas, išgelbėjęs šimtus gyvybių, Jevhenas Chrapko. Jis žuvo misijos metu, rašo UNIAN.

Pasak minėtos naujienų agentūros, apie nelaimę pranešė Charkivo nacionalinis Karazino universitetas.

„2022 m. birželio 11 d. misijos metu žuvo Medicinos fakulteto simuliacinio centro inžinierius, instruktorius, 92-osios atskirosios mechanizuotosios brigados kovinis medikas Jevhenas Chrapko.

Labai skaudu netekti tokių jaunų, energingų, talentingų žmonių, tikrų savo šalies patriotų, kurie atidavė savo gyvybes už šviesią Ukrainos ateitį, jos laisvę ir nepriklausomybę“, – rašė universiteto atstovai.

J. Chrapko buvo kilęs iš Mykolajivo. Jis baigė savo miesto Nacionalinį laivų statybos universitetą ir įgijo programinės įrangos inžinieriaus specialybę.

Kai 2014 m. prasidėjo karas, J. Chrapko išvyko į frontą gelbėti gyvybių. Charkive jis įgijo paramediko specialybę ir tuo pat metu dalyvavo kuriant taktinę mediciną Ukrainoje. J. Chrapko buvo vienas geriausių šios srities instruktorių.

„2019 m. Jevhenas pristatė vieną iš geriausių verslo planų, kuriame pateikė savo idėją 2014 m. taktikos patirtį pritaikyti civiliniame gyvenime ATO/OSO verslumo mokymo projekte. 2022 m. jis gynė Ukrainą“, – cituojama trenerė Olga Ladia Ščerbakova.

Nėra tikslių duomenų, kiek ukrainiečių žuvo karo metu. JT gegužės pabaigos duomenimis, Ukrainoje žuvo mažiausiai 4 031 civilis, tačiau vietos valdžia skelbia, kad vien Mariupolyje rusai nužudė 22 tūkst. civilių. Manoma, kad galutiniai skaičiai gali būti kur kas didesni.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer