Ukrainos kariuomenė nesitikėjo tokios sėkmės: rusai pradėjo panikuodami bėgti

Ukrainos karinė vadovybė nesitikėjo, kad kontrpuolimas Charkivo srityje bus toks sėkmingas. Šalies pajėgos išlaisvino tūkstančiais kvadratinių kilometrų daugiau negu buvo suplanuota pirminio smūgio Rusijos pajėgoms metu.

Ukrainos nacionalinės televizijos eteryje informaciją apie sėkmingo kontrpuolimo Charkivo kryptimi istoriją atskleidė kariuomenės sausumos pajėgų vadas Oleksandras Syrskis. Jo teigimu, pagrindine problema ukrainiečių pajėgoms buvo ne tiek priešo pasipriešinimas, kiek puolimo aprūpinimas tinkamu amunicijos kiekiu.

Tuo pat metu, anot jo, sunkių mūšių užgrūdinti kariai buvo pasirengę puolimui, o ir trauktis „jiems jau buvo nusibodę“.

„Mes jautėme, kad reikia smogti kažkur tokį smūgį, kad priešas susvyruotų ir pabirtų. Mūsų karių veiksmai jiems buvo tokie staigūs ir netikėti, kad tai sukėlė paniką, (rusai) neteko vadovavimo. Maža to, jų kariai pradėjo bėgti“, – „Obozrevatel“ cituojamas ukrainiečių vadas.

Kontrpuolimo Charkivo kryptimi metu ukrainiečių gynėjai ne tik užėmė daug Rusijos kariuomenės technikos, tačiau ir prasiveržė giliau, negu buvo planuota.

„Rezultatas, aišku, gerokai reikšmingesnis, negu mes tikėjomės. Juk prisidėjo ir teritorija palei valstybinę sieną… Mes planavome kiek mažiau. Bent 2 tūkst. kvadratinių kilometrų mažiau. Tai suteikė reikšmingą postūmį tolimesniems puolamiesiems veiksmams“, – aiškino jis.

„Obozrevatel“ kalbintas politologas Oleksijus Melnikas mano, kad Ukrainos pajėgų gebėjimas rengti kontrpuolimą iškart keliomis kryptimis – pavyzdžiui, kaip tai buvo daroma Charkive ir Chersone, – rodo sėkmingai įgyvendinamą Ukrainos generalinio štabo strategiją. Jo teigimu, apie dabar ruošiamą Ukrainos pajėgų puolimą visi sužinos jau po įvykio, nes operacija turi būti vykdoma be pašalinių informacinių dirgiklių.

JAV analitiškai iš Karo tyrimų instituto mano, kad artėjanti žiema sudarys palankesnes sąlygas Ukrainai tęsti kontrpuolimą. Jų manymų, teritorijų atsikovojimo operacija tik stiprės.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer