Ukrainos smūgis Rusijos pajėgoms: Kryme sunaikinti naikintuvai, oro gynybos sistema S-400

Ukrainos pajėgos gegužės 15-ąją atakavo Kryme Rusijos pajėgų kontroliuojamą „Belbeko“ karinį aerodromą. Nepaisant rusų bandymų nuslėpti situaciją, skelbiama apie dviejų naikintuvų MiG-31, kariuomenės artilerijos ir degalų sandėlio, ir oro gynybos sistemos S-400 sunaikinimą.

„Astra“, remiantis šaltiniais Rusijoje, skelbia, kad raketomis apšaudžius Belbeko aerodromą per kelis sykius „nukentėjo 13 karių“, dar du žuvo.

Rusijos aneksuotame Kryme trečiadienio vakarą apgadintas raketų ir artilerijos sandėlis rusų kariniame Belbeko aerodrome netoli Sevastopolio, paskelbė okupuotose Ukrainos teritorijose ir Rusijoje veikiantis partizanų judėjimas „Ateš“.

Vėlai trečiadienį socialiniame tinkle „Telegram“ paskelbtame jo pranešime sakoma, kad tarp aerodromo kariškių esantys judėjimo agentai pranešė apie tikslų pataikymą į pagrindinį raketų ir artilerijos sandėlį, kur po to kelias valandas vyko sprogimai.

„Ateš“ teigimu, šiame sandėlyje buvo laikoma dauguma raketų lėktuvams Su-27, Su-30 ir MiG-31. Taip pat pranešama apie žalą aerodromo infrastruktūrai.

Naktį į gegužės 15-ąją buvo įvykdyta pirmoji ukrainiečių ataka okupuotame Sevastopolyje – „Belbeko“ aerodromas apšaudytas raketomis, tuomet buvo sunaikinti du naikintuvai MiG-31, supleškėjo sandėlis. Jau paryčiais ataka buvo pakartota – netoliese esančiame kaime sunaikinta oro gynybos sistema S-400, du rusų kariai nukauti ir dar du sužeisti.

 

Rusijos valdžia melavo, jog ataka buvo atremta

Anksčiau trečiadienį Sevastopoliui primestas gubernatorius Michailas Razvožajevas sakė, kad buvo atremta didelė ataka prieš šį miestą ir Belbeko aerodromą. Tiesa, jis tradiciškai formaliai atsiskaitė, kiek tariamai raketų buvo numušta ir akcentavo, jog „civiliniams pastatams žalos nebuvo padaryta“. Apie karinius objektus jis nieko nekomentavo.

Gyventojai kalbėjo apie gaisrą Belbeko karinio aerodromo rajone.

Rusų oro gynyba trečiadienį virš Krymo sunaikino 10 raketų ATACMS, pranešė Rusijos gynybos ministerija.

Nepriklausomi šaltiniai šių pranešimų nėra patvirtinę.

Rusijai 2022-ųjų vasarį užpuolus Ukrainą, tų metų rugsėjį „Ateš“ įkūrė ukrainiečiai ir Krymo totoriai.

www.tv3.lt

Site Footer