Unikauskas išklojo tiesą, kaip alkoholis veikia organizmą: daugelis to nežino

Nors vakarėlius mėgsta daugelis, linksmybės iki paryčių niekuomet nepraeina nepastebėtos – miego trūkumas ir prasta savijauta padaro savo. O apie tai, kaip gelbėtis nuo pagirių, žiūrovams atkleis šio šeštadienio TV3 laida „Kviečiame daktarą!“.

„Kai jūs išgeriate alkoholio, reiškia, kad išgeriate nuodų, kuriuos organizmas paverčia į dar didesnius nuodus. Dažniausiai kalbama apie šių nuodų žalą kepenims. Ir tai – tiesa.

Bet kepenys labai gyvybingos – yra kitas organas, kurį alkoholis sunaikina labai lengvai“, – laidoje aiškins profesorius Alvydas Unikauskas.

Alkoholio poveikis organizmui

Anot profesoriaus, kai alkoholis atsiranda skrandyje, o vėliau – žarnyne, kepenyse ir galiausiai pasiekia smegenis, būtent jas ir sužaloja labiausiai. Dėl to ima keistis ir žmogaus elgesys – neretai jis pasidaro piktas.

„Mėginau jus apsaugoti nuo vartojimo. Bet jei jau nesusivaldėte ir perlenkėte su doze lazdą, jums prasidės pagirios.

Galvos skausmas, svaigulys, pykinimas, vėmimas, „besikalatojanti“ širdis, nuovargis – tai tik dalis pasekmių, padauginus alkoholio. Ir tai suprantama, nes pagirios yra lygios užnuodytas organizmas“, – sakys A.Unikauskas.

Tuo tarpu studijos viešnia – vaistininkė Jovita Aleknienė – pridės, kad apsinuodiję žmonės vis dar daro nemažai klaidų malšindami pagirių simptomus.

Anot jos, svarbu neslopinti simptomų, reikėtų vengti karštos vonios arba šalto dušo ir vietoje kavos rinktis vaistažolių arbatą. O kas dar padėtų išspręsti pagirių keliamus nemalonius išgyvenimus, žiūrovai sužinos laidoje.

Nuolat skauda juosmenį? Padės paprasti pratimai

Šeštadienio rytą A. Unikauskas papasakos ir apie būklę, kuri vadinama stuburo juosmenine stenoze.

„Skundžiasi ir jauni žmonės, bet sulaukus 50 ar daugiau metų, tai labai dažnas reiškinys, nes jis išsivysto dėl stuburo slankstelių osteoartrito“, – aiškino profesorius.

Kaip sužinoti, ar jums stenozė? Požymiai, anot profesoriaus, yra šie – kojų silpnumas bei tirpimas, jutimų sutrikimai, skausmas.

„Ką daryti, jei skauda nugarą ties juosmeniu? Parodysiu kelis pratimus, kurie, tikiu, gali jums padėti. Labai noriu, kad būtumėte sveiki, aktyvūs ir išvengtumėte nereikalingų operacijų, injekcijų bei skausmą malšinančių vaistų“, – sakys A. Unikauskas.

Šeimos gydytoja Neringa Beleckaitė-Sakalauskė papasakos, kaip keisti gyvenimo būdą, kad nekamuotų nugaros skausmai.

Kaip vieną pagrindinių veiksnių gydytoja įvardins rūkymą, kuris žalingas ne tik plaučiams, bet ir kaulams.

Studijoje A. Unikauskas parodys ir paprastus pratimus, kurie gali sumažinti nugaros skausmus. O jį, tiesiai iš savo darbo vietos, papildys kineziterapeutė Monika Jonaitė.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer