Už piešinėlį mokykloje – tėvas į kalėjimą, o 6-okė – į vaikų namus

Viena Tulos srities (Rusija) mokinė dailės pamokos metu nupiešė karą smerkiantį piešinį. Dabar jos tėvui, kuris ją augina vienas, iškelta baudžiamoji byla dėl „armijos diskreditavimo“, su realia perspektyva netekti laisvės. Pačiai mergaitei tokiu atveju gresia atsidurti vaikų namuose.

Kafkiška istorija Rusijoje prasidėjo praėjusių metų balandį, kuomet 6-okė Maša per piešimo pamoką nupiešė antikarinį piešinį. Mokytoja mokykloje pateikė užduotį nupiešti ką nors tema „rusų karių Ukrainoje palaikymas“. Mergaitė nupiešė rusų ir ukrainiečių vėliavas; ant rusiškos buvo parašyta „Karui ne“, o ant ukrainiečių – „Šlovė Ukrainai“; taip pat piešinyje buvo pavaizduota moteris su vaiku, į kurias skriejo Rusijos raketos.

„Kas po to užvirė! Pedagogė nubėgo pas direktorę, ši iškvietė policiją. Dailės mokytoja iškart prigrasino dukrai, todėl ji iškart suprato, kas dabar bus. Jai pavyko pasprukti: ji pasakė svetimą pavardę. Atbėgo namo, visa uždususi, sako: „Tėti, manęs vos nepričiupo policija, aš piešinį nupiešiau“. Dukra buvo persigandusi, aš žadėjau, kad kitą dieną eisiu į mokyklą ir ir lauksiu iki pamokų pabaigos“, – „Spektr“ pasakojo jos tėvas Aleksejus.

Aleksejui Moskaliovui yra 54-eri. Jefremovo mieste jis užsiima dekoratyvinių paukščių veisimu, o dukrą jis auklėja vienas: motina išsikraustė gyventi kitur kai mergaitei suėjo treji.

Kitą dieną atėjęs į mokyklą vyras laukė dukters koridoriuje. Ten jį išvydo direktorė ir iškvietė policiją. Tie atvažiavo iškart su vaikų globos darbuotojais. Mašai net neleido užbaigti pamokų ir kartu su tėvu nuvežė pas miesto policijos vadą. Mergaitė tiesiog laukė, kol jos tėvas buvo tardomas. Tą dieną Aleksejui pateikė kaltinimus dėl „Rusijos kariuomenės diskreditavimo“ už komentarus socialiniuose tinkluose. Jis buvo nubaustas 32 tūkst. rublių (400 eurų) bauda už komentarą soc. tinkle „Odnoklasniki“ – parašė „Rusijos armija. Prievartautojai šalia mūsų“.

Tos pačios dienos vakarą Maša tėvui pasakė, kad bijo eiti į mokyklą. Jis ją bandė įtikinti, kad nerimauti nėra dėl ko. Jau kitą dieną Aleksejus sulaukė skambučio iš mokyklos. Jam pasakė, kad dukrą išsivežė Federalinės saugumo tarnybos pareigūnai, o jam pačiam reikia atvykti į mokyklą. „Aš pasirengiau ir nuskriejau ten. Mane pasitiko fsbšnikai. Aš klausiu: „Kur mano dukra?“. Jie atsakė, kad su ja kalbama gretimame kabinete. Tris su puse valandos man aiškino, kad aš neteisingai auklėju vaiką: pareiškė, kad jį iš manęs atims, o mane pasodins“, – pasakojo savo patirtį Aleksejus.

Nuo tol Maša nėjo į mokyklą. Naujųjų metų išvakarėse į jų namus atvyko pareigūnai, kurie atliko kratą. „Gruodžio 30-osios rytą man paskambino pusę septynių ryto, kažką suburbuliavo į ragelį. Aš ruošiausi į darbą. Pažiūriu į langą ir apšalau: aplink namą stovėjo trys policijos mašinos, dar dvi mašinos stovėjo iš krašto, o kiek toliau – gelbėtojų tarnybos ir gaisrininkų. Žmonių buvo apie 12. Fsbšnikai ir keli policininkai išėjo iš mašinų ir nuėjo į mūsų laiptinę. Rankose nešėsi akumuliatorinę pjovimo mašinėlę. Aš iškart supratau, kad pas mus“, – aiškino vyras.

Jo teigimu, pareigūnai išmėtė daiktus iš spintų ant grindų, plėšė nuo sienų paveikslus, vartė baldus. Atėmė 125 tūkst. rublių ir 3150 dolerių grynuosius, kuriuos rado namuose – visas šeimos santaupas. Jie taip pat nufotografavo Mašos antikarinė piešinį. Vėliau mergaitę išvežė į vaikų namus, o tėvą – tardymui į FSB. Anot Aleksejaus, ten jį „galva daužė į sieną ir grindis“ ir paliko kabinete vieną, įjungus visu garsu Rusijos himną. Vyrui sunegalavus buvo iškviesti medikai. „Po to man parodė dukters komentarus „Vkontakte“ – žinutėje, kur parašyta „Mūsų vaikinai žūsta, negailėdami savo gyvybių“, Maša parašė: „O už kokią sumą jie ten žūsta – už du šimtus tūkstančių per mėnesį ar kiek daugiau?“ – susidūrimą su Rusijos režimo atstovais pasakojo Aleksejus.

Tą dieną jam iškėlė baudžiamąją bylą dėl Rusijos kariuomenės diskreditavimo. Pagal Rusijos įstatymus, jeigu žmogus per metus jau buvo patrauktas atsakomybėn pagal šį straipsnį, tai jam jau teikia kaltinimus pagal BK, o tai reiškia, kad jis gali būti įkalintas.

Iš FSB vyras buvo paleistas vakare, o kitą dieną jam pavyko ištraukti Mašą iš vaikų namų. A. Moskaliovas susidėjo daiktus, pasiėmė dukrą ir išvyko iš Jevremovo. „Spektr“ nenurodoma, kur jie abu šiuo metu yra, nėra aišku, ar jau paliko Rusiją. Aleksejaus teigimu, „Maša šiuo metu mokosi su aktyvistų, kurie mus palaiko, vaikais, žaidžia, draugauja ir vaikšto į žirgyną“.

Pačiam Aleksejui gresia iki trijų metų nelaisvės. Pats jis labiausiai nerimauja, jeigu jį areštuotų ar paskirtų realų laisvės atėmimą, Mašą išsiųstų į vaikų namus. Anot vyro, į šeimos artimuosius vilties daug dėti neverta. Advokato teigimu, tai, kad vyras vienas augina dukrą gali būti lengvinanti aplinkybė, leisianti išvengti įkalinimo, tačiau žinant Rusijos „teisingumą“, tokia bausmė gali būti visiškai reali.

„OVD Info“ ekspertų duomenimis, nuo karo pradžios buvo pradėti 8 teisiniai persekiojimai prieš rusus nepilnamečius, išsakiusius savo nepasitenkinimą karo veiksmais. Tiesa, šie duomenys yra negalutiniai, nes išsamios statistikos apie prieš karą pasisakiusius vaikus Rusijoje nėra.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer