Užfiksavo, kas vyksta Palangoje: žmonių tiek tiršta, kad gelbėtojai net negalėjo pravažiuoti

Ilgąjį, net keturias dienas trunkantį, Žolinių savaitgalį tautiečiai leidžia Palangoje. Viešbučiuose likę vos keli kambariai, o gelbėtojai pasakoja, kad paplūdimiuose žmonių taip tiršta, kad, norėdami pasiekti postus, turi iki jų plaukti – keturračiais pravažiuoti jau nebegali.

Dešimtys tūkstančių tautiečių pirmadienį pasiėmė laisvadienį ir jau nuo penktadienio vakaro mėgaujasi kurorto teikiamais malonumais.

Poilsiautojai dalinasi artimiausiais planais:

„Savaitei tikriausiai. Kaip moterys nuspręs. Nuo moterų viskas priklauso. Nes vyrai, matai, neguli. Mes einam žiūrėti, kaip žuvauja. Patys žvejai esam.“

„Trims dienoms. Mes atvažiavome vakar. – Tik prie jūros ar dar kažką veiksite? – Prie jūros, apžiūrėsim dar kai ką Palangoje.“

„Ilsimės. – Ilgam? – Jau šiandien išvažiuojam. – Kodėl nebūsit iki rytojaus? – Per dideli kamščiai, manau, bus grįžti, tai užteks keturių dienų.“

Ir iš tiesų – spūstys rytoj turėtų būti milžiniškos. Turizmo specialistai sako, kad keturioms dienoms į Palangą žmonės suplūdo net iš atokiausių Lietuvos kampelių.

„Aišku, vyrauja didmiesčiai – Kaunas, Vilnius, Panevėžys, Šiauliai, rajonai. Labai sunku pasakyti, iš kokių rajonų nebuvo“, – tikina Palangos turizmo informacijos centro vadovė Rasa Kmitienė.

Paradoksalu, tačiau net tada, kai prie jūros ar Basanavičiaus gatvėje tiek žmonių, viešbučiuose vis dar yra laisvų vietų. Tiesa, nedaug. Jau užimti 98 proc. kurorto lovų. Pasirodo, vietas viešbučiuose žmonės pradėjo užsisakinėti tik ketvirtadienį. Iki tol sinoptikai gąsdino prastu savaitgalio oru.

„Ketvirtadienį, iškart prieš ilgąjį savaitgalį, kai prognozės pasikeitė ir žmonės pamatė, kad bus saulėta, o ne lietus, pradėjo rezervuoti kambarius ir penktadienį užimtumas siekė 90–98 proc.“, – sako Palangos viešbučių ir restoranų asociacijos prezidentė Laura Taučiūtė.

Džiaugiasi net privačias nakvynes siūlantys Palangos verslininkai. Sako, tokio gero ir svečių gausaus savaitgalio nebuvo jau seniai.

„Šimtaprocentinis. Tai būna tikrai nedažnai, bet dabar yra šimtaprocentinis. Kas begali būti geriau?“ – taip užimtumą apibūdina „Svetingo šeimininko“ pirmininkė Irena Švanienė.

Nors dienomis kavinėse žmonių nėra daug, o ir tie patys dažniausiai renkasi užkandžius ar gėrimus, vakarais, pasak verslininkų, barai, restoranai ir kitos maitinimo įstaigos lūžta ir nuo žmonių, ir nuo užsakymų įvairovės.

„Dažniausiai renkasi šaltibarščius, dienos patiekalus. Vakare mėgsta šašlykus, žuvį, visokius užkandžius. Na, viską valgo“, – apibendrina „Jūros akies“ administratorius Kęstutis Blažys.

Na, o kur daug žmonių, ten ir nelaimės. Gelbėtojai džiaugiasi, kad dar niekas nenuskendo ir net neskendo. Tačiau pasimetusių vaikų, sako, kasdien kone dešimt.

„Šeštadienį turėjome problemą, negalėjome pravažiuoti su transportu, todėl gelbėtojus į postus vežėme vandens transportu. Tai tikrai buvo daug žmonių. Sekmadienį netikėtai pasirodęs rūkas labai išbaidė poilsiautojus. Buvo labai netikėtas įvykis, tačiau gelbėtojams tai visai pravartu, nes nebuvo ką drausminti“, – pasakoja Palangos gelbėtojų vadovo pavaduotojas Kajus Pirožnikas.

O štai policija turi daugiau darbo: siautėjo kišenvagiai, jaunimas linksminosi vartodamas narkotikus, vagišiai apšvarino ledų kiosko kasą bei seifą.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer