Vairuotojai – prieš elektrinių paspirtukų perkėlimą į gatves: „Jie yra viena iš problemų“

Seimui artėjant prie sprendimo, kad elektriniai paspirtukai būtų išvaryti nuo šaligatvių ir perkelti į gatves, saugaus eismo specialistai tikina, kad tai sukels dar daugiau chaoso ir grės sunkiomis traumomis.

Ką elektrinių paspirtukų atsiradimas gatvėse reikštų automobilių vairuotojams, TV3 Žinių „Dienos komentare“ kalbėjo vairavimo instruktorė Olga Židovlenkova.

Ką tai reikštų vairuotojams? Ar tikrai sumažėtų traumų, ko ir siekia Seimas?

Galbūt traumų sumažėtų pėstiesiems, bet tikrai ne patiems paspirtukininkams. Vis tiek atsiranda iššūkis vairuotojams stebėti ne tik kitus eismo dalyvius, kaip dviračius, motociklus, kitas transporto priemones, bet dar ir papildomą kliūtį – paspirtukininkus.

Turbūt daugiausiai klausimų ir kyla vairuotojams, nes įsivaizduokime – elektrinis paspirtukas važiuoja 20 km/h greičiu, o iš paskos – automobilis, važiuojantis 50 km/h greičiu. Jeigu yra viena juosta su ištisine linija, tai net aplenkti to paspirtuko vairuotojas realiai nebegalėtų?

Taip, pagal kelių eismo taisykles turi būti saugus atstumas nuo dviračio, nuo paspirtuko – maždaug apie 1,5-2 metrus. Tai jei jau mes norime kirsti ištisinę liniją, tai ir vairuotojo pažymėjimą turime palikti kažkuriam laikui.

Kaip jūs įsivaizduojate tokias situacijas? Jų gali būti daugybė.

Tiesą pasakius, jei paspirtukai tikrai būtų tokie drausmingi ir važiuotų 20 km/h greičiu, tai gal būtų kita bėda, bet jie dažniausiai važiuoja kelyje panašiai, kaip automobiliai. Pavyzdžiui, motociklas atvažiuoja gana garsiai, mes jį girdime ir jis užima didesnę veidrodėlio ploto dalį nei paspirtukininkas, kurio transporto priemonė yra žymiai mažesnė ir važiuoja tyliai.

Gerai, jei vairuotojas bus sąmoningas ir prieš atlikdamas kažkokį manevrą kelis kartus pasižiūrės į veidrodėlį. O jei jis aklai pasitikės tuo, kad ką tik važiavo ir nieko šalia nebuvo, todėl gali pasukti vairą ir pasukęs supranta, kad šalia jo jau yra paspirtukas ir jį užkabins – pasekmės gali būti labai skaudžios.

Jūs daug laiko praleidžiate eisme, mokote būsimus vairuotojus, tai kokių jums pasitaiko situacijų dėl paspirtukininkų? O gal visai ne jie yra didžiausia problema?

Jie yra viena iš problemų ir ganėtinai grubi, nes būna daugybė avarinių situacijų, kur jie bando prašokti dėka to, kad yra maži ir greiti, ir galvoja, kad automobilis negali greitai pajudėti, nors tie patys elektromobiliai labai staigiai šauna iš vietos. Taip pat jie tikrai nesitiki, kad automobilis gali staigiai pasisukti, kažko nepastebėti ir nepraleisti.

Visą pokalbį žiūrėkite straipsnio pradžioje.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer