Vairuotojams – naujas mokestis: už įvažiavimą į šias zonas mieste turėsite susimokėti

Didžiųjų miestų vairuotojų laukia naujovė – jeigu norėsite įvažiuoti į mažos taršos zoną, jums reikės susimokėti papildomai.

Iki kitų metų pradžios šalies miestuose turės būti nustatytos mažos taršos zonos, į kurias patekimas bus ribojamas. Panašu, kad Kaunas bus bene pirmasis, kuriame vien pravažiavimas tokia zona bus apmokestintas.

Tačiau nuo Kauno neatsilieka ir sostinė. Štai Vilniaus miesto savivaldybės atstovas Gabrielius Grubinskas naujienų portalui tv3.lt teigė, kad mažos taršos zona turėtų atsirasti Vilniaus senamiesčio dalyje

„Kol kas nėra nuspręsta tiek dėl teritorijos, kurią ši zona apims, dydžio, tiek ir dėl konkrečių priemonių, kurios bus taikomos taršių automobilių eismui reguliuoti. Visus šiuos sprendimus turės priimti savivaldybės taryba“, – teigė jis.

Tiesa, savivaldybės atstovas neįvardijo, kada tiksliai sostinėje būtų pradedama rinkti papildoma rinkliava. Tačiau atkreipiamas dėmesys, kad pagal įstatymą mažos taršos zona turi būti nustatyta iki kitų metų pradžios.

Kaskart teks mokėti po 2 eurus

Siekiant mažinti transporto sukeliamą taršą visuose šalies miestuose turės būti nustatytos mažos taršos zonos, į kurias patekimas bus ribojamas. Panašu, kad Kaunas bus bene pirmasis, kuriame vien pravažiavimas tokia zona bus apmokestintas.

Tai numato oficialiai registruotas miesto savivaldybės tarybos sprendimo dėl Senamiesčio sumažintos taršos zonos ir vietinės rinkliavos už leidimą įvažiuoti į ją projektas.

Nutarimo projektas turėtų būti patvirtintas artimiausiame posėdyje. Fiksuojant automobilių numerius, įvažiavimas į Kauno senamiestį būtų apmokestinamas jau nuo šių metų rugpjūčio 1 d.

Senamiesčio sumažintos taršos zona apims vidinę teritoriją prie Nemuno ir Neries santakos, kuri ribojasi su Šv. Gertrūdos g. (nuo Kauno pilies iki Gimnazijos g.), Gimnazijos g., Birštono g., Karaliaus Mindaugo pr. (nuo Birštono g. iki Aleksoto g.), išskyrus A. Mapu g.

Vienkartinę rinkliavą, kuri, kaip siūloma projekte, sieks 2 eurus, turės mokėti visi transporto priemonių valdytojai – tiek gyventojai, tiek įmonės.

Tiesa, numatomos ir išimtys, kam rinkliavos mokėti nereikės. Ji nebus taikoma:

 • asmenims, deklaravusiems gyvenamąją vietą, turintiems, nuomojantiems ar kitaip valdantiems NT minėtoje zonoje;
 • savivaldybės įmonėms ir rangovams, zonoje atliekantiems darbus ar teikiantiems paslaugas;
 • neįgaliesiems;
 • savivaldybės renginių metu jų organizatorių transporto priemonėms;
 • grynųjų elektromobilių vairuotojams; 
 • iki 2027 m. sausio 1 d. – turintiems leidimą įvažiuoti į saugomas teritorijas Vilniaus g.;
 • specialiųjų tarnybų (priešgaisrinės apsaugos, policijos, greitosios medicinos pagalbos ir kt.) transporto priemonėms.

Ką atleis nuo rinkliavos

Asmenys, kuriems netaikoma rinkliava ir kurie turi teisę gauti nemokamus leidimus, privalės užsiregistruoti informacinėje sistemoje www.parkavimaskaune.lt.

Neįgalūs asmenys registruodamiesi privalo nurodyti neįgaliojo pažymėjimo numerį ir neįgalių asmenų automobilių statymo kortelės numerį. 

Leidimai elektroninėje sistemoje išduodami nuo 2024 m. liepos 1 dienos. 

2 eurų rinkliavą už įvažiavimą į Senamiestį bus galima apmokėti keliais būdais:

 • grynaisiais pinigais arba mokėjimo kortele, naudojantis bilietų automatu;
 • mobiliuoju telefonu siunčiant nustatyto turinio trumpąją žinutę;
 • naudojant rinkliavą renkančios įstaigos patvirtintas mobiliųjų įrenginių programas;
 • ne vėliau kaip per 7 dienas nuo išvažiavimo iš zonos pervedant pinigus savivaldybei prisijungus prie parkavimo interneto svetainės arba atvykus į rinkliavą renkančią įstaigą.

Rinkliavą renkanti įstaiga jos mokėjimo pažeidimus užfiksuos informacinėje sistemoje. 

Administracinių nusižengimų bylas nagrinės ir administracines nuobaudas už rinkliavos mokėjimo tvarkos pažeidimus skirs savivaldybės administracijos padalinys, atsakingas už viešosios tvarkos užtikrinimą.

Pažeidėjai už pažeidimus atsakys teisės aktų nustatyta tvarka.

www.tv3.lt

Site Footer