Vaizdelis Dainų šventėje net supykino – sako, kad kai kur maistas nevalgomas: „Graudu žiūrėti“

Įsibėgėjus jubiliejinei „Dainų šventei“ skundų apie netinkamą maitinimą dalyviams netrūksta. Socialiniuose tinkluose šventės dalyviai dalijasi supelijusios duonos nuotraukomis, kiti tiekiamą maistą vadina „tinkamu tik kiaulėms“. Tuo metu kiti dalyviai maitinimu nesiskundžia – maisto kokybė skiriasi priklausomai nuo maitinimo vietos ir tiekėjo.

Nors šiais metais „Dainų šventės“ dalyvių maitinimui skiriama 1,1 mln. eurų, maistą tiekia 24 skirtingos įmonės, o prieš šventei prasidedant, organizatoriai teigė, jog šios lėšos tikrai padės išvengti nesklandumų, jų vis dėlto netrūksta.

Nors jau nuo šventės pradžios pasipylė įvairių pastabų dalyvių maitinimui šventės metu, jų vis daugėja. Štai socialiniame tinkle „TikTok“ renginio dalyvės pasidalijo maisto nuotraukomis – jose pavaizduotas, pavyzdžiui, ant duonos matomas pelėsis.

„Mūsų vadovė paklausė, kodėl mums duoda supelijusią duoną, jai pradėjo sakyti, kad duona šviežia ir vakar atvežta“, – po vaizdo įrašu komentaruose teigė kita dalyvė.

Komentaruose netrūko pasipiktinusių ir dėl milžiniškų eilių, kuriose dalyviams reikia laukti norint pavalgyti.

„Kiekvienais metais taip“, – rašė kiti.

@kbnvdass Nature #mountains ♬ original sound – arfany cephek1402 – KorbanCabe🌶️

Netrūko ir dalyvių komentarų, kad maitinimu šventės metu liko patenkinti.

„Mes dalyvavome centre ir labai skanu buvo: vištienos šašlykas, agurkai, ryžiai“, – teigė internautė.

„Štai kaip maitinami mūsų vaikai Vilniuje dainų šventėje, graudu žiūrėti.

Vaikai skundžiasi, kad maistas nevalgomas, tinkamas tik kiaulėms. Čia vaikų pasisakymai apie maistą“, – socialiniame tinkle „Facebook“ rašė kitas gyventojas, prisegęs ir porą nuotraukų.

Naujienų portalą tv3.lt pasiekė ir skaitytojos Miglės (vardas redakcijai žinomas) pasakojimas. Kartu su šokių kolektyvu atvykusi mergina pasakoja, jog kol kas negavo talonų, reikalingų maistui atsiimti.

„Kartu su kolektyvu iš Vilniaus dalyvaujame pučiamųjų orkestrų šventėje „Vario audra“. Tai reiškia, kad repetuojame liepos 2, 3 d., o 4 d. yra didysis renginys. Tačiau liepos 2 d. negauname maitinimo, nors tą dieną repeticijose praleisime daugiau nei 10 valandų.

Mūsų meno vadovas teigia, kad negavome nė talonų, kurie išduodami norint gauti maitinimą. Negi neįmanoma suskirstyti žmonių srautų taip, kad visi pavalgytų?“, – piktinosi Miglė.

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba – pažeidimų neužfiksuota

Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) Dainų šventėje stebi ne tik tiekėjų darbą šventėje, bet ir virtuvėse.

VMVT atstovė spaudai Aistė Prielgauskaitė antradienį dar tikino, jog kol kas pažeidimų neužfiksuota.

„Mes vertiname maisto kokybę ir higieną. Mūsų inspektoriai maisto išdalinimo taškuose ir vietose stebi situaciją. Kol kas pažeidimų ar skundų nesame gavę. Bet vėlgi, šventė vyksta ir šią minutę, tad jei gausime tokios informacijos, tikrai ją įvertinsime, atliksime tyrimą“, – naujienų portalui tv3.lt komentavo A. Prielgauskaitė.

Organizatorių atsakymas  nekokybiško maisto ar nepilnų porcijų neimkite

Naujienų portalas tv3.lt susisiekė su Dainų šventę rengiančio Lietuvos nacionalinio kultūros centro atstovais. Lietuvos nacionalinio kultūros centro komunikacijos koordinatorė Ieva Krivickaitė teigia, jog su tam tikrais maitinimo nesklandumais susidurta, tačiau situacija valdoma. I. Krivickaitė taip pat ragina dalyvius nepriimti nekokybiško maisto, dalyvius kreiptis į šventės koordinatorius. 

„Dainų šventės dalyviai per visą savaitę maitinami 106 vietose, maitinimą tiekia 24 skirtingos įmonės. Dauguma nakvojančių mokyklose ten pat gauna ir pusryčius bei dalį vakarienių. Pietumis ir vakarienėmis dalyviai maitinami repeticijų vietose.

Įsibėgėjant šventei, neišvengta maitinimo nesklandumų, tačiau jie valdomi. Organizatoriai pakartotinai kreipėsi į visas įmones, laimėjusias viešuosius Dainų šventės dalyvių maitinimo konkursus, reikalaudami vykdyti sutartinius įsipareigojimus. Visuose maitinimo taškuose dirba ir per visą šventę dirbs Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos specialistai, kurie tikrina maisto kokybę, sustiprintos savanorių pajėgos, kontrolę vykdo šventės organizatorių atstovai.

Dainų šventės organizatoriai skatina dalyvius nepriimti nekokybiško maisto ar nepilnų porcijų, tokiais atvejais nedelsiant informuoti koordinatorius, jei maistas kelia įtarimų – fiksuoti ir siųsti tiesiai jiems“, – naujienų portalui tv3.lt komentavo I. Krivickaitė.

www.tv3.lt

Site Footer