Važiuojate nenuvalę apsnigto automobilio? Už tai galite sulaukti ir baudos

Lietuvą užklupo itin žiemiški orai, o stora sniego danga nuklojo ne tik kelius, bet ir automobilius. Tačiau vairuotojai turi nepamiršti: jeigu nepasirūpinsite savo transporto priemone ir jos nenuvalysite, vėliau už padarytą nusižengimą jums gali tekti ne tik prisiimti kaltę, bet taip pat sumokėti ir baudą.

Naujienų portalui tv3.lt laišką parašęs skaitytojas Rimantas (tikrasis vardas redakcijai žinomas – red. past.) neslėpė pasipiktinimo, kai jis, vykdamas iš Vilniaus į gimtinę, keliu pastebėjo važiuojančią ne vieną transporto priemonę, kuri buvo apsnigta ir nenuvalyta.

Pasak Rimanto, nenuvalytos transporto priemonės akivaizdžiai kėlė pavojų ne automobilio savininkui ir kitų eismo dalyvių saugumui. Papūtus vėjo gūsiams, sniegas nuo nenuvalytų automobilių krito ant kitų.

„Kaip ir kiekvieną kartą, prieš sėsdamas prie automobilio vairo, žiemą pirmiausiai jį nuvalau. Tačiau pastebėjau, kad taip daro ne visi vairuotojai, ir tai tikrai liūdina, nes jie gali sukelti pavojų ne tik patys sau, bet ir kitiems.

Štai, keliaudamas iš Vilniaus į gimtinę, esančią Alytaus rajone, priekyje manęs važiavo apsnigtas visureigis. Kai tik priartėjau prie šios transporto priemonės, pustomas sniegas pradėjo kristi tiesiai ant mano automobilio stiklo, matotumas kaip reikiant suprastėjo, o aplenkti priekyje važiuojančios transporto priemonės galimybės nebuvo“, – pasakoja Rimantas.

Skaitytojas stebisi, kodėl vairuotojai nesirūpina savo ir kitų saugumu.

„Ar žmonės tapo visiški tinginiai? Juk paaukoti kelias minutes automobilio nuvalymui dėl savo ir kitų saugumo nėra sunku“, – pasipiktinimo neslėpė Rimantas.

Už nesirūpinimą savo automobiliu gali grėsti ir bauda

Kaip paaiškino Lietuvos kelių policijos tarnybos Administracinės veiklos ir eismo priežiūros skyriaus vyriausioji specialistė Jorūnė Liutkienė, Kelių eismo taisyklėse (KET) yra nurodoma, kad kiekvienas eismo dalyvis privalo laikytis visų būtinų atsargumo priemonių, nekelti pavojaus kitų eismo dalyvių, kitų asmenų ar jų turto saugumui ir aplinkai, nesudaryti kliūčių jų eismui.

Taip pat KET punkte yra sakoma, kad, siekdami išvengti nuostolingų padarinių arba juos sumažinti, vairuotojai privalo imtis visų būtinų priemonių, išskyrus tuos atvejus, kai dėl to kiltų pavojus jų pačių, kitų žmonių gyvybei ar sveikatai arba tokios priemonės padarytų dar daugiau žalos palyginti su ta, kurios būtų galima išvengti.

Policijos atstovė atkreipia dėmesį, kad vairuotojai turi įvertinti, ar automobilis yra techniškai tvarkingas, tinkamai paruoštas dalyvauti eisme.

„Transporto priemonės vairuotojui galioja reikalavimas, kad transporto priemonė turi būti techniškai tvarkinga ir veikti visi jos elementai. Sniegas ant automobilio neturi uždengti išorinių šviesos prietaisų, šviesos atšvaitų, valstybinio numerio ženklų, skiriamųjų ženklų ir duodamų signalų, taip pat neturi bloginti vairuotojui matomumo.

Jeigu įvyktų eismo įvykis dėl to, kad vairuotojas nenusivalė priekinio stiklo ir nieko nematė arba nuo jo automobilio nulėks ledai, tuomet jis būtų kaltas. Vairuotojai privalo imtis visų atsargumo priemonių, kad nekeltų pavojaus žmonėms ar žmonių turtui ir aplinkai“, – kalbėjo J. Liutkienė.

Vairuotojams nesilaikant nustatytų reikalavimų, nurodytų minėtame KET punkte, policijos pareigūnai, įvertinę visas aplinkybes, turi teisę ne tik įspėti, bet prireikus ir taikyti tam tikrą baudą, kuri siekia nuo 10 iki 12 eurų.

Gruodžio mėnesį vykdomi specialūs patikrinimai

Kelių policijos tarnybos duomenimis, šiais metais iki gruodžio 12 d. Lietuvoje buvo fiksuota 2815 eismo įvykiais, kuriuose nukentėjo žmonės. Tai yra 6 proc. arba ąšą 5vykiu daugiau nei per tą patį laikotarpį pernai.

Šiemet eismo įvykiuose jau žuvo 118 gyventojų. Tai yra beveik 16 proc., arba 22 žmonėmis mažiau nei tuo pačiu praėjusių metų laikotarpiu. Tiesa, per jį sužeistų asmenų skaičius išaugo 8 proc., arba 248 – iki 3286.

Šiemet iki lapkričio pabaigos mūsų šalyje buvo užfiksuota daugiau kaip 1,3 mln. KET pažeidimų, kuriuos įvykdė 1,05 mln. asmenų.

Policijos pareigūnai, užtikrindami eismo saugumą ir vykdydami eismo dalyvių elgesio kelyje kontrolę, gruodžio mėnesį visoje šalyje organizuoja šias prevencines priemones:

Transporto priemonių, įskaitant dviračių (elektrinių paspirtukų), vairuotojų blaivumo, apsvaigimo nuo narkotinių ar kitų psichiką veikiančių medžiagų patikrinimai – gruodžio 24–27 d. ir 30–31 d. Viena iš šių priemonių (angl. Operation Alcohol & Drugs), inicijuota Europos kelių policijos tinklo ROADPOL (angl. European Roads Policing Network), bus vykdoma daugelyje Europos šalių.

 

Vairuotojų nesustojimo prieš pėsčiųjų perėją, kai to reikalaujama pagal Kelių eismo taisykles, kontrolė bus vykdoma gruodžio 13–16 d.

Tuo metu vairuotojų veiklos, nesusijusios su vairavimu (naudojimasis mobiliojo ryšio priemonėmis ir pan.), kontrolė – gruodžio 19–21 d.

Pastebima, kad apskričių vyriausieji policijos komisariatai, atsižvelgdami į avaringumo būklę prižiūrimoje teritorijoje, gali organizuoti ir kitas papildomas prevencines priemones.

Vairuotojų prašoma kelyje elgtis atsakingai ir drausmingai, laikytis Kelių eismo taisyklių reikalavimų, saugoti save ir nelikti abejingu kitiems

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer