Vėgėlė paaiškino, kodėl yra turtingiausias kandidatas: „Dirbti pradėjau labai anksti, gal nuo trečio kurso“

Kandidatai į Lietuvos Respublikos prezidentus deklaravo savo pajamas, kai kurių jos siekia net 2 milijonus. Tuo tarpu politologė Lina Urbonaitė peikia delkaravimo sistemą, esą rinkėjui ji nesuteikia jokios reikšmingos informacijos, tad politikai, pasak jos, turėtų aiškiai deklaruoti ryšį tarp gautų pajamų ir sukaupto turto.

Namų vertė – beveik 2 milijonai

Deklaravus turtą paaiškėjo, kad daugiausiai jo turi teisininkas Ignas Vėgėlė. Nekilnojamojo turto – už 1,58 mln. eurų, banko sąskaitose ar grynais laiko 256 tūkstančius ir turi paskolinęs daugiau nei 1,34 mln. eurų.

„Aš neskaičiuoju svetimų pinigų, aš dirbti pradėjau labai anksti, gal nuo trečio kurso, dirbu per du, per tris darbus ir vertinu tuos žmones, kurie dirba ir užsidirba“, – paaiškino I. Vėgėlė.

Ignas turi įspūdingą namą Vilniuje, Antakalnio mikrorajone. Trijų aukštų, su asmeniniu kino teatru, sporto sale, raudonmedžio spalvos baldais ir kitais aksesuarais. 

Toks namas rinkos verte galėtų siekti daugiau nei milijoną eurų. Vėgėlė turi ir kito nekilnojamojo turto, nepatvirtintais duomenimis – apartamentų dalį saulėtoje Turkijoje, įvertintą keliais šimtais tūkstančių eurų.

Vėgėlė oponentus kaltina nesąžiningumu

Tačiau Vėgėlė piktinasi, kad jo oponentai turi ne ką prastesnius ar geresnius namus, o jų vertes deklaruoja daug mažesnes. Pavyzdžiui, Gitanas Nausėda, Ingrida Šimonytė ir Remigijus Žemaitaitis.

„Skiriasi labai turto vertės, galima nurodyti realią rinkos vertę, aš tokį dalyką esu padaręs, o kiti kandidatai nurodė mokestinę vertę, bet čia yra jų teisė, sąžiningumas prieš rinkėjus“, – kalbėjo I. Vėgėlė. 

Dabartinio prezidento ir kandidato Gitano Nausėdos turtas, pagal pateiktą deklaraciją, įvertintas 359-iais tūkst. eurų, deklaruota 20 tūkst. eurų suma – laikoma banke. Nausėdos namas – neeilinės ir prabangios architektūros, stiklinis, kelių šimtų kvadratinių metrų, unikalioje Vilniaus vietovėje – Pavilnių regioniniame parke, netoli Pučkorių atodangos. Tokio namo vertė rinkoje gali siekti iki pusantro milijono eurų.

„Visa tai yra vertinama masinio vertinimo būdu, kadangi yra du sutuoktiniai ir jie dalinasi turtą, tai ne aš nustatau turto vertės nustatymo metodiką ir na, nemanau, kad turėtų kilti klausimų, aš užpildžiau deklaraciją taip, kaip to reikalauja įstatymai“, – gynėsi G. Nausėda. 

Gynėsi, kad informaciją apie turtus nuslėpti – sudėtinga

Vienas labiausiai prakutusių kandidatų į prezidentus – Remigijus Žemaitaitis. Remigijaus namas Vilniuje ir kiti namai, esantys Šilutės rajone, įvertinti 379 tūkst. eurų. 

„Pagal įstatymus, žmogus turi nurodyti vertę, tai yra tai, kiek jis investavo į tą namą. Aš tuo metų investavau x pinigų sumą, bet ji dabar pakilusi gal 4 kartus“, – aiškino kandidatas į prezidentus.

Tačiau ir kvailam aišku, kad vien Žemaitaičio namas Vilniuje, prestižinėje Laurų gatvėje, vertas bent 3 kartus daugiau. Namas – labai gerai įrengtas, su gražiais baldais, įmantraus dizaino šviestuvais, o visas savo nuodėmes Žemaitaitis palieka besiplakdamas vantomis asmeninėje pirtelėje su pobūviu sale.

„Jeigu Žemaitaitis būtų kažkokias aferas daręs, tai Lauruose, Valakampiuose arba Antaviliuose namas būtų ant uošvienės užrašytas, nes pavardė skirtinga, tai jūs gyvenime nieko nesužinotumėt, aš jus durninčiau ir kvailinčiau iki begalybės. Žemes galėčiau ant brolio užrašyti, bet tada man žmonės sakytų, tai Žemaitaiti, ką tu čia mus durnini, tai gi čia tavo turtas, tavo akcijos“, – dėstė politikas. 

Žemaitaitis turi ir kitų turtų už gan riebiai: brangenybių ir vertybinių popierių, įvertintų daugiai nei 200 tūkst. eurų ir dar santaupų per ketvirtį milijono eurų. 

Politologė: rinkėjas – bėjėgis

„Mes matome visišką painiavą, kai turi žaisti detektyvą, norėdamas suprasti, iš ko politikas yra sukaupęs tam tikrą turtą ar lėšas, jei nematai tiesioginio ryšio tarp deklaruojamo turto ir lėšų bei jo darbinės veiklos. Čia rinkėjas yra bejėgis“, – įsitikinusi politologė Rima Urbonaitė 

Ji peikia mūsų deklaracijų sistemą, nes rinkėjas dažniausiai mato tik krūvas skaičiukų, o tai – beveik niekinė informacija. 

„Jeigu eini į politiką, suprask, kad tu esi sprendimų priėmėjas, pagal kurį gyvename mes visi. Todėl aiškus tavo interesų ir pajamų deklaravimas yra tai, nuo ko turi startuoti. Jeigu startuoji nuo to, kad sukaišai galus ir dar nepateiki atsakymų, rinkėjai turėtų pasidaryti išvadas“, – pabrėžė politologė.

Laidą „TOP 3“ žiūrėkite pirmadieniais–ketvirtadieniais, 21 val. tik per TV3.

VISĄ LAIDĄ ŽIŪRĖKITE ČIA:

www.tv3.lt

Site Footer