Verslas ruošiasi šventinei karštligei: ieško darbuotojų ir siūlo dosnius priedus

Prekybininkai ir siuntų pristatymo bendrovės jau ruošiasi šventinei karštligei, kai darbo padvigubėja ir netgi patrigubėja, tad ieško papildomų darbo rankų. Prisikviesti daugiau žmonių įmonės bando įvairiai – kas jau esamiems darbuotojams siūlo premijas už atsivestą kolegą, kas – dosnius priedus prie algų už daugiau pristatytų siuntų.

Kai kur išvežiojant siuntas galima užsidirbti ir pusantro tūkstančio per mėnesį, o kai kas giriasi ir 4 tūkstančių eurų alga į rankas. Anot įmonių, nors kol kas darbuotojų reikia paieškoti, situacija šiemet geresnė nei pernai, nes pasiruošimą šventėms jos pradėjo iš anksto ir dalį žmonių jau įdarbino.

Deividas jau 6-erius metus dirba kurjeriu. Sako, kad toks darbas jam pakeičia sporto salę, mat kasdien reikia kilnoti sunkias dėžes, o tai – gera jėgos treniruotė. Taip esą vienu šūviu nušauna du zuikius.

„Tiesiog priimu sunkų darbą, kaip sportą. Sunkios dėžutes. Jei būna sunkių dėžučių, tenka nešti. Būna ir 3, ir 5 aukštas be lifto, tai tenka sunešti“, – pasakoja „Venipak“ kurjeris Deividas Raškauskas.

Deividas sako, kad artėjant šventėms darbo dar daugiau, bet tai jam kaip tik patinka. Jį motyvuoja geras atlyginimas, kuris priklauso nuo to, kiek užsakymų įvykdo. Vyras dirba pagal individualią veiklą, tad ir galimybės esą kur kas didesnės. Kartais gerai padirbėjus galima uždirbti ir kelis šimtus eurų per dieną.

„Kiekvienas turim taško įkainį, tarkim, taško įkainis – 1,50, ir aš padarau 130–140 stop’ų. Per dieną – 200–250 eurų. – Kokie jūsų rekordai atlyginimo per mėnesį? – 4200 eur. Su trupučiu. Kai žmogus myli darbą, jam ir sekasi“, – tvirtina Deividas.

Tačiau tokių kaip Deividas – išvežiojančių siuntas kurjerių – įmonė ieško daugiau. Artėja Kalėdos, lietuviai jau palengva pradeda pirkti dovanas ir namų apyvokos prekes, o greitai esą pristatymo krūviai padvigubės ir patrigubės. Įmonės atstovė sako, kad šiemet šventiniam vajui pradėjo ruoštis anksčiau ir jau įdarbinti spėjo 50 darbuotojų.

„Dar norėtume papildomai tiek pat“, – teigia „Venipak“ personalo vadovė Agnė Anaitė.

O užsidirbti bendrovė siūlo fiksuotą atlyginimą plius tiek, kiek padarai papildomų užsakymų. Tad norinčiųjų užsidirbti daugiau paieškos, bent jau kol kas, vaisingos.

„Statistiškai mūsų kurjeriai, apie 60 procentų, uždirba tarp 1100–1600 eurų į rankas. Tam, kad uždirbtų didesnius – turi daugiau siuntų pristatyti. Mūsų kurjeriai piko metu daugiau nei 100 siuntų pristato klientams ir į paštomatus“, – kalba A. Anaitė.

Kita siuntų pristatymo bendrovė taip pat sako jau sustiprinusi pajėgas ir visuose miestuose įdarbinusi 90 papildomų darbuotojų.

„50 – rūšiuoti siuntas, ir apie 40 kurjerių“, – sako „Omnivos LT“ vadovas Simonas Bielskis.

O ieškoti darbuotojų pradėjo dar rugsėjį. Dalis jų, tikėtina, pasiliks ir po švenčių.

„Kiekvieną savaitę vis dar atsiranda, bet pagrindas sezoniniam pikui, surastas ir įdarbintas“, – kalba S. Bielskis.

Daugiau rankų reikia ir prekių surinkimo bei pristatymo įmonėms. Štai viena jų turi 300 darbuotojų per visą šalį. Ieško papildomai dar maždaug 60.

„Per visus soc. kanalus platinam skelbimus. O šnekant apie patį darbo užmokestį, šventiniu laikotarpiu jis būna didesnis – nuo 40 iki 80 proc. Mūsų skaičiavimais, dirbant pilną darbo dieną, kai kuriais atvejais galima uždirbti 150 eurų“, – tvirtina „Lastmile“ vadovas Tadas Norušaitis.

Naujų darbo rankų, kaip visada, trūksta ir prekybininkams. Štai vienas didžiųjų prekybos tinklų kalėdiniam laikotarpiui darbui parduotuvėse, logistikoje ir maisto gamybos cechuose ieško dar 200 papildomų darbuotojų. Darbuotojams, atvedusiems kolegą, jau ne pirmus metus siūlo 200 eurų premiją.

„Šių metų pradžioje bazinės algos buvo padidintos ir šiais metais daugiau nei dešimtadaliu atlygis didesnis, taip pat motyvacinės priemonės – kiekvieną mėnesį priklausomai nuo rezultatų. Bei socialinių naudų paketas“, – teigia „Maximos“ atstovas Tomas Bašarovas.

Prekybos tinklas sako, kad net suradus visus 200 darbuotojų šiemet, kaip ir pernai, naudosis ir naujove – darbuotojų nuomos paslaugomis. Apie 100 darbuotojų priims dienai arba dviem. Esą tai išsprendžia netikėtas situacijas, kai per šventes esant didžiuliam darbo krūviui dalis darbuotojų suserga.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer