Verslininkas iš Vilniaus tapo septintuoju lietuviu, įkopusiu į Everestą

Vilniuje gyvenantis verslininkas Mindaugas Šatkauskas trečiadienio naktį įkopė į aukščiausią pasaulyje Everesto kalną Himalajuose ir tapo septintuoju tai padariusiu lietuviu.

Tai BNS patvirtino pats M. Šatkauskas, šiuo metu nusileidęs iki tarpinės stovyklos.

„Taip, įkopiau. 20.50 val. startavome iš C4 (ketvirtos stovyklos – BNS), 4.45 val. buvau viršūnėje. Kaip ir kiekvienoje viršūnėje, Lietuvos vėliavą iškėliau“, – nurodė palydoviniu ryšiu susisiekęs alpinistas.

Jis teigė kopimo dar nebaigęs, šiąnakt bandysiantis užkopti į ketvirtą pasaulio viršūnę – Lotsę.

„Mano žiniomis, Lietuvos vėliavos ant šios viršūnės dar nebuvo niekas iškėlęs. Tad tikiuosi ir toliau su Dievo pagalba man pavyks pasiekti ir šią viršūnę“, – teigė M. Šatkauskas.

„Savijauta puiki, sveikata irgi arti to, yra niuansų su kosuliu, bet jau atlaikysiu likusį laiką“, – pridūrė jis.

Apie M. Šatkausko pasiekimą „Facebook“ socialiniame tinkle trečiadienio rytą paskelbė jo ekspedicijos organizatorius „14 Peaks Expedition“.

Įraše nurodoma, kad lietuvis Everesto viršukalnę kartu su trimis šerpais iš Nepalo.

Aukščiausią pasaulio kalną 1993 metais pirmas Baltijos šalyse įveikė Vladas Vitkauskas, taip pat tai padarė Saulius Vilius, Aldas Baltutis, Darius Vaičiulis, Edita Horrell ir Stanislovas Vyšniauskas.

„Jis (M. Šatkauskas – BNS) išvyko balandžio pradžioje, keliavo su vietiniais operatoriais. Prieš tai aklimatizacijai užlipo į 6461 metrų aukščio Mera viršukalnę irgi (Himalajų – BNS) Khumbu regione“, – nurodė alpinizmo ekspedicijų vadovas ir M. Šatkausko draugas Tadas Jeršovas.

„Tai yra komercinė ekspedicija, jis susimokėjo ir prisijungė prie komercinės ekspedicijos. (…) Iš Nepalo pusės kainuoja užkopti apie 47 tūkst., iš Tibeto – apie 57 tūkst. JAV dolerių. Vien leidimas kainuoja 11 tūkst. JAV dolerių“, – pridūrė jis.

Ekspedicijų vadovo žiniomis, Everestas – antras M. Šatkausko įveiktas didesnio nei aštuonių kilometrų aukščio kalnas. Jeigu ekspedicija klostysis sėkmingai, Lotsė bus trečias.

Parlamentaras Bronislovas Matelis socialiniame tinkle trečiadienį skelbė, kad kartu su M. Šatkausku kopė viena ukrainietė, bet „daugiau žinių bus vėliau“.

Everestas – Himalajų kalnyne esanti aukščiausia pasaulyje viršukalnė, siekianti 8848 metrų.

Lotsė – ketvirtas pagal aukštį pasaulio kalnas, išsidėstęs Everesto masyve, tarp Tibeto ir Nepalo. Šios viršukalnės aukštis – 8516 metrų.

www.tv3.lt

Site Footer