Vieną Lietuvos regioną talžė stichija: gatvės visiškai paskendo

Šeštadienį vakare į Lietuvą atslinko lietūs su perkūnija. Daugiausia žaibų ir vandenėlio gavo Šakių apylinkės. Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba praneša, jog Šakių automatinėje meteorologijos stotyje vos per pusvalandį iškrito net 26,3 mm lietaus. Toks kiekis atitinka netgi 12 dienų kritulių normą.

Apie tai sinoptikai plačiau rašė „Facebook“.

„Kad būtų suprantamiau: 26,3 mm tai yra tas pats kaip per 30 minučių supilti po 26,3 litro vandens į kiekvieną miestelio kvadratinį metrą. Tai ir stebėtis nereikėjų, kad dėl tokios tropinės liūties gatvės pavirto į laikinus ežerus.

Kadangi viskas nutiko ne Vilniuje (ar Kaune), o Šakiuose tai liūtis taip ir liko ganėtinai mažai pastebėta nacionaliniu mastu.

Tokių smarkių liūčių ir praeityje pasitaikydavo, tačiau šiltėjant planetos atmosferai tokio reiškinio atvejų daugėja. Teks susitaikyti ir/ar prisitaikyti prie kartais skęstančių gatvių.

Mažu mažiausia ką gali miestai padaryti tai išsivalyti jau esamas miestų kanalizacijos sistemas. Neretai jos būna dalinai užsikišę, nes seniai valytos. Nuo čia ir prasideda problemos“, – rašo sinoptikai.

 

Sinoptikai atskleidė, kokia laukia Joninių naktis: 1 dalykas nedžiugins

Savaitgalis Lietuvoje prasidėjo permainingais orais – nestigo ir saulės, ir lietaus. Sinoptikai praneša, ko sulauksime per Jonines.

Sekmadienio dieną daug kur palis, vyraus nedidelis lietus. Vėjas vakarinių krypčių, 8–13 m/s, pajūryje gūsiai 15–17 m/s. Aukščiausia temperatūra 15–20 laipsnių.

Pirmadienio naktį vietomis protarpiais palis, dieną daug kur trumpas lietus.  Naktį kai kur rūkas. Vėjas naktį vakarų, šiaurės vakarų, dieną šiaurės vakarų, šiaurės, 6–11 m/s, naktį vietomis gūsiai 15 m/s. Temperatūra naktį 11–16, dieną 20–25 laipsniai šilumos.

Antradienį lietaus tikimybė maža. Vėjas šiaurinių krypčių, 3–8 m/s. Temperatūra naktį 10–15, dieną 23–28, vakariniame šalies pakraštyje vietomis 20–22 laipsniai šilumos.

Hidrologinė situacija

Birželio 21 d. šalyje stebimas nedidelis vandens lygio svyravimas, 1–8 cm per parą. Panašus svyravimas išliks ir toliau. Trijų dienų vandens lygio prognozę rasite čia.

Vandens temperatūra upėse – 15–20, ežeruose – 18–22, Kuršių mariose – 19, Baltijos jūroje – 17–18 laipsnių šilumos.

Patarimus, kaip saugiai elgtis vandens telkiniuose rasite čia.

Oro kokybės informaciją galite rasti čia.

www.tv3.lt

Site Footer